Reklama

Netuším, co se to se mnou děje...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Embý
Kecalka 154 příspěvků 24.12.16 23:18
Netuším, co se to se mnou děje...

Přeji pěkný večer.
Je mi 18 a od doby, kdy mi přítel sdělil, že se se mnou rozchází, mám divné stavy. Nedávám to za vinu třeba tomu rozchodu, ale nikdy předtím mě nic tak nerozhodilo, jak právě tohle. Bylo mi hrozně, pořád jsem brečela a ve stresu. Asi cca po 2 měsících se mi jednou ve škole z ničeho nic rozbušilo srdce a polil mě studený pot, hrozně mě to vyděsilo, co by to mohlo bejt. Oznámila jsem to doma mamce a zašly jsme s tímto problémem k obvoďačce. Za několik dní mi z krve zjistili vysoké hodnoty štítné žlázy (beru Letrox). I přesto, že beru prášky, tak mám pocity dezorientace, motání hlavy, často mám nauzea, dřív bych probrečela klidně celej den, teď mě nerozbrečí skoro nic, nemám z ničeho radost, občas mívám problémy s pamětí. Někdy mívám samotný stav, kdy se mi špatně dýchá a začne mě bolet hlava na spáncích, mívám častý strach, ale přitom nemám mít ani z čeho strach.
Poradil byste mi někdo, oč se může jednat? Budu vděčná za každou odpověď.
Hezký večer :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24607 příspěvků 24.12.16 23:22

Úzkosti, panické stavy. Za psychologem.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 6 inzerátů 24.12.16 23:24

Ahoj, naprosto tě chápu mám tsjený věk jako ty, řekla bych že toto je z těch nervů, deprese, že duševně trpíš bojuješ sama ze sebou, to že tě nic nerozbrečí je asi to, že se jsi se stala „chladnější“ tvé city prostě zchladly. Někdy to taky takle mívám, furt brečím, motá se mi hlava, je mi špatně.. Chce se to naprosto uklidnit, mít radost i z maličkostí, vidět vše pokud možno optimističtěji… pokud bys chtěla mužeme pokecat, jinak nevím co na tohle poradit, asi fakt toho psychologa, prostě odbornou pomoc, jak už je tu navrchu napsané :) pevní nervy, bud silná, drž se…

Embý
Kecalka 154 příspěvků 24.12.16 23:29

Děkuju holky za reakce, máte pravdu… Holt život je plnej překážek a musíme se naučit je překonávat. Důležitý je bejt v klidu, i když občas je to fakt těžký se nestresovat… Nikomu nepřeju tyhle stavy, je to fakt hrozný s tím žít…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 24.12.16 23:41

Ahojky, taky bych rekla uzkosti, ja v tvem veku chodila k psychiatricce a psychlozce a strasne mi to pomohlo, ted uz jsem vic jak 10let v pohode ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 00:21

To, co popisujes, dobre znam..uzkosti, panicke ataky a deprese.. popros obvodni, at ti doporuci psychiatra. Dobre na to zabiraji leky a psychoterapie.. podle popisu mi prijde, ze mas i depresi jak vysitouu.. ale nejsem lekar. Mluvim z vlastni zkusenosti.. je mi lito, ze se s tim trapis takhle o Vanocich. Uvidis, ze zas bude lepe.. :-)

LadyLada
Závislačka 4526 příspěvků 25.12.16 00:37

Zcela laicky se domnívám, že za deprese a stavy duševní nepohody jsou zodpovědné hormony, resp. jejich nerovnováha a opačně. Řešila bych to proto s lékaři v celém kontextu.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 25.12.16 08:34

Nemůže to být spíš těmi léky? Všechno to, co popisuješ, můžou být prostě nežádoucí účinky Letroxu.
Ze všeho nejdřív bych určitě problémy konzultovala s endokrinologem, aby ti zkusil upravit léčbu.

Embý
Kecalka 154 příspěvků 25.12.16 20:23

Zkusim to ještě probrat s tou endokrinoložkou a uvidíme… Jinak co jsem si ještě vzpomněla… Z léta, taková zlá vzpomínka, nerada se k ní vracím… Pravidelně v létě jezdim na kole a inlajnech… Jednou jsem jela na kole a většinou jezdím místy, kde nikdo nebydlí… Jela jsem a najednou nesnesitelné slabo a připadala jsem si jak kdybych stála celou dobu na místě, hlava mě šíleně začala bolet a nemohla jsem skoro dýchat… Díky bohu, že pár metrů měl domek přítel od babičky a ještě jsem tam stihla dojet, myslela jsem, že je to můj konec… Připadla jsem si jak když pomalu padám k zemi… Byla jsem v šoku a oni ze mě taky, normálně mi začaly téct slzy jak jsem se bála, že umřu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 21:42

Precti si o tom neco.. odeznelo ti to pak samo, kdyz ses uklidnila??

http://www.zbynekmlcoch.cz/…iznaky-lecba

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 21:53

Vím, že to sem nepatří, ale nejde mi přidat nové diskuzní téma nemám více jak 100 příspěvků a jsem už zoufalá..
Píšu to anonymně, protože je to hodně citlivé pro mě..
Když začnu tak nedávno jsem porodila své první miminko.. Když byla malá v bříšku tak jsem se na ní šíleně moc těšila… Pořád jsem si hladila bříško, povídala jsem si s ní, četla jsem ji pohádky a tak… Když jsem měla po porodu tak první minuty když jsem ji viděla jsem nic necítila vůbec nic hladila jsem ji po hlavičce a nemohla jsem uvěřit, že toto je ta moje vysněná holčička <3 Po hodině když jsem se vzpamatovala z porodu jsem se rozbrečela štěstím, že ji mám u sebe.. V porodnici to bylo fajn.. Pořád jsem se na ni usmívala, těšila se z toho, že ji můžu nakojit.. Že když jsem jo pohladila tak se jen spokojeně uvelebila a Spinkala :) Potom 5 den po porodu když mě propouštěli domu jsem se těšila, že budeme doma všichni tři s přítelem jako rodina.. A tam to začalo být jiné.. Začalo mi vadit, že se o ní musím „dělit“.. Nějak jsem to zvládla.. Ale teď kdy mám už přes 14 dní po porodu tak to na mě doléhá.. Říkám si, že beze mě malé bude líp, že jsem špatná matka protože když ji vezmu brečí když ji má přítel je klidná a v pohodě.. :( To, že se o ní starám 24 hodin v kuse tak to beru jen už z povinnosti.. Z důvodu, že já ji vlastně musím dát najíst.. Přítel mi pomáhá jen když tu nemá své první dítě.. Když tu je tak si všímá jen jeho a mě a male vůbec ne… Nedokážu v sobě najít hodně lásky abych ji dala moji malé.. Přijde mi, že když byla v brisku měla jsem ji radši.. Že mám radši svoji neteř než svou vlastní holčičku.. Když ji hladim nic necítím.. Necítím nic když ji kojím… Ptám se sama sebe co v k ní vůbec cítím a moje odpověď je že nevím.. Nic v sobě nenacházím.. :(

Embý
Kecalka 154 příspěvků 25.12.16 23:00
@Anonymní píše:
Precti si o tom neco.. odeznelo ti to pak samo, kdyz ses uklidnila??http://www.zbynekmlcoch.cz/…iznaky-lecba

Ahoj, děkuju, pročtu si to. Jinak odeznělo, pak už se to v takové míře dlouho nevrátilo, až zase nedávno.

3HE
Generální žvanilka 21833 příspěvků 25.12.16 23:11
@Anonymní píše:
Vím, že to sem nepatří, ale nejde mi přidat nové diskuzní téma nemám více jak 100 příspěvků a jsem už zoufalá..
Píšu to anonymně, protože je to hodně citlivé pro mě..
Když začnu tak nedávno jsem porodila své první miminko.. Když byla malá v bříšku tak jsem se na ní šíleně moc těšila… Pořád jsem si hladila bříško, povídala jsem si s ní, četla jsem ji pohádky a tak… Když jsem měla po porodu tak první minuty když jsem ji viděla jsem nic necítila vůbec nic hladila jsem ji po hlavičce a nemohla jsem uvěřit, že toto je ta moje vysněná holčička <3 Po hodině když jsem se vzpamatovala z porodu jsem se rozbrečela štěstím, že ji mám u sebe.. V porodnici to bylo fajn.. Pořád jsem se na ni usmívala, těšila se z toho, že ji můžu nakojit.. Že když jsem jo pohladila tak se jen spokojeně uvelebila a Spinkala :) Potom 5 den po porodu když mě propouštěli domu jsem se těšila, že budeme doma všichni tři s přítelem jako rodina.. A tam to začalo být jiné.. Začalo mi vadit, že se o ní musím „dělit“.. Nějak jsem to zvládla.. Ale teď kdy mám už přes 14 dní po porodu tak to na mě doléhá.. Říkám si, že beze mě malé bude líp, že jsem špatná matka protože když ji vezmu brečí když ji má přítel je klidná a v pohodě.. :( To, že se o ní starám 24 hodin v kuse tak to beru jen už z povinnosti.. Z důvodu, že já ji vlastně musím dát najíst.. Přítel mi pomáhá jen když tu nemá své první dítě.. Když tu je tak si všímá jen jeho a mě a male vůbec ne… Nedokážu v sobě najít hodně lásky abych ji dala moji malé.. Přijde mi, že když byla v brisku měla jsem ji radši.. Že mám radši svoji neteř než svou vlastní holčičku.. Když ji hladim nic necítím.. Necítím nic když ji kojím… Ptám se sama sebe co v k ní vůbec cítím a moje odpověď je že nevím.. Nic v sobě nenacházím.. :(

některé ženy tohle v šestinedělí cítí… je to moc náročné a hormony nabité období… mám tři děti a všechna šestinedělí byla hrozná… neboj, vyplakej se, to je zdravé.. a ono to časem přejde, až se hormony srovnají…

Embý
Kecalka 154 příspěvků 25.12.16 23:14

Jinak po Vánocích jdu dělat řidičák, tak doufám, že se mi za volantem nic nestane:/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 00:09

@Embý nesmis dovolit, aby te to takhle „omezovalo“… ale chapu te.. ja nebyla schopna sednout sama za volant a ridit mezi mesty nekolik tydnu.. nastesti jsem to diky psychoterapii a lekum zvladla. Kvuli panicke poruse jsem nemohla nic, protoze se mi delalo na omdleni temer vsude - obchody, restaurace, auta, cekani u lekaru apod. Hnus!
S tim rizeni - je treba si uvedomit, ze behem tech zachvatu - se ti nemuze nic stat.. je to sice neprijemne, ale nic se nedeje… ver mi, mela jsem takovou epizodku za volantem na dalnici a zvladla jsem ujet nekolik km a sjet na odpocivadlo, kde jsem to asi 20 min rozdejchavala a NIC se nestalo;). Naucila jsem se si cestovani zprijemnovat, dobra hudba, neco k zakousnuti a taak:).
Ja myslim, ze v autoskole to bude ok, instruktor ma sve vlastni pedaly :).. no a kdyby ses jo necitila, tak se to take da odlozit;).. jinak doporucuju nejake celkove vysetreni, aby se clovek ujistil, ze fyzicky je vse ok.. no a pak psychiatra:) a nebat se toho! Jinak stitna zlata tyhle problemy muze take delat, bude to treba resit asi nak komplexneji:) drzim moc palce! Nejsi v tom sama…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama