Neublížím něják miminku, když jsem plačtivá a nervózní?

20
16.5.17 22:32

Neublížím něják miminku, když jsem plačtivá a nervózní?

Dobrý den, mám velký dotaz :-) Jsem v 1 m tehotenstvi a mam 2 a pul letou dcerku, ktera opravdu nekdy zazlobi asi jako kazde ditko, ale zajima me jestli, kdyz se nad ni nervnu, tak jestli nejak neublizim mimi? Prvni tehu jsem mela naprosto pohodove, pro to se bojim. :( Mimo to jsem i dost plactiva a i lituju, kdyz dam male na zadek i kdyz bezduvodne urcite nedostava, ale je fakt, ze kricet bych kolikrat po ni proste nemusela, ale nedokazu se ted kontrolovat. :oops: Co si myslite? Predem dekuji za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21816
16.5.17 22:48

No tak ony ty tvoje stavy zuřivosti na dceru nebudou mít s těhotenstvím souvislost, když jsi v 1.měsíci(je o vůbec možné to už vědět, natož se kvůli tomu přestat kontrolovat?) Rozhodně tvoje malá dcerka nemůže za to, že jsi těhotná a nekontroluješ se. Spíš než miminku tím ubližuješ právě té holčičce, která už na světě je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
16.5.17 22:57

@hanka.br. Taky mě to napadlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
16.5.17 23:15

Ale tak jsem to nemyslela…mala samozdrejme dostava jen na zadek, kdyz me proste neposlechne…nejsem zadna surova matka!!! A to ze na ni kricim,…prece ji nepochvalim, kdyz neco udela spatne… Svoji dcerku miluji nadevsecko!!! A zuriva urcite taky nejsem…!!! Proste dostane na zadek, kdyz mi malem vlitne pod auto, nebo neposlechne na po desate..Jde apis o to, ze daleko snadneji se necham rozrusit..asi sem sem nemela ani psat…pokud chcete rypat a poucovat o vychpve, tak mi ani neodepisujte…chtela jsem hlavne vedet, jeatli neublizuju mimi, kdyz sem neuszale plactiva. A mimo to…pokazde, kdyz mala dostane, tak za chvilku prijde a objimame se a navzajem se omlouvame…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
16.5.17 23:19

A mozne vedet to urcite je…existuji tehotenske testy a ultrazvuky…mimo to zacinam druhy mesic a je to planovane a ocekavane tehotenstvi. A hlavne vymodlene, takze sem si to opravdu hlidala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
16.5.17 23:21

@Lůca-23 ne, neublizis… Maximalne bude víc plactive až se narodí, ale to taky nemusí být pravidlo :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
16.5.17 23:24
@Lůca-23 píše:
A mozne vedet to urcite je…existuji tehotenske testy a ultrazvuky…mimo to zacinam druhy mesic a je to planovane a ocekavane tehotenstvi. A hlavne vymodlene, takze sem si to opravdu hlidala.

Tak se nestresuj a užívej si to :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
16.5.17 23:33

@Lůca-23 myslim si ze to na miminko mozna vliv ma..tak z nejak okoli mam vypozorovane..ze kdo byl v tehotenstvi vic v kldiu..mel i hodne miminko..a naopak..ale muze to byt a nemusi..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
16.5.17 23:36

Dekuji, :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
16.5.17 23:39

Mimis2017 Dekuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.5.17 23:42
@Aony píše:
@Lůca-23 myslim si ze to na miminko mozna vliv ma..tak z nejak okoli mam vypozorovane..ze kdo byl v tehotenstvi vic v kldiu..mel i hodne miminko..a naopak..ale muze to byt a nemusi..:)

To spíš bude genetika - člověk s klidnou povahou bude mít spíš klidný dítě, kdežto nervák bude mít pravděpodobněji nerváka. Nemyslím, že by běžný denní stres matky měl mít nějaký vliv na prenatální vývoj. To by se třeba v pravěku asi nerodily žádné zdravé děti. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
17.5.17 00:36

Neboj, byla jsem na tom naprosto stejně, jak píšeš, a mladší dítko je totální pohodar a Smíšek. Nemá to vliv až takový, jak si člověk myslí, důležitá je povaha dítěte. A neboj, bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 06:00

Miminku neublizis to ze jsi plactiva jsou hormony. Ja druhe tehu byla od 5 mesice ve stresu a v slzach ze hrozil potrat a pak predcasny porod. Malyho jsem naštěstí donosila a muj stres ho ne poznamenal nijak zvlast plactivy neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12987
17.5.17 06:54
@Lůca-23 píše:
Ale tak jsem to nemyslela…mala samozdrejme dostava jen na zadek, kdyz me proste neposlechne…nejsem zadna surova matka!!! A to ze na ni kricim,…prece ji nepochvalim, kdyz neco udela spatne… Svoji dcerku miluji nadevsecko!!! A zuriva urcite taky nejsem…!!! Proste dostane na zadek, kdyz mi malem vlitne pod auto, nebo neposlechne na po desate..Jde apis o to, ze daleko snadneji se necham rozrusit..asi sem sem nemela ani psat…pokud chcete rypat a poucovat o vychpve, tak mi ani neodepisujte…chtela jsem hlavne vedet, jeatli neublizuju mimi, kdyz sem neuszale plactiva. A mimo to…pokazde, kdyz mala dostane, tak za chvilku prijde a objimame se a navzajem se omlouvame…

chudák tvá malá holčička, na ni tvůj vztek může zanechat stopy, až se ti začne počurávat nebo koktat, tak se nediv :zed:
i tady na reakce reaguješ neadekvátně, úplně hystericky, asi by ses měla víc kontrolovat v reálném životě i na internetu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9698
17.5.17 07:09

Někdo říká že psychika matky v těhotenství na dítě vliv má, ale asi to není vždy. Když se pak objeví u dítěte nějaké problémy z psychikou tak se často doktoři ptají i na stres v těhotenství, takže to asi i podle nich vliv mít může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama