Reklama

Nestresuj mě, týráš mě!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.17 15:09
Nestresuj me,tyras me!

Omlouvam se za anonym, citlive tema, nechci byt spojena s nickem.

Vnimate taky tak stres? jako utlacovani? zastasovani? tyrani? 8o

Jsem nevedela co na to rict :nevim:
Jsem precitlivela ja, nebo on?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMart81
Závislačka 2721 příspěvků 26.11.17 15:15

Co zkusit se trochu rozepsat? Dodat podrobnosti a fakta?

Jinak obecně jde podle mně o intenzitu, povahu, četnost a délku trvání + o záměr. Takže bez konkrétní situace se to nedá rozhodnout.

Paola21
Závislačka 3478 příspěvků 26.11.17 15:17

Tak pokud partnera schválně uvádíš do situací, které víš, že jsou pro něj stresové, tak to může být brané jako forma týrání no, ale fakt těžko říct bez podrobností.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 26.11.17 15:21

Pokud kolem sebe někdo neustále šíří stres, tak týrání to asi není, ale na kopnutí do zadku to je.

advocatus.diaboli
Kecalka 395 příspěvků 26.11.17 15:45
@Mart81 píše:
Co zkusit se trochu rozepsat? Dodat podrobnosti a fakta?Jinak obecně jde podle mně o intenzitu, povahu, četnost a délku trvání + o záměr. Takže bez konkrétní situace se to nedá rozhodnout.

už jsem to potkal jako takový ten sluníčkářský přístup, že když nejsem v právu, tak začít ječet, že protistrana, která má podle formální logiky pravdu a je v právu, je agresor/tyran/…, protože ubohému sluníčkáři způsobuje (vlastně tím, že má pravdu a domáhá se svého nároku) diskomfort a duševní útrapy

Uživatel je onlineMart81
Závislačka 2721 příspěvků 26.11.17 15:50

@advocatus.di­aboli Klidně může být.

Ale obecně, stres může zabíjet, je tedy možné někoho cíleně vystresovat tak, že umře (zejména když má třeba slabé srdce) a tedy stresovat někoho může být i vražda - proč by to nemohlo být týrání. Bez konkrétních informací si do toho bude jen každý projektovat své vize. A pokud je otázka obecná, tedy zda stresovat někoho může být týrání, tak ano, jednoznačně to možné je.

Černá vdova
Echt Kelišová 8895 příspěvků 26.11.17 15:56
@Anonymní píše:
Omlouvam se za anonym, citlive tema, nechci byt spojena s nickem.

Vnimate taky tak stres? jako utlacovani? zastasovani? tyrani? 8o

Jsem nevedela co na to rict :nevim:
Jsem precitlivela ja, nebo on?

A ten stres děláš ty jemu nebo on Tobě?

Já to vnímám tak, že z utlačování, zastrašování a týrání je stres. A jinak tomu nerozumím.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 26.11.17 15:59

Záleží na míře, ale ve vysoké míře jo, rozhodně. Ono sesypat se z pracovního vypětí samo o sobě není žádnou známkou duševního komfortu, takže o čem vůbec je tahle otázka.

Ale pokud jde o cílené nervování, zneklidňování, znejišťování, vyvádění z míry, připomínání rizik, strachu, nadměrné vytváření obav… tyyyy jo, málokdo si umí představit, jak neskutečné svinstvo tohle umí být. Za mě ano, je to psychické týrání - především z toho důvodu, že tohle ten člověk málokdy dělá bezcílně. Většinou je to snaha kontrolovat, udržet pod svým vlivem a zastrašováním připomínat, že bez materiální podpory nebo „rad“ tyrana se druhý neobejde. Za mě tohle naplňuje mou osobní skutkovou podstatu týraní - ubližuješ druhému pro vlastní potěšení nebo prospěch.

advocatus.diaboli
Kecalka 395 příspěvků 26.11.17 16:00
@Mart81 píše:
@advocatus.di­aboli Klidně může být.Ale obecně, stres může zabíjet, je tedy možné někoho cíleně vystresovat tak, že umře (zejména když má třeba slabé srdce) a tedy stresovat někoho může být i vražda - proč by to nemohlo být týrání. Bez konkrétních informací si do toho bude jen každý projektovat své vize. A pokud je otázka obecná, tedy zda stresovat někoho může být týrání, tak ano, jednoznačně to možné je.

stejně tak stres může motivovat k výkonům, kterých by jedinec jinak nedosáhl

ale ten dotaz je asi myšlený jinak :P

BTW chtěl jsem Ti to napsat ve vedlejším vláknu, jak jsi psal ta přirovnání s chladem/horkem, levorukostí atd., a reakce té dámy, která má problémy s delšími texty. [ta, jejíž jméno se neodvážím vyslovit :mrgreen: :mrgreen: ]

Pokud jde o mne, tak se neomezuj, já Tvé příspěvky fakt oceňuju, čtu a nepřeskakuju. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.17 16:01

Nejedna se o nic mimoradneho, beznou vymenu nazoru, kdy teda ja se snazim prosadit svou, jelikoz mi stavajici situace nevyhovuje.
Hadka konci obvykle dalsi hadkou, nejsme schopni se domluvit a ja zlepseni nevidim.
Samotnou me stresuje vztah, nesoulad, ale ze bych ho tyrala? 8o

Zaskocilo me ze to tak vidi a co rekl, proto se ptam, zda to vnimate taky taky :nevim:.

advocatus.diaboli
Kecalka 395 příspěvků 26.11.17 16:11
@Anonymní píše:
Nejedna se o nic mimoradneho, beznou vymenu nazoru, kdy teda ja se snazim prosadit svou, jelikoz mi stavajici situace nevyhovuje.
Hadka konci obvykle dalsi hadkou, nejsme schopni se domluvit a ja zlepseni nevidim.
Samotnou me stresuje vztah, nesoulad, ale ze bych ho tyrala? 8oZaskocilo me ze to tak vidi a co rekl, proto se ptam, zda to vnimate taky taky :nevim:.

tak si přečti mou poznámku z 15:45 a místo sluníčkáře si dosaď „přítel-který-nemá-pravdu“

aneb jak zvrátit diskusi/hádku, ve které se prosadila druhá strana :P

trocha slovíčkaření:

pokud
stres = nepříznivý/nep­říjemný stav
týrání = _vědomé_ nebo _úmyslné_ způsobení útrap,
 tak

jestli příteli nechceš vědomě nebo úmyslně působit útrapy (ale chceš jen dosáhnout svého), tak to z definice není týrání :mavam:

Není tak trochu hysterik?

canaglia
Závislačka 3651 příspěvků 26.11.17 16:16
@Anonymní píše:
Samotnou me stresuje vztah, nesoulad, ale ze bych ho tyrala? 8oZaskocilo me ze to tak vidi a co rekl, proto se ptam, zda to vnimate taky taky :nevim:.

Buď v klidu, pokud by se někde řešilo týrání vyvoláváním stresu, pak určitě bude obviněn chlap, i když zdrojem stresu bude žena. Istanbulská úmluva to jistí. Takových případů je…

advocatus.diaboli
Kecalka 395 příspěvků 26.11.17 16:21
@canaglia píše:
Buď v klidu, pokud by se někde řešilo týrání vyvoláváním stresu, pak určitě bude obviněn chlap, i když zdrojem stresu bude žena. Istanbulská úmluva to jistí. Takových případů je…

Počkej, nestraš, to snad ještě není účinné, nebo už jo?

Černá vdova
Echt Kelišová 8895 příspěvků 26.11.17 16:28
@canaglia píše:
Buď v klidu, pokud by se někde řešilo týrání vyvoláváním stresu, pak určitě bude obviněn chlap, i když zdrojem stresu bude žena. Istanbulská úmluva to jistí. Takových případů je…

Ti muži jsou opravdu chudáci :P. Ještě že je máme :pankac:.

canaglia
Závislačka 3651 příspěvků 26.11.17 16:29
@advocatus.di­aboli píše:
Počkej, nestraš, to snad ještě není účinné, nebo už jo?

V praxi už to jede na plné koule… V tomhle jsme na špici pelotonu. Teď ještě posilují kampaně proti sex obtěžování, běda jak vezmeš slečnu kolem ramen, už jedeš. Chlapi do krytu, na ženské se nesahá, nekouká a nemluví se na ně, je to nebezpečné.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >