Netradiční porodní zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarkeTha77
Stálice 85 příspěvků 11.07.18 16:21
Netradiční porodní zkušenost

Milé ženy,

ráda bych zjistila, zda se některé stalo u porodu to co mně. Totiž, celou první dobu porodní jsem měla šílené nucení tlačit. I když PA tvrdila, že ještě nejsem otevřená a tlačením se zbytečně vyčerpávám a poraňuji, nešlo tomu poručit. U porodu jsem čekala bolest, ale tady co kontrakce to vlna tlaku a já se musela zapřít a tlačit. Poručit si nešlo, a to jsem byla na porod dost připravená, ale tohle byl reflex, bylo to jak kdyby vám někdo přikázal, že nesmíte kýchnout. Bylo to jak když se člověk pozvrací, odtáhne ruku od horké plochy, prostě to tlačení byl asi takový reflex a já s ním neuměla pracovat. A hlavně jsem byla překvapená, že nemám bolesti jako u menstruace ani křížové bolesti, ale prostě nucení tlačit :nevim: PA řekla, že trošku nestandardní. Když jsem volala do porodky, že mám nucení tlačit, řekli, ať urychleně jedeme, že rodím, ale pak se ukázalo, že jsem otevřená teprve na pět prstů a divili se, proč mám pocity tlaku. Měla jsem pak epidurál, ač jsem ho původně nechtěla, ale proti tlačení nešlo bojovat.

Ráda bych se zeptala, zda jste to některá zažila taky, nucení tlačit v první době porodní? Doktor pak usoudil, že to tlačení u mě mohlo vznikat, že měřím pouze 154 cm a malej mě tlačil i na oblast konečníku a vyvolával ten tlak. Zajímalo by mě, jak bych bez doktorů vůbec dopadla, kdybych celou dobu tlačila.

Díky za názory :kytka:

Reakce:

jajjina
Kecalka 134 příspěvků 11.07.18 16:37

Také jsem to tak měla. Prakticky po celou dobu úplně šílené tlačení, kterému nešlo zabránit. Při každé kontrakci tlak, jako by mě to mělo roztrhnout. Lékařský personál stále jen „nesmíte tlačit, ještě nejste připravená“
Ale ono tomu opravdu nešlo bránit, prostě úplně nesnesitelné nucení…

Rodila jsem čtyřikrát a tohle jsem zažila naštěstí jen jednou, při třetím.

Enicka
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 11.07.18 16:38

Já měla taky pocit ,ze musím tlačit celou dobu.Taky mi říkali ať netlačím, že je brzo ,ale zastavit to neslo.Nevěděla sem ,ze je to něco netradičního. :nevim:

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 11.07.18 16:38

Já cítila tlačení když jsem byla na 7-8cm a taky mě okrikovali že nesmím…nedalo se…potrhala jsem se dost…porod byl rychlý ale cesty nebyly zmekle a dost pripravene :zed:

Janli
Kelišová 5995 příspěvků 9 inzerátů 11.07.18 16:42

Taky jsem měla u třetího porodu nestandardní kontrakce. Cítila jsem jen přes čípek a konečník, navíc prakticky nebolely. A monitor je taky nezaznamenával. PA na mě chvíli koukala a pak povídá: “dyť mě to může být jedno, mějte si kontrakce jaký chcete a kde chcete, hlavně že nám to pěkně postupuje. “ Za tři hoďky od začátku jsem porodila. Kdyby jsi tlačila od začátku tak máš rupturu dělohy a vykrvácíš. Já měla u druhýho porodu extrémně silný kontrakce a nedorotovaný mimino. Dělohu mi sešívali křížem krážem.

MarkeTha77
Stálice 85 příspěvků 11.07.18 16:46

Právě, nedalo se. No čekala jsem bolesti, ale cítila jsem jen tlak na konečník. Kdyby mi nedali epidural a Buscopan na uvolnění, tak bych se asi taky potrhala a vykrvácela nebo padla vyčerpáním.

Novak2
Stálice 82 příspěvků 11.07.18 17:05

Ja mela spis opacny prubeh, tezke bolesti, ale vubec zadny pocit na tlaceni ani v zaveru (bez epiduralu). Museli mi rikat, kdy a jak tlacit. Ale slysela jsem pani, ktera chtela porad tlacit, na tu zase rvali, at netlaci, myslim, ze ji jinak nepomohli, jenom se k ni chovali jako k blbce. Bylo to pred lety v Motole. Dobre, ze ti naslouchali.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 11.07.18 17:12

Ja teda mela klasicky prubeh, ale ke konci, kdyz jsem byla cca na 9,5 cm (dle dr) a uz me to fakt nutilo tlacit, tak dr zjistil, ze mala neni dorotovana a spatne naleha hlavickou a proto se nedootviram…nesmela jsem tlacit, fakt jsem se snazila to prodychavat, ale chvilema mi to fakt nedalo :? Nakonec jsem musela na cisare, nesmela jsem tlacit, aby malicka nesestoupila do porodnich cest…byl to celkem masakr, nez mi pichli spinalni anestezii a ty velke bolesti konecne po asi 12 hod odeznely…to byla uleva :mrgreen:

Edit: preklep

Příspěvek upraven 11.07.18 v 17:13

MarkeTha77
Stálice 85 příspěvků 11.07.18 17:12

Já se cítila neschopná a vyčítala si, že jsem to nedala. Ale to nešlo, prostě strašná potřeba tlačit, strašný tlak.

solip
Kecalka 454 příspěvků 11.07.18 17:35

Ja jsem mela neskutecne bolesti kycli (dle PA to byly krizove bolesti), pripadalo mi, ze mi ty nohy nekdo odrezava. A pak asi na 7 cm jsem mela stejny pocit jako ty, potrebovala jsem strasne moc tlacit. To mozna bylo jeste horsi, nez ty bolesti, protoze mi to taky PA zakazovala s tim, ze jeste nejsem pripravena. Pamatuji si jen, ze jsem strasne kulila oci a snazila se to drzet, ale telo si proste samo pritlacovalo. Nastesti to uz v te dobe nebylo na hodiny, otevrela jsem se pak uz rychle a povolili mi tlacit. I tak to bylo sileny, bojovat proti vlastnimu telu.

Ellabela
Ukecaná baba ;) 2381 příspěvků 11.07.18 17:47

Taky jsem to mela. Byla jsem otevrena asi na 8-9cm a strasne jsem potrebovala tlacit, ale PA mi to zakazovala, ze jeste nesmim a jak jsem se ten tlak snazila potlacit, tak to najednou kruplo, byla to uleva, ale praskla mi kostrc, asi za 5 minut uz jsem sla na kreslo a mohla tlacit. A nasledky? Pul roku jsem nemohla poradne sedet, 3 mesice vubec a ted skoro 2,5 roku po me to porad boli, mam mesic do terminu a ceka me diky tomu sekce :( .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >