(Ne)ubližuje dlouhé kojení matce?

196
22.1.07 16:29

(Ne)ubližuje dlouhé kojení matce?

Dobry den,
rada bych znala vase nazory (nebo v tomto pripade spise nazory vasich detskych a praktickych lekaru) na toto:
mam 13 mesicu starou dcerku, kterou doted kojim. Denne aspon jednou, v noci asi 3×. V poslednich mesisich jsem dost casto nemocna. Chytnu kazdou rymu a chripku, ktera jde okolo :-/
Moje prakticka doktorka mi tvrdi, ze je to tim, ze stale kojim. Nejsem nejak silne stavena a doktorka si mysli, ze zatimco dcerce uz kojeni v tomto veku moc neda, mne to ubira latky, ktere potrebuju sama.
Kojim stale dal, ale trochu mi to vrta hlavou.
Co si o tom, maminky, myslite vy, pripadne vasi lekari?

Dekuju za reakce.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
22.1.07 16:36

Ahoj, není to pravda, že by tě to vyšťavovalo. To jsou slova i mé dr. (sama kojila do tří a čtyř let) a to je dnes už 60ti letá paní. Kdysi nebyly ani vitamíny apod. já sama jsem malou kojila do tří let a byla jsem v poho a to jsem od jejich dvou let chodila do práce. Brala jsem denně tabletu vitamínu pro kojo a přes zimu navíc céčko. Může to být jen nějaká přechodná doba nevzdávej kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28923
22.1.07 16:40

Adelo, taky ještě kojím. Mám asi 2Kg pod normální váhou, jinak nemyslím, že by mi to nějak škodilo. Akorát je třeba víc jíst, teda aspoň já mám pořád hlad a když si ještě dáš nějaké ty vitamíny, tak nevím proč přestávat. Zkus se začít cpát ovocem a zeleninou, hned ti bude líp :wink: Doktor mě akorát vždycky pochválí, jako dobrou matku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
22.1.07 16:55

Ahoj
Máma kojila dva roky a taky pak byla rozhozená. Chytila každou nemoc co šla okolo. Zkus brát nějaké vitamíny. Jez hodně ovoce a zeleniny. Pokud i tak by tě kojení vysilovalo. Tak by jsi měla asi přestat. Dítě potřebuje zdravou mámu plnou energie. Zvlášť v tomhle věku. Rozhodnutí je na tobě. Rozhodně nebudeš špatná máma, když taky jednou budeš myslet na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.1.07 17:02

čau, tak mně se zubař divil, že prej si málo čistím zuby, že mám dásně nedokonalé nebo co (nic mi není, to poznal jen on). Sestřička řekla - ale paní určitě kojí, já řekla taky že jo, už jedenáctým rokem :-) jinak na sobě nic neshledávám vadného

tak kojení zdar :-) Petra

• Nahlásit
  • Citovat
532
22.1.07 17:11

Ahoj Adelo, taky si myslím, že je to jenom o tom aby jsi začala papkat vitamínky, já bych určitě kojila dál (zatím se mi to u dcery daří) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
22.1.07 17:11

Myslím, že bys neměla přestat kojit, vždyť pro dítě je to to nejlepší, co mu matka může dát. Zkus se spravit vitamínama, ale pokud by ti to nepomolo, tak bych asi taky přestala kojit. Držím pěsti pro správné rozhodnutí! Ahojky Meridea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.07 19:30

Já se obávám, že ty tvoje problémy klidně můžou s tím kojením mít spojitost. Já jsem kojila do 14ti měsíců a myslím si, že to bylo až až. Dítě v tomto věku už má celkem rozmanitou stravu. Ovšem v současné době je kojení dost zprofanované a hlásá se kojit co nejdéle. Ať se na mě nikdo nezlobí je to samozřejmě názor můj, ale kojit dvouleté dítě už je trošku i divné, za to bych se na veřejnosti i styděla. Ale samozřejmě nikomu to neberu, je to každého věc. Já mám super doktorku, která mně to vysvětlovala, že v pozdějším věku je dítě pokud je kojené na mámě jako „parazit“. A co na to Tvoje kosti a zuby v pozdějším věku, myslíš si, že se to neprojeví? Tohleto nejsou moje slova, ale slova mé mudr. Ale je to na zvážení situace u každého. Samozřejmě rozdíl je když dítě má nějaké alergie, to je potom jiná.
Tak ať to dobře promyslíš. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
22.1.07 19:40

No, Martino, já se na tebe trošku zlobit budu:)
Kojila jsem dcerku do 2,5 let - a divné to teda fakt nebylo. Moje dcera na mě ani nevisela jako parazit, takový slova vypustit tvá doktorka přede mnou, tak si s ní s gustem popovídám.
Bylo to krásné, bylo to něžné, nebylo to na veřejnosti a obě jsme si to užily.
Kojení není jenom zdroj stravy - je to taky o citovém vztahu matka a dítě, tak tě prosím: Važ lépe svá slova a nepapouškuj názory jiných, když sama nemáš tu zkušenost.

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
22.1.07 19:50

Tak podle slov Martiny jsem asi divná jelikož kojím za 2 měsíce 3 letou dceru.
Odmítala pevnou stavu a byla kojená plně do 16ti měsíců.
Před měsícem jsem byla na zubní prohlídce a nemám ani jeden kaz. Je to jak píše Baghira ne jen o tom mlíku ale převážně o citu o té blízkosti…

K tématu diskuze myslím že tvoje zdravotní problémy s kojením souviset mohou. Asi by to chtělo na:,–(it vitamíny, případně pokud se na to cítíš začít odstavovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
22.1.07 19:54

Souhlasím s Baghirou, jeto můj člověk :-). Elinka nebyla žádný závislák a asi od 14.měs. chtěla mít svůj klid a soukromí a na veřejnosti kojo nevyžadovala . Bylo to krásné pro nás obě a dnes ukazuje na prstech, tak dlouho mě mamka kojila. Týden po odstavení jela v pohodě na víkend k tetě (teda ona byla v poho, já matka na nerva a volala co tři hodiny :-)). Znám mamky, co nekojily, zuby mají jen po těhu v dezolátním stavu a nemoci se jim nevyhýbají. To je jako by někdo chtěl tvrdit, že nekuřák nemůže dostat rakovinu plic. Nerada bych, aby se tu rozpoutala diskuse pro a proti kojení, je to věcí každého a jeho citu. Myslím, že žádná mamča nekojí školou povinné dítě a pozdější odstavení, je už věcí rozumu (teda dá se vysvětlit lépe dítku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
22.1.07 19:55

Juj, hlavne se nehadejte :-)
Dekuju za zaslane nazory. Vitaminy bastim, zeleninu taky, ovoce mi moc nejede, to priznavam. Chodime cvicit i plavat, takze k nastydnuti neni opravdu daleko. Jeste jednou diky. Zkusim par tydnu pridat na kvalite jidla a kdyz to nepomuze, tak holt odstavim. Nadsena nebudu, ale fakt je, ze nemocna a neschopna jsem berusce nanic.
A jen tak na okraj a z jineho soudku: je uzasny, jak perfektne zacinaji i ne moc poctive pomahajici tatinkove fungovat, kdyz maminka nemuze ;-) Schvalne kvuli tomu nemarodim, ale pokazde me to nadchne a dojme :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
22.1.07 20:04

Ahoj!

Mně teda rozhodně nepřijde divné kojit dvouleté dítě!
První jsem kojila jen do 15 měsíců, pak už moc nechtěl (byla jsem těhotná). Druhé kojím stále (skoro 13 měsíců) a hodlám vydržet určitě do dvou let, pokud bude chtít.
Já osobně moc nechápu ty, které v roce už odstavují, ale to je jen můj problém. Je to samozřejmě každého věc. Někomu třeba kojení moc příjemné není.
Já ale ty kojící chvilky miluju a až přestanu, tak mi to bude moc líto. Je to okamžik, kdy se aspoň chviličku miminko tulí k mamince. :)

Určitě bych kojení nevzdávala a třeba si sedla a přemýšlela nad tím, kdy a co jím. To je určitě hodně důležité. Jíst pravidelně a hodně pestrou stravu. Případně na:,–(it nějaké ty vitamíny, které jsou vhodné pro kojící.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
22.1.07 20:24

Ahoj,
vůbec nechci zabředávat do toho směru, kterým se diskuse vyvíjí… Já jsem kojila 9 měsíců, zhubla jsem na minus 8 kg proti váze před otěhotněním, myslím, že jsem jedla dost a vyváženě, vč. vitamínů. Byla jsem unavená. Po postupném odstavení syn ihned začal spát celou noc. Postupně jsem se zotavila, mám asi o 2 kg míň než před otěhotněním a je mi dobře. Myslím, že je tu více faktorů - metabolismus matky, samotná tvorba mléka, noční /ne/spaní dítěte, které s kojením většinou souvisí… Můžeš zkusit to, co Ti radí holky. Na druhou stranu, když pomalu odstavíš, nijak dceru nepoškodíš. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.07 20:29

Pro Baghiru:
Já sama právě, že tu zkušenost mám, takže nepapouškuji, napsala jsem svůj názor, to jsem snad mohla ne? Každopádně si zatím stojím. Souhlasím s tím, že to byly pěkné chvíle, to každopádně. Ale znám i spoustu jiných maminek, které čím déle kojily, tak měly potom problém s odstavením. Ale znovu připomínám, že je to věc názoru.
Teď je prostě trend kojení co nejdéle to jde, ale připadne mně trochu divné, když potom dítě samo jde, postaví si stoličku, aby na mám dosáhlo a obslouží se samo. Což jsem byla svědkem a připadne mně to trochu divné.
Ale klidně kojte do osmnácti, to je Vaše věc.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama