Neumí pást koníky ve 4 měsících

15.1.20 17:30

Neumí pást koníky ve 4 měsících

Zdravím všechny maminky mám prosbu.Ve kterém měsíci uměly Vaše děti správně pást koníky? To znamená ruce opřené o lokty a dlaně otevřené? Náš syn měl teď 9.1. 4 měsíce a neumí to :( Ruce se mu rozjíždí do všech stran a dlaně má v pěst. A když se mu to náhodou podaří tak hlavičku udrží tak 2 minuty. Dávám ho pást na tvrdé podložce a nebo na gymnastickém míči. Na tom mu to jde lépe než na podložce. Mám strach abychom nemuseli začít cvičit Vojtovku :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

828
15.1.20 17:47

I kdybyste museli cvičit Vojtovku, nebyla by to přece tragédie. U nás pomohla. Jinak abych odpověděla, začala hezky pást asi ve 3 měsíci, perfektně na konci 3 měsíce. Co na to doktorka na 4m kontrole?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 17:55

@josslyn.n
Když s nim doktorka zkousela pást koníky tak se ji při tom celý otočil a ona to vzdala. Budu to s ní ještě řešit, protože se mi to nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 17:59

Naša začala až teraz pekne držať hlavičku a to má za týždeň 5 mesiacov a hneď sa začala aj pekne pretáčať nič sme necvicili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 18:05

@Dominikuskaaa
Takže máme ještě čas? Jsem z toho nesvá, když všude čtu a slyším co už vsechno jejich děti umí :( Vim ze je kazde dite individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1580
15.1.20 18:28

Počkala bych ještě a pokud se vám to nebude zdát, nebude dělat pokroky v tom tak si zkusit zajít za nějakou rehabilitační sestrou ať na něj mrkne, poradí cviky… U 1.jsem se bála Vojtovky jako prase, u 2.jsem II nakonec cvičila měsíc, nešla na 4, špatně se plazila… Nebyla to taková hrůza a pokrok prisel už po týdnu a já byla vklidu že jsem nic nezanedbala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 18:46

@kavulenka
Když mu ty ručičky držím tak tu hlavičku zvedne krásně, ale jakmile je pustím, ruce se mu rozjedou a zveda u toho zadek. Dobře, počkám ještě do konce 5 měsíce a uvidim jak se to bude dál vyvíjet. Když mu davam rihnout pres rameno, tak tu hlavicku drží krasne a kouka vsude mozne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 18:49

@Iva1995 ja som sa tiež bála lebo tiež dlho nevedela a potom z dna na deň to prišlo…ja keď som ju dala na bruško tak len ležala vôbec sa ani nesnažila a teraz už krásne vydrzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1580
15.1.20 18:49

Zkuste mrknout na YouTube na cvičení třeba na balonu na posílení ručiček…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 19:37

@kavulenka
Na balon ho davam casto a tam pase krásně ale na tvrde podlozce mu to tak moc samo nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 22:28

My cvicime Vojtovku od 4.mesice ze stejneho duvodu, pokroky byly rychle, ve 4,5 mesicich se zacal pretacet, to uz pasl celkem pekne jen po par tydnech cviceni, v 5 mesicich pretacel na obe strany a otevrel pesti, 5,5 mesice se umel otocit zpet a od pul roku pivotuje (otaci se na brise kolem dokola), ted ma 8 mesicu cerstve a zatim se neplazi, neleze, ale dnes jsme zase bylo na fyzio a uz necvicime, jen chodime na kontroly, pry pockame, az se rozleze, zda bude potreba korekce. Vojtovky se nebojte, reste driv nez pozdeji, se starsimi detmi se cvici hur, maly mi pak uz zdrhal od cviceni a neslo to uz moc dobre :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
16.1.20 22:31

@Iva1995 tak prostě není tak rychlý no… Hlavně podle mě ten čtvrtý měsíc není nic až tak pozdě, však je začne pást a uvidíš že brzy. Hlavu vzhůru! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 19:24

@Brevnovanka88 malej se nám ze zad otaci na levý bok a když je moc šikovný tak i ze zad na bříško, ale ty koníky s těmi bojujeme. Když mu držíme ručičky tak jak je ma mit a drzime mu i ruce na zadecku aby ho nezdvihal tak je pase ukazkove. 28.1.jdeme k pediatricce na ockovani tak ji o tom reknu at to s nim zkusi a rekne mi k tomu víc. Je to moje první dítě takže jsem z toho vydivocena. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 19:25

@VVVZ snad ano :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 19:29
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit