Reklama

Neumí správně vyslovit ani jedno slovo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinetlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 07.09.18 16:22
Neumí správně vyslovit ani jedno slovo

Mám chlapečka, jsou mu necelé 2 roky. Neumí vyslovit žádné slovo správně. Kolikrát ani nepoznam, že se snaží opakovat, co mu říkám já. On povídá často, jako by ve větách, ale je to pouze shluk neidentifikova­telnych zvuků, které zní hodně podobně. Je mi jasné, ze kolikrat deti správně netrefí cele slovo, ale my se k tomu prostě vubec neblizime. Třeba kdyz řeknu „houpacka“ tak on opakuje „jaďa“, „lzicka“ = „A“, „beruska“ = „šaši“, jako neni to moc podobne že. Je vychovavan ve vicejazycnem prostředí, ja česky, manžel a všichni kolem dalším jazykem a my s manzelem spolu anglicky. Mel jste někdo taky dítě, které bylo takto mimo? A upravilo se to samo, nebo az po navsteve odbornika?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 07.09.18 16:25

Sluch je v pořádku?

kotyk
Echt Kelišová 7849 příspěvků 07.09.18 16:28

A jak mluví v primárním jazyce? Tím, který používá manžel a okolí?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 16:31

Můj syn má svojí řeč, je mu 2 a půl roku. Vysvětlujeme, opakujeme ale on to má po svém.. Třeba auto ,,bute''" , hačí ,,dlau" traktor ,,dlabiďn" a tak :lol: v rodině už mu rozumíme, horší je to s cizími lidmi :P

Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 07.09.18 16:38
@pannda píše:
Sluch je v pořádku?

nejake specialni vysetreni sluchu nemel, ani nevim jak se to u tak malych deti provádí, nebo co to vysetreni obnáší. Ale na jmeno slysi, dokaze i napodobit některé zvuky zvířátek, tak jak je vyslovuji ja. Ale pak máme „pápá“ na mávání a nerozliší „táta“. Takze kdyz reknu, kde je táta, tak se na nej podiva a zacne mávat i kdyz neodchazime. Asi neslysi ten rozdil.

@kotyk píše:
A jak mluví v primárním jazyce? Tím, který používá manžel a okolí?

V primárním jazyce, nemluvi též. Nejsme schopni určit, o výslovnost čeho se pokouší. Já s nim komunikuji ale mnohem vice než ostatni, mluvim na nej cíleně, ukazujeme si knizky, co je na obrazku atd, pojmenovavam veci. Vice ho nutim ke komunikaci.

Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 07.09.18 16:39
@Anonymní píše:
Můj syn má svojí řeč, je mu 2 a půl roku. Vysvětlujeme, opakujeme ale on to má po svém.. Třeba auto ,,bute''" , hačí ,,dlau" traktor ,,dlabiďn" a tak :lol: v rodině už mu rozumíme, horší je to s cizími lidmi :P

A resite to nějak? Nebo dětská lékařka to ví a je to dle ni v pořádku?

tininas
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 07.09.18 16:43
@tlustyhrosik píše:
Mám chlapečka, jsou mu necelé 2 roky. Neumí vyslovit žádné slovo správně. Kolikrát ani nepoznam, že se snaží opakovat, co mu říkám já. On povídá často, jako by ve větách, ale je to pouze shluk neidentifikova­telnych zvuků, které zní hodně podobně. Je mi jasné, ze kolikrat deti správně netrefí cele slovo, ale my se k tomu prostě vubec neblizime. Třeba kdyz řeknu „houpacka“ tak on opakuje „jaďa“, „lzicka“ = „A“, „beruska“ = „šaši“, jako neni to moc podobne že. Je vychovavan ve vicejazycnem prostředí, ja česky, manžel a všichni kolem dalším jazykem a my s manzelem spolu anglicky. Mel jste někdo taky dítě, které bylo takto mimo? A upravilo se to samo, nebo az po navsteve odbornika?

Ahoj.

a/ Vychováváš v bilingvním prostředí, takže dítě má v hlavně zmatek. Navíc - jen ty na něj mluvíš česky.

b/ Správná výslovnost se řeší až od pěti let, a to u dětí, které nejsou zatížené dalším jazykem.
Ale třeba specifické hlásky typu: R - až od ukončených pěti let, ale Ř až od 6 let.

Příspěvek upraven 07.09.18 v 17:09

Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 07.09.18 16:51
@tininas píše:
Ahoj.

a/ Vychováváš v bilingvním prostředí, takže dítě má v hlavně zmatek. Navíc - jen ty na něj mluvíš česky.

b/ Správná výslovnost se řeší až od pěti let, a to u dětí, které nejsou zatížené dalším jazykem.
Ale třeba specifické hlásky typu: R - až od ukončených pěti let, ale třeba Ř až od 6 let.

Diky za odpověď. Možná to vypadá, že mam velká ocekavani a nároky, ale nerada bych neco zanedbala :)

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6107 příspěvků 07.09.18 16:54

dle mého je to tím bilingválním, resp. vícejazyčným prostředím - vždyť nasává 3 jazyky (češtinu, angličtinu, otcův). tak v tom má určitě ve 2 letech chaos. Dodržovala bych důslednost. Mám kamarátku na Floridě a taky se jí děti rozmluvili pozdějc. Ale když na ní oni mluvili anglicky, nebo to teda začali zkoušet po nástupu do školky, tak je „ignorovala“ a trvala na tom, že na ní mají děti mluvit slovensky. Mezi sebou se děti ze začátku bavili slovensky, pak jak byli obě ve školce, tak přešli na angličtinu.

A neboj, naše dítě mělo dlouho tyhle zkomoleniny a to má doma jen češtinu. Tytyto byly kalhoty hooooodně dlouho :) A takových slov měla víc ;)

murry
Závislačka 2797 příspěvků 07.09.18 16:57

ve 2 letech ma pravo nemluvit a neco si zvatlat :)

Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 07.09.18 17:11

Ono mi taky moc nepridalo, kdyz na návštěvě dětské lékařky v ČR, se ona strašně divila (byla pohorsena), ze ma 13 měsíců a jako ještě neumí nic říct, ani máma a táta a ze jen zvatle. Velmi dobře věděla, ze žijeme v zahraničí a dite je vícejazyčné. Tak možná i proto nad tim občas přemýšlím, jestli nejsem uplne mimo. Ze prostě nezvladne vyslovit nic správně.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 07.09.18 17:41

@tlustyhrosik malá má 22 měsíců, jediné celé srozumitelné slovo má „balon“ (no, spíš jen „balo“), jinak jen slabiky a to taky ne moc. A to je v jednojazyčném prostředí. Starší měl v tomhle věku rozhodně širší slovní zásobu, ale neřeším to, ona se rozkecá. Je spousta dětí, co se rozmluví až kolem třetího roku a je to naprosto v pořádku.

1mila2
Kecalka 257 příspěvků 07.09.18 17:58

Ve 2 letech syn nerikal ani mama :roll:
Mel svoji rec. Mamka = baka, babička = umba, brána = íša :mrgreen:
Mluvili jsme vsichni jen cesky. Kluk zacal poradne mluvit az po par tydnech ve skolce ve, takze ve 2,5 letech. Neresila jsme to nijak a dnes (bude mu 6) mluvi az moc, slovni zasoba dost velka a mysli mu to taky dobre. Akorat spatne R a Ř. Neboj, nemusi to vubec nic znamenat :kytka:

Jambik
Povídálka 16 příspěvků 07.09.18 18:05

My v 16 měsících umíme mama, tata, ham, brrmbrm=pití, papa, zvuk na krávu buu a kočky čiči. Nejvíc používá ham a brrrm ale nevypadá na to. :mrgreen: jinak si žvatlá to svoje a u knížek se vzteká , když mu ukazujeme obrázky a napodobujeme zvuky zvířat. :nevim:

PaníBovaryová
Závislačka 3813 příspěvků 07.09.18 18:12

Mimo? Kdyz mu jeste nejsou ani dva roky? :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama