Nestranný pohled - přítel a dcera

Anonymní
21.6.21 20:05

Nestranný pohled- přítel a dcera

Ahoj, muj ex manzel si nasel pritelkyni, 70 km daleko. Nedavno mi rekl, ze nevi co bude ale ze je mozne ze se k ni prestehuje a tim padem by byla dcera u me. Mame peci dohodou. Ted to mame tak, ze kdyz jsem v praci ma ji on a kdyz jsem doma je u me, delam 12 hod. smeny denni a nocni, kratky/dlouhy tyden, takze to vychazi cca 14 dni u kazdeho. Neni to dlouho co mi vyhrozoval ze si ji vezme do sve pece, ale chapu, je cerstve zamilovany, za 2.mesice muze byt vse jinak. No a ted ten nestranny pohled. S pritelem jsem to resila zda by mi s malou pomohl, dela stejne smeny jako ja. Bylo videt ze se moc netvari. Trochu jsme se dohadovali a rekl mi, ze pokud by byla mala v me peci ze by tatu nemela ze nema problem, ale ze takhle na me muj ex haze jeho povinnosti(byt rodicem) a to mi rekl ze mi v tady v tom nepomuze, aby ex si cestoval, vychovaval nevlastni dite a vse hodil na nas. Ja sem se hrozne nastvala, rekla jsem mu par hnusnych veci, protoze jsem cekala ze bude za mnou stat. Na druhou stranu chapu, ziju u neho 4 mesice a dcera tam je 14 dni v mesici, nejake pouto mezi nima ani nemuze byt. Ale ja pak vlastne neresila vubec obsah, ale to ze by se na me vyprdnul, citila jsem to jako hroznou zradu. Kdyby to opravdu prislo, vim ze by se to nejak udelalo, a ze by mi pomohl. Ja nejak totiz nevim jak v takovych situacich se chovat. Nekdy se pristihnu jak chci aby se podilel na vychove dceri tak jako to delal jeji otec, asi je to porad zvyk, ze jsem byla na neco zvykla od partnera a vim ze to delat nemuzu. Pritel sam svoje dite nema o to je to tezsi ze nevidi nektere veci jako rodic. Musi si to vse jeste sednout. Vlastne nevim zda jsem byla v pravu ze me nastval, nebo jsem to opravdu zbytecne prehnala? Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7354
21.6.21 20:09

I když dcera bude ve tvé péči, tátu mít bude. ;) Tvého přítele bych kopla do rite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9405
21.6.21 20:12

Asi si budeš muset najít jinou práci. Přítel není povinen se o ni starat. Taky záleží, co bys vše po něm chtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
21.6.21 20:14

A co ti tak hrozného řekl? Co po něm chceš po 4 měsícech bydlení? Jak dlouho jste vůbec spolu? Dítě má otce a to, že se odstěhuje není důvod pro to, aby musel roli otce převzít tvůj přítel a upřímně řečeno, nevím proč by měl. On otec není. Budete si to muset domluvit tak, aby se ex partner na výchově také podílel a dceru si také bral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5876
21.6.21 20:15

X

Příspěvek upraven 21.06.21 v 20:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5876
21.6.21 20:15
@Maria37 píše:
Ty i ex jste moc velcí rychlíci a potom se divíte. Ty chceš z přítele po 4 měsících udělat otce svého dítětee, ex po 2 měsících bere kramle a děj se vůle Boží. Ty a ex si sedněte a proberte co a jak a v tom začátku se snažte zajistit péči vy dva.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 20:16

@xsaleen slo by jen treba o vyzvednuti ze skoly kdyz budu v praci a on doma a nebo hlidani ze skoly nez prijedu vecee domu. Nic vic po nem nechci. Ja vim ze nema povinnost.

Ja jen proste nevim jestli jeho chovani je normalni a nebo sem si nasla nekoho kdo neni vhodny do vztahu s ditetem :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5817
21.6.21 20:17
@Anonymní píše:
Ahoj, muj ex manzel si nasel pritelkyni, 70 km daleko. Nedavno mi rekl, ze nevi co bude ale ze je mozne ze se k ni prestehuje a tim padem by byla dcera u me. Mame peci dohodou. Ted to mame tak, ze kdyz jsem v praci ma ji on a kdyz jsem doma je u me, delam 12 hod. smeny denni a nocni, kratky/dlouhy tyden, takze to vychazi cca 14 dni u kazdeho. Neni to dlouho co mi vyhrozoval ze si ji vezme do sve pece, ale chapu, je cerstve zamilovany, za 2.mesice muze byt vse jinak. No a ted ten nestranny pohled. S pritelem jsem to resila zda by mi s malou pomohl, dela stejne smeny jako ja. Bylo videt ze se moc netvari. Trochu jsme se dohadovali a rekl mi, ze pokud by byla mala v me peci ze by tatu nemela ze nema problem, ale ze takhle na me muj ex haze jeho povinnosti(byt rodicem) a to mi rekl ze mi v tady v tom nepomuze, aby ex si cestoval, vychovaval nevlastni dite a vse hodil na nas. Ja sem se hrozne nastvala, rekla jsem mu par hnusnych veci, protoze jsem cekala ze bude za mnou stat. Na druhou stranu chapu, ziju u neho 4 mesice a dcera tam je 14 dni v mesici, nejake pouto mezi nima ani nemuze byt. Ale ja pak vlastne neresila vubec obsah, ale to ze by se na me vyprdnul, citila jsem to jako hroznou zradu. Kdyby to opravdu prislo, vim ze by se to nejak udelalo, a ze by mi pomohl. Ja nejak totiz nevim jak v takovych situacich se chovat. Nekdy se pristihnu jak chci aby se podilel na vychove dceri tak jako to delal jeji otec, asi je to porad zvyk, ze jsem byla na neco zvykla od partnera a vim ze to delat nemuzu. Pritel sam svoje dite nema o to je to tezsi ze nevidi nektere veci jako rodic. Musi si to vse jeste sednout. Vlastne nevim zda jsem byla v pravu ze me nastval, nebo jsem to opravdu zbytecne prehnala? Diky

Pokud bys měla dceru ve výhradní péči, bylo by vhodné změnit práci tak, abys na ní měla čas. Nedočetla jsem se, kolik dceři je let.
Přítel má pravdu, nemusí vůbec nic, ale pro mě by to přítel už nebyl.
Ještě nechápu, jak by sis to představovala, když máte stejné směny.
Ale jak říkám, ty jseš ta, která musí udělat změnu práce m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5876
21.6.21 20:17
@Anonymní píše:
@xsaleen slo by jen treba o vyzvednuti ze skoly kdyz budu v praci a on doma a nebo hlidani ze skoly nez prijedu vecee domu. Nic vic po nem nechci. Ja vim ze nema povinnost.Ja jen proste nevim jestli jeho chovani je normalni a nebo sem si nasla nekoho kdo neni vhodny do vztahu s ditetem :nevim:

Vhodný očividně není tvůj ex, když se vykašle na dítě po 2 měsících vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19809
21.6.21 20:18

Po 4 mesicich chces po priteli opravdu moc. Navic na to se nebudes moci nikdy poradne spolehnout, ze ze dne na den bude po priteli a ty s ditetem sama. Je bezdetny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 20:18

@Snowoman jsme spolu rok. Kvuli prodavani bytu s ex jsme se domluvili s pritelem ze zkusime spolecne bydleni. A asi jsem na neho moc rychla, kdyz jsem na to koukala z jeho pohledu, asi bych se take lekla.

• Citovat
  • Nahlásit
2050
21.6.21 20:19

Já přítele asi chápu. Nechtěla bych se půl měsíce starat o cizí decko, které v podstatě neznám, ono nezná mě, a to jen proto, že se táta toho dítěte někde zamiloval a dítě ho najednou přestane zajímat. Sotva se k příteli nastehujes, už si z něj chceš dělat chůvu. Nediv se mu. Zkuste najít nějaký kompromis. Rozdělit tu péči mezi něj a třeba tu chuvu, babičku, teticku… a taky otce. On nepřestane být otcem jen proto, že bude bydlet daleko. Viděli by se asi jen o víkendech, ale i to jsou další dny, kdy by se nemusel starat přítel. No a buď se ex rychle vrátí a bude vše při starém anebo si přítel a dcera na sebe zvyknou a hlídání pak nebude problém. Ale jit z exteemu do extremu nikdy není dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64491
21.6.21 20:28
@Anonymní píše:
Ahoj, muj ex manzel si nasel pritelkyni, 70 km daleko. Nedavno mi rekl, ze nevi co bude ale ze je mozne ze se k ni prestehuje a tim padem by byla dcera u me. Mame peci dohodou. Ted to mame tak, ze kdyz jsem v praci ma ji on a kdyz jsem doma je u me, delam 12 hod. smeny denni a nocni, kratky/dlouhy tyden, takze to vychazi cca 14 dni u kazdeho. Neni to dlouho co mi vyhrozoval ze si ji vezme do sve pece, ale chapu, je cerstve zamilovany, za 2.mesice muze byt vse jinak. No a ted ten nestranny pohled. S pritelem jsem to resila zda by mi s malou pomohl, dela stejne smeny jako ja. Bylo videt ze se moc netvari. Trochu jsme se dohadovali a rekl mi, ze pokud by byla mala v me peci ze by tatu nemela ze nema problem, ale ze takhle na me muj ex haze jeho povinnosti(byt rodicem) a to mi rekl ze mi v tady v tom nepomuze, aby ex si cestoval, vychovaval nevlastni dite a vse hodil na nas. Ja sem se hrozne nastvala, rekla jsem mu par hnusnych veci, protoze jsem cekala ze bude za mnou stat. Na druhou stranu chapu, ziju u neho 4 mesice a dcera tam je 14 dni v mesici, nejake pouto mezi nima ani nemuze byt. Ale ja pak vlastne neresila vubec obsah, ale to ze by se na me vyprdnul, citila jsem to jako hroznou zradu. Kdyby to opravdu prislo, vim ze by se to nejak udelalo, a ze by mi pomohl. Ja nejak totiz nevim jak v takovych situacich se chovat. Nekdy se pristihnu jak chci aby se podilel na vychove dceri tak jako to delal jeji otec, asi je to porad zvyk, ze jsem byla na neco zvykla od partnera a vim ze to delat nemuzu. Pritel sam svoje dite nema o to je to tezsi ze nevidi nektere veci jako rodic. Musi si to vse jeste sednout. Vlastne nevim zda jsem byla v pravu ze me nastval, nebo jsem to opravdu zbytecne prehnala? Diky

Budeš si muset najít takovou práci, aby si svůj podíl péče zvládala aniž bys ji přehazovala na druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
21.6.21 20:29

Ja to teda chapu tak, ze tvuj pritel je primarne nastvany na exe, ktery si dela co chce a klidne svuj podil pece hodi mmna tebe.
Jooo matka s ditetem se odstehovat nesmi, ale otec jo a starat se nemusi… To je ta slavna rovnost obou rodicu.
Taky by me dost nastval… Ale blby je, ze s tim nehnes. Nedonutis ho, aby se staral.

Pritel by mohl byt vstricnejsi, na druhou stranu chapu, ze nechce byt jen ten „strejda pres povinnosti“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 20:32

Dceri je 8 let. Vlastne si vsichni porad zvykame. A uvedomuji si ze nekdy po nem chci vic nez bych mohla. Ja jsem zase tak hloupa v tom ze aby byl klid tak bych se s ex nijak nedohadovala, jen bych se proste dcery ujala a pak bych vymyslela jak dal. I kdybych musela udelat zmenu prace a pritel to o me vi, ze si nedupnu ale ja to citim tak ze jsem jeji mama a proste je moje starost se o dceru postarat i kdyby jen sama kdykoliv. Takze misto toho abych byla nastvana na ex ze chce dceri takhle utect jsem nastvana na pritele ze me v tom nechce podrzet.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat