Reklama

Neulevující bolesti zad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 08:41
Neulevující bolesti zad

Zdravím, jsem 5 měsíců po porodu císařským řezem a zhruba po třech měsících mě začali opravdu šíleně bolet záda. Bolest cítím přes celou páteř, na lopatkách a v kříži. Ta bolest zad už je opravdu nesnesitelná až ji nemohu vydržet. Ty bolesti mi střílí z páteře až do hlavy a mám hrozné migrény. Nejvíce to bolí ráno po probuzení a pak večer. Neznáte něco opravdu účiného proti bolesti zad? Nebo si myslíte, že si mám raději zajít k lékaři? Masáž mi uleví jen na chvilku a pak to zase začne. Řeči o tom, že už jsem měla k lékaři jít dávno si nechte. Snažím se vymyslet jinou možnost. Prosím poraďte, jsem už bezradná. :(

Reklama

Reakce:

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 24.08.18 08:53

1. kupte si co nejkvalitnější matraci.
2. hlídejte si abyste dítě zdvihala a nosila tak, aby to co nejméně zatěžovalo záda - to je potřeba se naučit, není to úplně intutitivní. A hádejte kdo vás to naučí? Fyzioterapetu.

Jinak to co potřebujete je rehabilitace, fyzioterapie a cílené, pravidelné cvičení na záda - podle pokynů fyzioterapeuta, aby se rovnaly zrovna vaše dysbalance.

Jakou jinou možnost, než to léčit chcete?

Čím později k lékaři půjdete, tím to bude horší. Včetně toho, že se to z upravitelných svalových dysbalancí klidně může projevit na patologii obratlů a pak to budete mít chronicky.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 24.08.18 08:55

Možností je spousta jak si pomoci,je jen důležité pochopit,že s páteří většinou lékaři moc nepomohou.
Je potřeba se naučit,jak na to a věř,že většinou to jde a docela snadno,tedy pokud nemáš zúžený míšní kanál,nebo jinak nemocnou páteř,pokud jde jen o ploténky,nebo skříplé nervy,což je docela pravděpodobné,když ti masáž pomáhá,leč jen na krátkou dobu.

P4ja
Kelišová 5764 příspěvků 24.08.18 08:55

No, a nemůžeš mít hnutou kostrč ?? To klidně může souviset s tím. Jinak doktor opravdu na záda nic moc nepomůže, tedy pokud to jsou nějaké funkční bolesti. Ale je potřeba vědět, jestli to není třeba vyhřezlá ploténka nebo tak.

Takže za mě k doktorovi, aby zkontroloval, co to je. A jinak rhb a cvičení. A určitě bych zvážila tu kostrč. Případně Dornovu masáž.

Apaji
Kelišová 5378 příspěvků 24.08.18 08:58

No, já mám také postižení páteře. Prohnali mě přes RTG (mimo jiných problémů, jako je skoliosa a to, že jsem měla dvakrát otevřený hrudník, takže mě opravdu ta hrudní páteř bolí dost),je tam i osteochondrosa.

Doporučili mě na rehabky, doktor z rehabek mi rovnou řekl, že mi jsou schopni ulevit tak o 5%, ale vzala jsem to. Těch 5% mi pomohlo alespoň v tom, že se nebudím bolestí v noci. Znám úlevové polohy a cviky, protože je to část páteře, která nejde jen tak „vykřupnout“, když mě to chytne, hůře se mi i dýchá. Ale umím polohu, která to srovná a já si nemusím vzít prášek. Také jsme cvičili v bazénu a když jsem ve vodě, cviky opakuju - dělají mi vyloženě dobře. A taktéž masáže mi nepomohly nikdy.

Holka, nemáš jinou možnost než jít k lékaři, pokud si tedy nechceš vypěstovat závislost na analgetikách. Léčba bez diagnózy není možná (jen se ládovat analgetiky, ale příčinu to neřeší, že) a diagnózu provede jen lékař. Normálně zvedni telefon, objednej se u svého praktika, který s tebou pořeší další postup. Na co zbytečně trpět…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 24.08.18 10:00
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem 5 měsíců po porodu císařským řezem a zhruba po třech měsících mě začali opravdu šíleně bolet záda. Bolest cítím přes celou páteř, na lopatkách a v kříži.Ta bolest zad už je opravdu nesnesitelnáaž ji nemohu vydržet. Ty bolesti mi střílí z páteře až do hlavy a mám hrozné migrény. Nejvíce to bolí ráno po probuzení a pak večer. Neznáte něco opravdu účiného proti bolesti zad? Nebo si myslíte, že si mám raději zajít k lékaři? Masáž mi uleví jen na chvilku a pak to zase začne. Řeči o tom, že už jsem měla k lékaři jít dávno si nechte. Snažím se vymyslet jinou možnost. Prosím poraďte, jsem už bezradná. :(

tak jo, nechám si je
prášky jsi zkoušela?

Serpentini
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 24.08.18 10:30

Léčím se od malička. Masáže mi pomáhají jen krátkodobě, největší kravina na jaký jsem kdy byla jsou proudy, to už si nikdy napsat nenechám, to nedělalo vůbec nic. Nejlepší - cvičit, cvičit a cvičit. Kombinuju smíška, který je takový posilovací a protahovací. S cvikama co mi přijdou uvolňovací, takže takový ty klasický kravinky co se cvičí na rehábkách. Mám teda jeden cvik co mi rychle pomůže když je nejhůř, stočim se na zádech do klubíčka a jemně se houpu ze strany na stranu a dopředu dozadu. Potom si každý den na chvíli stoupnu na balanční podložku a přešlapuju na ní, prý to zpevňuje celé tělo a zlepšuje držení těla. A jako nouzovka je prokřupnutí, když cítím že jsem zablokovaná - překřížím si ruce na hrudi, přítel mě zezadu přes ně vezme a nadzvedne mě lehce do prohnutí. To bych ale být tebou nezkoušela, když nevíš co ti je a jestli ti to neublíží. Hlavně si co nejdřív zavolej k doktorovi, doporučení už dneska nepotřebuješ ale třeba u nás mají dlouhé objednací lhůty (4 týdny ale spíš dýl).

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 24.08.18 10:55

Kvalitni matraci, polstar. Zajit k fyzioterapeutce na mobilizaci od kostrce az ke krku. Cvicit napr jogu. Cvicim podle Still on the way na youtube. Ma tam video na bolava zada. Plus hluboky stabilizacni system. Krasna uleva. Zada me boli celozivotne, mam skoliouzu, desne drzeni tela. Tohle mi fakt ulevuje. K fyzio chodim kazdy ctvrt rok, stridam to s thajskyma bylinnyma masazema. Ty byvaji lepsi.

Clarity
Kecalka 230 příspěvků 24.08.18 22:45

Já bych nejprve začala babskou radou :mrgreen: . Zkus každé ráno a pozdější odpoledne udělat nějaké přitahování cviky. Hlavne na záda, ale nezapomenout i na všechno ostatní. Nezvedej nic těžkého, ani dítko pokud to půjde. (Což asi nepůjde). Dělej to takhle tak týden. Pokud by se Ti začalo ulevovat, pokračuj. Pokud ne, tak zajdi za fyzioterapeutem. Jinak docela pomáhají koupele se silnými aromatickými olejíčky. Hodně Tě to uvolní. Přeji hodně sil a ať už zadá nezloběj ;) .

Clarity
Kecalka 230 příspěvků 24.08.18 22:46

Jinak se předem omlouvám, pokud jsem napsala něco, co už tu bylo, ale četla jsem jen dotaz :hug: .

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 24.08.18 23:13

A ty nechceš vědět, co ti je? Když mě takhle chytly záda, mazala jsem k doktorovi, protože mi hlavou jely divoký scénáře, co to může být. Když se problém pojmenoval, ulevilo se mi, hlavně psychicky, ale i fyzicky. Jinak na kruté bolesti, které umí způsobit např. vyhřezlá ploténka, ti volně prodejná analgetika stejně asi nepomůžou…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >