Neštovice ve školce a doma 2m miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2131 příspěvků 14.01.18 11:47
Neštovice ve školce a doma dvouměsíční miminko

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, tříletá dcera chodí do školky a začaly tam neštovice. Máme doma doma miminko (2,5 měsíce) a já jsem teď na vážkách, zda ji ze školky stáhnout. Dceři se ve školce líbí a doma se nudí, vzhledem k nakažlivosti a inkubační době neštovic by asi musela zůstat doma dost dlouho, takže se mi do toho moc nechce, ale zároveň nechci ohrozit mladší dítě. Já jsem neštovice prodělala, takže malá by snad měla mít protilátky ještě ode mě, ale vím, že ty postupně klesají, kojená není. Kdo jste měly neštovice u malého mimča, jaký byl průběh?

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 14.01.18 11:53

Od segry mela mala ve trech mesicich a v pohode. Chytla od starsi sestry. Spise ta se drbala. Mimco v klidu. Mela asi tricet pupinku.

hanzbl00
Závislačka 3371 příspěvků 14.01.18 12:16

U nas starší syn nekde chytil nestovice, netusim vubec kde, do skolky v ty dobe nechodil, bylo mu taky pres 3 roky. Chytil to tehdy i mladsi, v ty dobe trimesicni syn. Mladsi byl osypanej hrozne, jeden den horecky ale jinak uplne v pohode, snasel to dobre. Nestahovala bych ji ze skolky kvuli tomu

Dujana
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 14.01.18 12:27

Bohužel nikdo neví, jaký průběh bude které dítě mít. U nás chytil neštovice tehdy 10měsíční syn od tříletého bráchy, který je „přinesl“ nejspíš z herny. 3letý měl cca 15 - 20 pupínků a vlastně o nemoci nevěděl. U 10měsíčního to bylo velmi, velmi náročné. Neštovicemi měl pokryté celé tělo, sliznice… Měl je na očních víčkách, v uších a nejvíce v puse. Nechtěl vůbec jíst, pít, hrozila mu dehydratace.

Netopirek
Echt Kelišová 7617 příspěvků 14.01.18 12:38

Kamarádky kluk v 4 měsících, chytil je v čekárně u doktorky. Pupínků měl jen pár, žádné horečky a nic jiného. O proti tomu když druhý je měl ve 2,5 letech, to byla prý pohoda.

Uživatel je onlinedivine woman
Echt Kelišová 7690 příspěvků 14.01.18 12:39

Moje dítě přineslo neštovice ze školky a nakazilo mimčo. Průběh u mimi byl v pohodě. Výhoda je, že se miminko nemůže škrábat. A osypané bylo tak, že jsem ho pudrem mazala rovnou celé. Stejně už nic nezachráníš, jestli byla s infikovanými dětmi, tak už je nakažená.

Netopirek
Echt Kelišová 7617 příspěvků 14.01.18 12:39

A jestli kojíš, tak je malá pravděpodobnost, že je chytí. ;)

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 27 inzerátů 14.01.18 12:48

Holky měly neštovice v létě, nakazily sestřenici, druhé sestrence byly 4 měsíce a nechytla to, ale byla plně kojena. To nikdo neví, jestli to chytne a jaky bude mít průběh, ani ta školková to chytit nemusí a kdyztak už to může mít v sobě, takže asi nemá cenu nechat ji doma.

klárka14
Závislačka 3345 příspěvků 14.01.18 12:56

Naše tehdy 8 měsíční dcera si je donesla z nemocnice, bylo to však více v pohodě, než když je měla druhá až v 6 letech, ve školce než šla do školy a bylo to v červnu, ve vedru.

PS: kojila jsem jí taky plně, protože byla dost nemocná, a odmítala příkrm, a chytla je

xeva
Stálice 98 příspěvků 14.01.18 12:58

U nás chytil pětitýdenní. Průběh v pohodě, pupínků tak padesát, ale strach člověk měl i tak. Navíc ho možná čekají ještě jednou. Pokud jsi je měla a kojíš, tak by to mělo být ok (ve smyslu lehkého průběhu), ale nikdo ti to nezaručí. Stejně ti ale nikdo nezaručí, že je dcera nechytne jinde.. U nás je starší přitáhla buhví odkud.. do školky nechodila, s vrstevníky se v té době nepotkávala. Já osobně bych ji ale na čas ze školky stáhla.. už kvůli tom strachu o mimčo.

mag12
Kecalka 317 příspěvků 14.01.18 13:07

Loni na jaře plane nestovice přinesla dcera ze školky, tehdy devitiměsíční syn (kojeny + prikrmy) je dostal ukázkově do 14 dnu, průběh mírný, bez teplot, jen par pupinku, az mam obavy, ze si nevytvořil dost protilátek a čeká nás to pozdeji znovu :roll:.
Pokud jeste dcera virus nechytla (což budes jiste vědet za tri týdny), musela bys ji ze školky stáhnout na docela dlouhou dobu, aspon u nás si to děti předávály cca 2 měsíce.

Uživatel je onlinedivine woman
Echt Kelišová 7690 příspěvků 14.01.18 13:11
@Netopirek píše:
A jestli kojíš, tak je malá pravděpodobnost, že je chytí. ;)

Kojila jsem plně a dítě je stejně chytlo. :nevim:

l-sou12
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 14.01.18 13:20

Nestovice jsou lepší chytit jako dítě, lip se s tim vyrovna, než kdyby je chytil dospělý člověk, nebala bych se.

ladai
Závislačka 3654 příspěvků 14.01.18 13:24

My je měli v šesti týdnech docela dost
Dr mě ale řekla ať počítám s tím že je dostane ještě jednou, že se v tak raném věku to nepočítá, tak nevím co je na tom pravdy 8o

Helileli
Závislačka 2648 příspěvků 14.01.18 14:41

Mladší syn prodělal jako devítiměsíční a rozhodně žádná pohoda, pupínků stovky, horečky kolem 40, které šly špatně srazit i kombinováním paralenu a brufenu po třech hodinách.

Na druhou stranu, kde k nim starší přišel netuším, do školky nechodil, ono to může přijít kdykoli, pokud člověk chodí s dětmi nakoupit, mezi lidi atd.
A vzhledem k tomu, jak dlouho u nás ve školce visí cedule o neštovicich, bys ji asi musela stáhnout až do jara.

Asi bych ji nestahovala, ale zřejmě bych nechávala jen na dopoledne bez spaní a modlila bych se, aby to donesla až příští rok

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama