Neumím používat sociální sítě

18316
22.1.20 14:26

Neumím používat sociální sítě

Ahoj,
prosím o radu. Nejsem s počítačem kamarádka a dosud mi stačilo pohybovat se občas po netu bez používání sociálních sítí. Opakovaně ale narážím v oblastech, které mne zajímají a v kterých bych se chtěla dále angažovat, rozvíjet a něco se dozvědět, že bez FB, Instagramu apod. nedám asi „ani ránu“. Jsou dokonce organizace, které „jedou“ jenom na FB, nemají ani webovky a vše nové se dozvím akorát přes FB.
Nevíte prosím, jak a kde bych se naučila sociální sítě používat? Prosím, berte mne v tomhle, že jsem počítačovou mentalitou na úrovni průměrného devadesátiletého důchodce a nikdy jsem sociální sítě nepoužívala.
Jinak pro upřesnění - doma máme pouze pevný počítač, nemáme wifi, nevedu notebook, tablet a dokonce ani chytrý telefon (mám starý tlačítkový za asi 400,– Kč).
Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12169
22.1.20 14:34

@Evulina a jak se připojujes sem :mrgreen: ne vážně. Nejdůležitější je bezpečnost to myslím pro všechny. Pak záleží co od soc sítí chceš? Pokud pouze přístup a sama aktivně vůbec nevyužívat (nepsat nic, nevkladat foto atd) pak se zkrátka zaregistrujes a jedeš. Na to ti stačí email ;) ale např IG je primárně pro mobily ten z pc. budes obsluhovat hůř. Na fb doporučuji ohlídat to soukromí - nemít veřejný profil, vyplnit co nejméně informací atd. Tohle je ale mnohem komplexnější téma to co píšu je takový fakt základ :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
22.1.20 14:47

Ideálně najít někoho blízkého kdo to umí aby ti to založil a řekl co a jak, ale jinak to složité není, zvládnou to děti i důchodci, je to asi jako tady no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31856
22.1.20 14:47
@Evulina píše:
Ahoj,
prosím o radu. Nejsem s počítačem kamarádka a dosud mi stačilo pohybovat se občas po netu bez používání sociálních sítí. Opakovaně ale narážím v oblastech, které mne zajímají a v kterých bych se chtěla dále angažovat, rozvíjet a něco se dozvědět, že bez FB, Instagramu apod. nedám asi „ani ránu“. Jsou dokonce organizace, které „jedou“ jenom na FB, nemají ani webovky a vše nové se dozvím akorát přes FB.
Nevíte prosím, jak a kde bych se naučila sociální sítě používat? Prosím, berte mne v tomhle, že jsem počítačovou mentalitou na úrovni průměrného devadesátiletého důchodce a nikdy jsem sociální sítě nepoužívala.
Jinak pro upřesnění - doma máme pouze pevný počítač, nemáme wifi, nevedu notebook, tablet a dokonce ani chytrý telefon (mám starý tlačítkový za asi 400,– Kč).
Děkuji za rady.

Chlap žije bez sociálních sítí celkem dobře. Já mu občas novinky z Fejsu řeknu. Pokud máš internetové připojení na pevném PC, udělej si aspoň účet na Fcb. Přidej si tam pár přátel a ono se to čaaem rozjede. Budou se ti tam sami navrhovat různé stránky. To samé instagram. Ono to pak docela žije svým životem, když něčemu dáš „to se mi líbí“ nebo to začneš sledovat. Nějaké starší dítko by tě to této „problematiky“ nezasvětilo? Nebo synovec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
22.1.20 15:24
@saadet píše:
@Evulina a jak se připojujes sem :mrgreen: ne vážně. Nejdůležitější je bezpečnost to myslím pro všechny. Pak záleží co od soc sítí chceš? Pokud pouze přístup a sama aktivně vůbec nevyužívat (nepsat nic, nevkladat foto atd) pak se zkrátka zaregistrujes a jedeš. Na to ti stačí email ;) ale např IG je primárně pro mobily ten z pc. budes obsluhovat hůř. Na fb doporučuji ohlídat to soukromí - nemít veřejný profil, vyplnit co nejméně informací atd. Tohle je ale mnohem komplexnější téma to co píšu je takový fakt základ :kytka:

Telepaticky. :dance: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6003
22.1.20 15:36

@Evulina, nic si z toho nedělej. Považuji se celkem za počítačově zdatnou, ale sociální sítě jsou trochu „španělská vesnice“. Holt starší ročník. :mrgreen: Facebook vlastním - na PC i telefonu. Jsem tam zaregistrovaná hlavně kvůli svému koníčku. Raději koukám přes počítač než přes mobil. Čas od času nasdílím na facebooku nějakou super moudrou větu, kýčovitý obrázek apod. V té skupině jsem kapku aktivnější, ale obrázky, texty raději píši na PC. Vůbec nemám potřebu sdílet nějaké své fotky, zážitky, pocity apod. ze svého soukromého života.
Jo a přátel mám pár. Když mě někdo vyhodí, tak to ani nezjistím a je mi to tak nějak jedno. :mrgreen:
Ale mám kamarádku, která si počítá palce u jednotlivých fotkách a kdo je dal/nedal. :nevim: :jazyk:

Mám účet na instagramu, ale ten jde mimo mě. Tak nějak jsem nepochopila, k čemu vlastně je. :think: :oops: A vůbec tam nelezu, protože se mi nedařilo uspokojivě najít to co potřebuji - zase ten koníček. :jazyk: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18864
22.1.20 15:37

@Evulina normálně půjdeš na stránky facebook.com a klikneš na zaregistrovat a budeš vyplňovat, co to chce. Doporučuju trochu pozměnit jméno, případně to udělat po registraci (například Eva Evulinová :D ).Dal tam je kolonka hledat a tam už napíšeš jméno firmy, udalosti, skupiny a klikneš na přidat se nebo budeš jen koukat, co tam kdo má. Jako třeba na profilu tady. IG podle mě třeba není, ani twitter. Třeba já koukám na stránky města nebo aquaparku, jestli nemají nějaké oznámení nebo akci. Nemusíš vůbec nic nikam psát a přispívat. Prostě jen koukáš, jako když čteš zprávy. Úskalí (klasická moje máma) je rozdíl mezi poslat zprávu a napsat zprávu, nejednou se mi stalo, že jsem soukromou zprávu od ní měla jako veřejný příspěvek na svoji stránce :lol: když nebudeš vědět něco, tak sem napiš. Je to fakt fajn, můžeš sledovat dění kolem, akce, dietu, obouvání děti a nemusíš nikdy nikam dávat svoje fotky, komentáře a žádný zlo se ti dit nebude. Kdybys byla typ moje máma, pro jistotu… I na FB je spousta podvodníků, s fotkama polomrtvych koček, koní i hůř, tak nikam neposílat peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
22.1.20 15:42

Nemít v dnešní době sociální sít je neskutečná emocionální výhra. Vykašli se na to a brouzdej si na netu jako neandrtálec dál. Pokud ale opravdu stojíš o rychlost dnešní doby, tak prostě klikej. Nemáš co pokazit. Jen nikam nepiš číslo svého účtu, to je základ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51106
22.1.20 16:04
@Bubla Bůčková píše:
@Evulina normálně půjdeš na stránky facebook.com a klikneš na zaregistrovat a budeš vyplňovat, co to chce. Doporučuju trochu pozměnit jméno, případně to udělat po registraci (například Eva Evulinová :D ).Dal tam je kolonka hledat a tam už napíšeš jméno firmy, udalosti, skupiny a klikneš na přidat se nebo budeš jen koukat, co tam kdo má. Jako třeba na profilu tady. IG podle mě třeba není, ani twitter. Třeba já koukám na stránky města nebo aquaparku, jestli nemají nějaké oznámení nebo akci. Nemusíš vůbec nic nikam psát a přispívat. Prostě jen koukáš, jako když čteš zprávy. Úskalí (klasická moje máma) je rozdíl mezi poslat zprávu a napsat zprávu, nejednou se mi stalo, že jsem soukromou zprávu od ní měla jako veřejný příspěvek na svoji stránce :lol: když nebudeš vědět něco, tak sem napiš. Je to fakt fajn, můžeš sledovat dění kolem, akce, dietu, obouvání děti a nemusíš nikdy nikam dávat svoje fotky, komentáře a žádný zlo se ti dit nebude. Kdybys byla typ moje máma, pro jistotu… I na FB je spousta podvodníků, s fotkama polomrtvych koček, koní i hůř, tak nikam neposílat peníze.

Zaregistrovaná je.

Myslela sem, že už FB nefrčí. A po tomhle příspěvku na zakládání ani nemám odvahu :twisted:
FB má muž. Nehlídaný. A i kdybych ho chtěla šmírovat, tak smůla, netuším, kam na co klikat.
Tak Evulíně držím palce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
22.1.20 18:45
@Bubla Bůčková píše:

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
22.1.20 18:47
@Baba píše:
Zaregistrovaná je.Myslela sem, že už FB nefrčí. A po tomhle příspěvku na zakládání ani nemám odvahu :twisted:
FB má muž. Nehlídaný. A i kdybych ho chtěla šmírovat, tak smůla, netuším, kam na co klikat.
Tak Evulíně držím palce :D

Jo, jednou před uherským rokem jsem se zaregistrovala, ale už si nepamatuju jméno ani heslo, to taky nevím, co s tím dál..
Já prostě pořádně nevím, jak to tam funguje, na co klikat atd..asi to není složitý, já to jenom nikdy vlastně nepoužívala.
Jde mi o oblasti, v kterých bych se chtěla dál zdokonalovat a něco v budoucnu i nabídnout dál mezi lidi a povědomost o nějakých aktivitách a upozornění na sebe mám pocit, že snad bez FB, webovek, blogu atd. dneska ani není možný..resp. není to efektivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
22.1.20 18:56
@Baba píše:
Zaregistrovaná je.Myslela sem, že už FB nefrčí. A po tomhle příspěvku na zakládání ani nemám odvahu :twisted:
Tak Evulíně držím palce :D

Jinak já stíhala ještě éru mobilů, když začly být na trhu, kazety, cédéčka a VHS..a pak už to se mnou jelo z kopce. Chytré telefony, sociální sítě, blogy..nestíhám. Kdybych teda hodně chtěla, tak stíhám, ale zatím jsem neměla potřebu..jenže zjišťuju, že na určité aktivity to bude prostě asi dneska už nutnost.
FB už nefrčí..ty brďo, tak co teda frčí teď? Jsem fakt zamrzla v době ledový :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
22.1.20 19:01
@Russet píše:
Chlap žije bez sociálních sítí celkem dobře. Já mu občas novinky z Fejsu řeknu. Pokud máš internetové připojení na pevném PC, udělej si aspoň účet na Fcb. Přidej si tam pár přátel a ono se to čaaem rozjede. Budou se ti tam sami navrhovat různé stránky. To samé instagram. Ono to pak docela žije svým životem, když něčemu dáš „to se mi líbí“ nebo to začneš sledovat. Nějaké starší dítko by tě to této „problematiky“ nezasvětilo? Nebo synovec?

Zkusím možná bráchu, ten se vyzná, až přijede na návštěvu, tak ho posadím k PC a bude vysvětlovat a asi se i zplna hrdla smát, co jsem na počítačový poleno :mrgreen: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31856
22.1.20 20:05
@Evulina píše:
Zkusím možná bráchu, ten se vyzná, až přijede na návštěvu, tak ho posadím k PC a bude vysvětlovat a asi se i zplna hrdla smát, co jsem na počítačový poleno :mrgreen: :P

Tak se ti zasměje, polechtá si ego a za pár týdnů už budeš profík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
22.1.20 20:11
@Russet píše:
Tak se ti zasměje, polechtá si ego a za pár týdnů už budeš profík.

Asi to tak dopadne..No ne, já si dělám srandu, my se máme s bráchou moc rádi, akorát jsme od sebe cca 150 km, tak se moc nevidíme, ale až přijede, tak to třeba dopadne.
Můj muž taky na sociálních sítích není, ten mi neporadí.
Na jednu stranu mě to vůbec nevadí a nějak nechápu tu dnešní přetechnizovanou dobu, na stranu druhou, když chce o nějakých svých aktivitách (třeba podnikatelských) dát člověk ostatním vědět, patří sociální sítě k základům. A i „konzerva“ jako já se to asi bude muset trochu naučit. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat