Neumí ve svém věku plánovat

Anonymní
10.10.20 19:04

Neumí ve svém věku plánovat

Holky, přítel 55, jsem fakt na mrtvici. Je fakt, že roky žil sám a nemusel se na nikoho ohlížet. Takže plánování je něco, co mu fakt nejde. teda jde ve směru k rodině a práci výpomoci, ale ne směrem ke mně.
Příklad: doumlouváme se, že v sobotu půjdeme na tenis, pak něco ogrilujeme. Jenže zahlásili déšť a Covid. Takže tenis padá. Říkám, tak pojďme aspoň na výlet - kousek je docela pěkná rozhledna. Prý - mám něco s nohou a nevím, jestli budu moct chodit (aha, najednou?). Takže jen grilovačka. Ve tři hodiny volá, že teda ten výlet asi teda ne - anebo ano? No já si už naplánovala jiný program, přece nebudu celou sobotu trčet doma a čekat, až se pán rozmyslí. Ok, prý teda zůstane ještě v práci (jak jinak, že, klasika) a zavolá kvečeru, kdy by teda přijel na tu grilovačku. No mě to naštvalo a napsala jsem mu sms, že to ruším.

Začínám chápat, že už ho asi nenaučím ve vztahu ke mně plánovat - asi tisíckrát jsem mu řekla, že POTŘEBUJU VĚDĚT VĚCI DOPŘEDU. Bez odezvy.

Jak byste řešily? Prostě dohoda, že teda válet ne a nazdar? Nebo kdyby zase přišel s něčím na poslední chvíli - jako že za hodinu přijedu a pojedeme na 4 hodiny na golf - tak mu prostě říct, že už mám jiný program? A bude to mít smysl?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23638
10.10.20 19:10

To neni o tom, ze neumi planovat. Dle popisu nevi, ci chce, neumi komunikovat a brat na nekoho ohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3753
10.10.20 19:14

Neohleduplný týpek!
nenaučil se žít ve smečce.. nebo aspoň ve dvojce ;).. není na něj spoleh…
Já bych na tohle nervy neměla. Dala bych s ním vážný hovor ve formě posledního varování - o tom, co je pro tebe ve vztahu důležité.. a dohoda na společném programu a aktivitách k tomu samozřejmě patří..
buď to pochopí, nebo ať si dál chodí kam chce, avšak SÁM ;)

Příspěvek upraven 10.10.20 v 19:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 19:14
@Svistice píše:
To neni o tom, ze neumi planovat. Dle popisu nevi, ci chce, neumi komunikovat a brat na nekoho ohled.

Nojo, asi jo, někdy se s ním domluvit je teda dost umění. Kam chceš jet? Mně je to jedno. (no není, když se netrefím, tak jsou blbé kecy) Tak řekni, jakou máš představu. Já nemám žádnou (zvyšuje hlas), už jsem ti to řekl. Kam chceš ty. Já bych chtěla, aby se ti tam taky líbilo. Mlčení anebo něco nesrozumitelného bručí… no na zabití

Já někdy fakt nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
3753
10.10.20 19:16

AHA…
a proč s ním jsi???
sexuální atlet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6241
10.10.20 19:17

Na tohle bych neměl nervy :D Tak buď chce a je schopen komunikovat a plánovat a nebo není a ať se nechá organizovat. Né, že bude ještě prskat, když to druhej vymyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 19:19
@Lucy75 píše:
AHA…
a proč s ním jsi???
sexuální atlet?

Kéž by byl, i když už je to lepší - někdy.

Má docela dobrý rozhled v historii a o filmech, případně biologii. Spíš byl než je ochoten běhat po horách, strávili jsme spolu několikrát měsíc v exotickém zahraničí a cestovali, našli společné sporty, parťák do kina, na koncert, snaží se mi i finančně pomáhat…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 19:21
@Cenarius píše:
Na tohle bych neměl nervy :D Tak buď chce a je schopen komunikovat a plánovat a nebo není a ať se nechá organizovat. Né, že bude ještě prskat, když to druhej vymyslí.

Organizovat se hodně nechal na začátku. Teď když se mu nechce - a začíná to být často - tak chodí výmluvy - musí být v práci, slíbil bratrancovi pomoct, slíbil bráchovi pomoct, prostě MUSÍ BÝT JINDE.

• Citovat
  • Nahlásit
1100
10.10.20 19:25

No pokud to dřív šlo a teď ne, tak spíš než neschopnost organizovat mi přijde, že prostě nemá zájem.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23638
10.10.20 19:27
@Anonymní píše:
Organizovat se hodně nechal na začátku. Teď když se mu nechce - a začíná to být často - tak chodí výmluvy - musí být v práci, slíbil bratrancovi pomoct, slíbil bráchovi pomoct, prostě MUSÍ BÝT JINDE.

Evidentne presla potreba na tebe udelat dojem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 19:29
@TinaAn píše:
No pokud to dřív šlo a teď ne, tak spíš než neschopnost organizovat mi přijde, že prostě nemá zájem.. :nevim:

Něco bylo i dřív, ale přece jen se asi víc snažil.

Tak ho mám znejistit? Prostě se měsíc neozývat? Nezvedat telefon?

• Citovat
  • Nahlásit
19046
10.10.20 19:35
@Anonymní píše:
Něco bylo i dřív, ale přece jen se asi víc snažil.Tak ho mám znejistit? Prostě se měsíc neozývat? Nezvedat telefon?

Přesně. Dělej mrtvýho brouka. Ale buď připravena i na variantu, že už se neozve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
10.10.20 19:35

Zakladatelko, tak asi záleží, co od vztahu očekáváš.. jestli občasné povyražení nebo opravdový vztah (v tom případě bych hledala jinde). Taky záleží, kolik je tobě, jestli už máš děti, atd. Ale člověka v 55 letech nezměníš :nevim: Manželovi bude 50, vím, o čem mluvím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29763
10.10.20 19:37
@Anonymní píše:
Holky, přítel 55, jsem fakt na mrtvici. Je fakt, že roky žil sám a nemusel se na nikoho ohlížet. Takže plánování je něco, co mu fakt nejde. teda jde ve směru k rodině a práci výpomoci, ale ne směrem ke mně.
Příklad: doumlouváme se, že v sobotu půjdeme na tenis, pak něco ogrilujeme. Jenže zahlásili déšť a Covid. Takže tenis padá. Říkám, tak pojďme aspoň na výlet - kousek je docela pěkná rozhledna. Prý - mám něco s nohou a nevím, jestli budu moct chodit (aha, najednou?). Takže jen grilovačka. Ve tři hodiny volá, že teda ten výlet asi teda ne - anebo ano? No já si už naplánovala jiný program, přece nebudu celou sobotu trčet doma a čekat, až se pán rozmyslí. Ok, prý teda zůstane ještě v práci (jak jinak, že, klasika) a zavolá kvečeru, kdy by teda přijel na tu grilovačku. No mě to naštvalo a napsala jsem mu sms, že to ruším.

Začínám chápat, že už ho asi nenaučím ve vztahu ke mně plánovat - asi tisíckrát jsem mu řekla, že POTŘEBUJU VĚDĚT VĚCI DOPŘEDU. Bez odezvy.

Jak byste řešily? Prostě dohoda, že teda válet ne a nazdar? Nebo kdyby zase přišel s něčím na poslední chvíli - jako že za hodinu přijedu a pojedeme na 4 hodiny na golf - tak mu prostě říct, že už mám jiný program? A bude to mít smysl?

To už jsi sem psala, že?

Ten déšť a tenis si pamatuju…

No, našla bych si ještě jednoho náhradníka, s tímhle to už lepší nebude… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
10.10.20 19:39
@Anonymní píše:
Organizovat se hodně nechal na začátku. Teď když se mu nechce - a začíná to být často - tak chodí výmluvy - musí být v práci, slíbil bratrancovi pomoct, slíbil bráchovi pomoct, prostě MUSÍ BÝT JINDE.

Takže plánovat umí. Bratranci a bráchovi slíbí a přijede. Jen se mu jaksi nechce plánovat s tebou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat