Netradiční jména našich dětí i blízkých

Napsat příspěvek
Velikost písma:
17745
8.2.10 19:12

Máte to taky tak?
Možná je to jen předsudek,ale hodně jmen bych nedala z osobních důvodů!
Moc se mi líbilo jedno chlapecké jméno,ale vzpoměla jsem si na raubíře z dětství :mrgreen:,který mi neudělal nic dobrého a nebylo z toho nic.Taková mírně řečeno zeď :zed: 8-o :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.2.10 19:27
Alice19761 píše:
Máte to taky tak?
Možná je to jen předsudek,ale hodně jmen bych nedala z osobních důvodů!
Moc se mi líbilo jedno chlapecké jméno,ale vzpoměla jsem si na raubíře z dětství :mrgreen:,který mi neudělal nic dobrého a nebylo z toho nic.Taková mírně řečeno zeď :zed: 8-o :mrgreen:

moje slova, já bych nedala ani jména podle osobností, které nesnáším - třeba Hanychovou, Rollins - přitom jména Agáta a Dara se mi líbí. Ale najde se spoustu lidí, kteří je pak spojují, že to mají po těch osobnostech a to bych u svých dětí nechtěla. Můj bratr se jmenuje jako jeden český slizký herec jménem i příjmením a všichni si z toho dělají srandu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
8.2.10 19:27

Fajn diskuze,musím se pochubit nším jménem! :-) My máme dceru Isabelu!Narodila se ve 36 týdnu a měla být KLUK- říkali to z utz 3 doktoři.Tak jsme měli jen Honzíčka po taťkovi,holku jsme občas řešili,ale spíš je tak z legrace,já chtěla Julii,manžel Veroniku,moje ségra Mariku,moje mamka Johanku,tchýně s tchánem Zuzanku…Tak jsem porodila,když jsme zjistili,že to není kluk,tak byla sranda :lol: Doktorka lítala s papírama ječela,že nemáme jméno pro holku,ať jí ho koukáme zdělit,manžel i já jsme byli překvapeni,nemohli jsme tomu věřit,tak já jsem řekla Isabela se s-když jsme se o tom před tím bavili,tak manžel nebyl úplně proti!Tak ji máme,svátek má 11.dubna,nikdo zatím neřekl,že by to bylo jméno ošklivé,přezdívek má taky spoustu,přímení máme krátké aje zaručeně jediná v okolí!No uznejte,kdo má takový příběh svého jména! :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4271
8.2.10 19:29

Juro - taky jsem Maxe a Maxmiliána psala :lol:

Ali, já taky, když řeknu jméno, tak si představím osobu. A někdo je mi sympatický a někdo není a celkem dost to ovlivňovalo volbu jmen u dětí.

Jméno je podle mě součástí osobnosti člověka a rodiče by se měli zamyslet opravdu hluboce, než nějaké (hlavně ty velice neobvyklé) jméno dítěti přiřknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7247
8.2.10 19:31

Jak vás tu tak dočítám, tak jsem si uvědomila, že moje sestřenka přestoupila na židovskou víru a mají Gabriela a Miriam.

A Isabela - to je krásný jméno, kolegyně je z Ruska nebo Ukrajiny, nevím,a le v ČR žije už dlouho a má Izabelu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
8.2.10 19:31
DuantNefret píše:
Tý jo Dančo!!! To ses nikdy se ségry jménem nepochlubila! 8-o :wink:

ona je z druhyho kolene, moc se nestykame, to jsem tu nechtela rozebirat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7247
8.2.10 19:33

Jo a kamarádka je Dita a dcerka se jmenuje po ní a pak máme kamaráda Emila a syn je po něm ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
8.2.10 19:38

Ahoj, díky za super diskuzi :potlesk: , celou jsem ji přečetla a pořádně se u toho nasmála! :lol: Pětiletka Koniprdová mě totálně rozsekala… :pankac:
U nás v rodině neobvyklá: Bernard,Hugo,Carmen,Hermína,Čeněk, Alexandra(Saša),Anna Marie,Darina,Uršula(Ulka),Danuta(Danka),Henrych(Heňo),Andřej… :wink:
Mne se líbí: Rozára,Bettina,Galina,Justýna,Heda,Gabriela
Timon,Tibor,Šimon,Vojtěch,Darek,Jorik,Štěpán
:nevim: Ale aby se to hodilo k příjmení… musím zatím vybírat k oboum, protože zatim není expřítel rpzhodnut, jestli se „bude chtít starat“. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4242
8.2.10 19:41

Ali, ja to mam taky tak, ze kdyz mi to jmeno pripomene nekoho, koho nemam rada, nebo jsem znala a byl „divnej“ :wink: tak bych hoodne premyslela, jestli mam to jmeno dat :mrgreen:

U nas na cvicu je Hugo i Kvido, ty jmena bych nikdy nedala a presto se mi ted docela libi.. :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12300
8.2.10 19:42

Tak u nás jsou neobvyklá jména tato…můj bratr se jmenuje Alexandr a babička je Zoja, babičky sestra byla Tamara.

Já teď čekám snad holčičku a vybrali jsme jméno Nely. Sice není už moc neobvyklé ale nám se líbilo a vzhledem k našemu příjmení, které je dost dlouhé jsme chtěli krátké jméno. Manžel ještě navrhoval Lauru a Beatu. Já jsem původně chtěla Sofii, ale ta mi u manži neprošla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12300
8.2.10 19:43

Jo a ještě kamarádka má Aněžku a Huga. A další kamarádka má Amálii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
8.2.10 19:43

Jéé, Veru, teď jsem si vzpomněl - jeden Kvido se mnou chodil na strojní fakultu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9552
8.2.10 19:45
Petra Z píše:
A ve škole jsem učila kluka a jmenoval se Květoslav…

kolegyne ma syna Kvetoslava (po jeho dedeckovi) a rikaji mu Kvetak :mrgreen:

Sabina Laurinova ma dceru Maju, Minu ma Maxova :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4242
8.2.10 19:46
Jura007 píše:
Jéé, Veru, teď jsem si vzpomněl - jeden Kvido se mnou chodil na strojní fakultu…

Oni mu rikaji Kvíďulo a prijde mi to docela roztomily :wink:

Ja si ted vzpomnela, ze stryc (tusim) meho manzela se jmenoval Felix a nechal se prejmenovat… na Blazeje :lol:
A do tridy na ZS se mnou chodil Věroslav a říkali jsme mu Věrku, prislo mi to uplne normalni a ted mi to prijde divny, Věrek :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
8.2.10 19:47

Teda Petrucho, ty se nezdáš… :palec: Ty holčičí jména jsou jedno lepší než druhé… Laura znamená česky „Oslavovaná“, Beata je pro změnu „blažená“, Sofie zase „moudrá“… Můžeš prosím prozradit, kam chodíš na inspiraci??? 8-o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat