Neteř se láduje syrovým masem

6.9.20 16:26

Neteř se láduje syrovým masem

Ahoj holky. Mám takový trošku asi nevšední dotaz. Mám pětiletou neteř, moje sestra žije v ČR takže jsme většinou v kontaktu jen po telefonu, Facebook atd. Před asi půl rokem se mi svěřila že její malá dcerka potají ujida syrové maso. Všimla si toho náhodou, když třeba odběhla od vareni, vrátila se a jeden plátek masa připravený na pánev chyběl. Když se to začalo stávat častěji tak si na ni „počíhala“ a přistihla ji. Vezme celý plátek masa nebo třeba kus mletého, kostičky masa co má nakrájené na guláš a prostě to zasyrova sní. Když se jí ptala proč to jí a proč si nepočká až se to uvaří řekla jí že jí to chutná a že to tak musí syrové jíst. Kde to viděla, kde k tomu přišla nevíme, každopádně už to došlo tak daleko že krade i maso z lednice. Ségra s ní byla u doktora, dělali ji rozbory, nemá žádné parazity, nic ji nechybí, vše je tak jak má být. Jsem veterinářka, vrátila jsem se po x letech zpátky do Řecka odkud pocházíme, chodím občas na jatka na kontroly a co se týče hygieny a nakládání s masem tak tady nic moc, v ČR je sice situace jiná a maso se na přítomnost parazitů testuje ale i tak malé hrozí riziko, tláská i syrové kuřecí, dokonce i vnitřnosti. Ségra už nevi co s ní, boji se že je to třeba psychicke a že z masa chytne parazity. Její manžel to pojal tak že je jejich dcera prase co si neváží teplyho jídla takže nejde pro ránu daleko když zjistí že zase jedla syrovy maso, nadává ji, no chování k ní nic moc. Mě se to nelíbí, slíbila jsem jí že se zkusím poptat tady jestli máte někdo zkušenost. Snažila se malé vysvětlit že by to jíst neměla, že pokud chce můžou si občas dopřát klidně spolu tatarák jednou za čas ale že krást z linky a z lednice kusy syrového masa a potají ho jíst by neměla. Vysvětlila ji že může chytit parazita a kromě toho že ji dcera odpověděla ( viz výše ) že to prostě jíst MUSÍ z ní nic dalšího nevytáhla. Ségra je z toho trošku na hlavu už, přemýšlí že zkusí nějakého psychologa protože se boji dne kdy malá půjde do školy a bude chodit do jídelny na obědy. Ve školce neji, odmítá. Doma sní dá se říct vše ale jakmile se jí naskytne příležitost tak proste jde a ukradne maso. Samozřejmě že se ségra snažila ji zamezit v přístupu, jeden čas i zamykala kuchyň, na lednici si daly ty dětské pojistky ale malá brzy přišla na to jak to otevřít. Vím že je to hodně netradiční problém a dotaz ale holky prosím vás za ségru i za mě, máte někdo zkušenost? Jak ji to odnaučit? Vyhledat odbornou pomoc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5634
6.9.20 16:37

@ParvatiAntonakos Zajimavy problem, neter by asi na nejake vysetreni jit mela, kdyz tvrdi, ze to musi jist. Mezitim bych asi kupovala maso az v den vareni, i kdyz chapu, ze je to omezujici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
6.9.20 16:38

Rozhodně bych vyhledala odbornou pomoc (psycholog).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
6.9.20 16:42

Jinak asi bych se bála spíš třeba salmonely nebo tak. Teta moje zas kdysi řešila to, že její dcera jí granule pro psy / kočky + ty kapsičky. Teď myslím, že už to nedělá, je na druhém stupni základky. Zvláštní no, třeba opravdu jí to syrové chutná a má takovou " úchylku ". Myslím, že vyhledat pomoct nebude nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
6.9.20 16:43

V některých věcech mi to popravdě přijde jako troll.

Pokud by to byla pravda, proste bych kupovala kvalitní hovězí, řekla tady je to co si smíš dát, zbytek ne, není to bezpečné a získala bych tak čas k řešení, ve kterém mám jistotu, že se mi neotráví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 16:44

@Altavista troll opravdu nejsem :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
6.9.20 16:46
@ParvatiAntonakos píše:
@Altavista troll opravdu nejsem :roll:

Pak má tvá sestra debilního manžela.

Třeba se to děcko shlédlo v nějaké pohádce, věří že je třeba pes nebo tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
6.9.20 16:48

Třeba ji chybí nějaký minerál nebo prvek, který je v mase jen v syrovém stavu. Dělali jí testy, jestli v těle nemá něčeho nedostatek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@Altavista jo to má, já ho nikdy neměla rada a je to vzajemne. To mě taky napadlo, že to viděla třeba v tv, nějaký dokument o zvířatech a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9744

@ParvatiAntonakos To je opravdu zvláštní, jako malá jsem se syrového masa štítila, když jsem viděla jak někdo jí tatarák, tak se mi zvedal žaludek. No a dnes se ho můžu doslova užrat :mrgreen: Ale třeba plátek syrového masa bych nesnědla, to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
6.9.20 16:52
@ParvatiAntonakos píše:
@Altavista jo to má, já ho nikdy neměla rada a je to vzajemne. To mě taky napadlo, že to viděla třeba v tv, nějaký dokument o zvířatech a tak.

Přijde mi to neškodné, jen bych zajistila nezávadné maso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
6.9.20 16:56
@Altavista píše:
Přijde mi to neškodné, jen bych zajistila nezávadné maso.

Tak to aby se omezili jen na hovezi na tatarak a velmi kvalitni ryby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
6.9.20 16:58

Ja to videla v UK ve Vymene manzelek. Cela rodina vcetne deti jedla zasadne syrove maso a syrova vajicka.
Jinak at teda tu kuchyn zamyka a klic nosi u sebe, to se tam pak prece nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
6.9.20 16:58
@Wani píše:
Tak to aby se omezili jen na hovezi na tataraj a velmo kvalitni ryby.

Stačí nechat v lednici na jednom místě nezávadnou variantu a vařit běžně.
Když bude mít z čeho uspokojit potřebu, třeba si nechá vysvětlit, že to ostatní není bezpečné. Teď bere vše, protože jí to zakazují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
6.9.20 17:01
@Altavista píše:
Stačí nechat v lednici na jednom místě nezávadnou variantu a vařit běžně.
Když bude mít z čeho uspokojit potřebu, třeba si nechá vysvětlit, že to ostatní není bezpečné. Teď bere vše, protože jí to zakazují

Takze rodina bude vyhazovat mesicne par tisic za syrove maso pro dceru? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama