Nesvatební horečka, aneb jak na svět z vesela?

beruska70007
8.8.13 11:32

Nesvatební horečka aneb jak na svět z vesela?

Dobrý den,
chtěla jsem se tu spíš vypovídat nežli se ptát na rady, neboť na toto rada není.
Je mi 22 let, přítelovi 21. Jsme spolu tři roky a žijeme spolu dva. Všechno je krásné, rozumíme si. Bohužel žití mi do hlavy vehnalo spoustu přání a s tím i miminko a svatební obřad. Vzhledem k tomu, že studuji a do toho pracuji, rozhodli jsem se s děťátkem počkat ještě dva roky. To je myslím si rozumné. Jediné co jsem chtěla, byl manželský svazek. Byl mi slíben už před rokem. O Vánoce jsme to oznámili mým rodičům i s datutem. Tatínek brečel radostí. Nicméně po tom, co si přítel (sám!) promluvil se svými rodiči, kteří ho vedou k tomu, že he příliš mladý, řekl mi, že si mě vezme, ale že by i rád počkal rok, dokud i on a jeho mamka nedostudují. Souhlasila jsem, a tak jsem letos v létě na dovolené očekávala vysněnou žádost o ruku. A copak se asi nestalo, znovu mi řekl, že chce ještě počkat dva roky! Já tomu absolutně nerozumím, prý je mladý a okolo něj se nikdo nežení. Ale přeci jestli někoho mám rád/a, tak si ho vemu nezávazně k okolí ne? Nehledě na to, že už sme dál a to jak finančně tak i s tím, jak dlouho spolu žijeme. Vím, že na něj nemohu a nesmím tlačit. Jenomže to tak bolí, že se chce věnovat jen kariéře a užívat si, aniž by pro mě něco takového udělal. Obzvlášť když tvrdí, že svatba nic neznamená a nic nezmění. Jsem smutná a snažím se na to nemyslet. Slíbil mi, že za dva roky si mě vezme, že ví, že se mnou chce být. Ale už ty sliby dvakrát dával a nic.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6955
8.8.13 11:37
@beruska70007 píše:
Dobrý den,
chtěla jsem se tu spíš vypovídat nežli se ptát na rady, neboť na toto rada není.
Je mi 22 let, přítelovi 21. Jsme spolu tři roky a žijeme spolu dva. Všechno je krásné, rozumíme si. Bohužel žití mi do hlavy vehnalo spoustu přání a s tím i miminko a svatební obřad. Vzhledem k tomu, že studuji a do toho pracuji, rozhodli jsem se s děťátkem počkat ještě dva roky. To je myslím si rozumné. Jediné co jsem chtěla, byl manželský svazek. Byl mi slíben už před rokem. O Vánoce jsme to oznámili mým rodičům i s datutem. Tatínek brečel radostí. Nicméně po tom, co si přítel (sám!) promluvil se svými rodiči, kteří ho vedou k tomu, že he příliš mladý, řekl mi, že si mě vezme, ale že by i rád počkal rok, dokud i on a jeho mamka nedostudují. Souhlasila jsem, a tak jsem letos v létě na dovolené očekávala vysněnou žádost o ruku. A copak se asi nestalo, znovu mi řekl, že chce ještě počkat dva roky! Já tomu absolutně nerozumím, prý je mladý a okolo něj se nikdo nežení. Ale přeci jestli někoho mám rád/a, tak si ho vemu nezávazně k okolí ne? Nehledě na to, že už sme dál a to jak finančně tak i s tím, jak dlouho spolu žijeme. Vím, že na něj nemohu a nesmím tlačit. Jenomže to tak bolí, že se chce věnovat jen kariéře a užívat si, aniž by pro mě něco takového udělal. Obzvlášť když tvrdí, že svatba nic neznamená a nic nezmění. Jsem smutná a snažím se na to nemyslet. Slíbil mi, že za dva roky si mě vezme, že ví, že se mnou chce být. Ale už ty sliby dvakrát dával a nic.

hele, ja myslím, že je lepsí žít bez svatby, protože svatba potom vede to manželství,, do kopru", takže netlač, at si sám rozhodne, je mladý nech ho být a ty taky, myslíím, že je lesší, když budete žít beze svatby, ale to je jenom a jenom můj názor, taže asi takto ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
8.8.13 11:40

Já nesouhlasím s tím, že svatba vede vztah do kopru, ale když si vezmu, že jste oba tak mladí, oba studujete, ještě jste spolu nic nazažili… tak si nemyslím, že absence svatby je tragédie. Ve vašem věku tím nic neztrácíš, takže nezoufej, studuj, šetři peníze a užívej si života a uvidíš, svatba přijde v ten pravý čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
8.8.13 11:45

Za prve: je to uplne jedno, svatba ti stesti nezaruci
Za druhe: nezlob se, ale tvuj pritel je opravdu hodne mlady, zvlast na rodinu. V tomhle veku jsou holky v pohode, kluci jsou ucha. Pockala bych s tim par let.
Za treti: kdyz na nej budes tlacit, nebudes mit ani svatbu, ani pritele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.8.13 11:45

Uprimne, oznamit mi potomek ve 20 letech, ze se chce zenit, tak bych mela taky tendence mu to rozmluvit…

chapu sice tve pocity, ale myslim, ze jsi se k tomu hodne upnula a ted se vse v tve hlave toci kolem svatby a toho proc ne. proc je pro tebe svatba tak dulezita? chces ji jako dukaz, ze to mysli vazne nebo si chces uzit svatebnich priprav nebo proste chces uz o sobe rikat, ze jsi vdana pani, aby vsichni videli, ze mas partnera? zkus si sama v sobe najit proc a zkus to vysvetlit priteli. jestli spolu mate byt po zbytek zivota, tak spolu mluvte na rovinu a klidne mu priznej, ze te to zranilo a co citis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
8.8.13 11:46

Já si myslím, že to zbytečně ženeš :hug:
Jen jsem nepochopila větu „že by i rád počkal rok, dokud i on a jeho mamka nedostudují“ - jeho mamka studuje? Co to má společného s vaší případnou svatbou? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
beruska70007
8.8.13 11:48

Jeho maminka mu řekla, že by si tu svatbu chtěla užít až dostuduje. Takže pro ně dva to má velky vliv

• Nahlásit
  • Citovat
3925
8.8.13 11:48

Jinak mému příteli je taky 21 a i když vím, že mě velmi miluje a plánujeme společnou budoucnost, kdybych na něj teď vytáhla dítě nebo svatbu a tlačila ho do toho, pošle mě k šípku… Jsou to prostě ještě mlaďoši :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38106
8.8.13 11:51

Svatba je mi burt, ale kdyz bych ji chtela, dotycny mi ji slibil a pak ji nekolikrat z malichernych duvodu odlozil, tak by me teda pekne vytocil. Co kdyz se pak zacne cukat s detma? Treba jeho maminka vnoucata jeste nebude chtit :twisted:
Asi bych ten vztah poradne zvazila a dala mu to patricne najevo. Jsi mlada, pro jedno kviti slunce nesviti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38106
8.8.13 11:52
@beruska70007 píše:
Jeho maminka mu řekla, že by si tu svatbu chtěla užít až dostuduje. Takže pro ně dva to má velky vliv

Co to je za blbej duvod? A vnoucata bude chtit, az bude v duchodu, aby si je taky poradne uzila, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2064
8.8.13 11:56

Mlady-nemlady, svatba kazi-nekazi vztah, to je jedno. Neco takove se neda generalizovt. Dulezite je, ze ona chce neco jineho nez on. On ji neco slibuje a pritom to porad oddaluje. Jo, je mlady, a nejspis i dost nevyzraly, kdyz jako argument pro absenci svatby pouziva fakt, ze kolem nej se nikdo nezeni (kolem me se zase zenili/vdavali vsichni a ja jsem jeste furt svobodna :mrgreen: )
uplne chapu, ze je pro nekoho svatba dulezita, pro me je taky a taky jsem musela cekat. Vek v tom nehraje roli, jde o to, co kdo od zivota chce. A ty i tvuj partner chcete nejspis neco uplne jineho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
8.8.13 12:00

@Norae
Já bych teda neřekla, že když se kluk nechce v 21 ženit, chce od života něco jiného :nevim: Spíš jí na tu svatbu tenkrát kývl a slíbil, aby měl na chvíli pokoj, rok se zdál jako dlouhá doba, jenže ono to uteklo a jemu v té hlavě ještě neuzrálo, vždyť je to prakticky puberťák :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
beruska70007
8.8.13 12:00

Přesně toho se bojím, že chceme oba něco jiného, ale on mi to vždy vymluví, že chce taky, ale později. Problém je, že se bojím těch nedodržených slibů. Kdyby nám to jinak neklapalo, tak to neřeším a pošlu ho k šípku, ale miluji ho a ve všem jiném to funguje, takže mi nezbývá absolutně nic jiného než čekat a modlit se, aby mi zbytečně ještě neuteklo několik let.

• Nahlásit
  • Citovat
2064
8.8.13 12:04

@SussieS no vsak rikam. Ona chce svatbu a deti, chce zakladat rodinu. On to nechce, bo je mlady. Takze chteji (momentalne) od zivota kazdy neco jineho :nevim: fajn, ona by nemela chtit po pubertakovi svatbu a deti, ale on by ji to taky nemel slibit a furt poslouvat. Memu brachovi bude 20 a predstava ze by se mel zenit.. :mrgreen: :mrgreen: ale vymlouvat se na rodice, ze chce mamka dostudovat a kazdy rok to posouvat.. tohle nikam nevede. Bud se s tim holka smiri, ze bude muset cekat (kdovi jak dlouho) a nebo musi skocit po nejakem tricanikovi, jehoz kamosi uz deti maji a on chce taky :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38106
8.8.13 12:06
@beruska70007 píše:
miluji ho a ve všem jiném to funguje, takže mi nezbývá absolutně nic jiného než čekat a modlit se, aby mi zbytečně ještě neuteklo několik let.
:roll: kdyz to beres takhle, tak ti opravdu nic jineho nezbyva. Lidi si k tobe dovoli to, co jim dovolis ty. Tvuj pritel ti keca, z pusy si dela zumpu a jeste se do toho montuje jeho maminka.
Tak hodne stesti.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama