Neumím prát nebo je to pračkou?

23.4.21 01:22

Neumím prát nebo je to pračkou?

Ahojte, už jsem zoufalá a ne, nejsem snad úplný debil, ale poraďte mi, jak SPRÁVNĚ PRÁT. Prádlo třídím na bílé a barevné, používala jsem kapsle Ariel a teď mám prací gely Denkmit, výsledek je stejný. Prádlo je po vyprání se skvrnami a přijde mi jakoby nebylo vůbec vyprané. Skvrny, co tam byly, tam vždy zůstanou. Peru vždy buď na 30 nebo na 40 stupňů na program bavlna a když mám různé druhy prádla, tak na program smíšené prádlo. Co bych mohla dělat špatně? Je to pračkou nebo pracím prostředkem?

Jaké máte zkušenosti s LG pračkami? Mám tuto pračku (LG F4WV709P2T), jeden z nejnovějších modelů a už opravdu nevím, do dělám špatně. Mimochodem, tuto pračku mám 2 měsíce a předtím jsem měla taky LG, model z roku 2017 a dělala mi to stejné, ale právala jsem na 60 stupňů a měla jsem za to, že to je tou vysokou teplotou, ale teď s novou pračkou, kde peru na 30 nebo na 40 stupňů, je výsledek stále nulový :( :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5407
23.4.21 01:32

Zásadní problém může být nízká teplota, program a konkrétní materiál. Na bavlnu peru pouze ručníky v prášku na 60, kapsle nepoužívám. Vše ostatní mám na jemné praní max do 40 stupňů a tam střídám různé prací gely. Na jemné, na černé, na vlnu. Já třídím prádlo hodně. Jen bílé, jen černé, jen modré, jen červené, jen zelené, jen šedé. Nějaký mix barev si dovolím pouze u ponožek, ale černé zvlášť, bílé taky. Nejvyšší otáčky používám pouze u ručníků a ložní prádlo, to jde pak do sušičky. Ostatní max 400 otáček a to schne na susaku. Málo kdy žehlim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14793
23.4.21 02:54

Nepřeplňuješ to? Nenapadá mě jinak důvod, proč by se prádlo nemělo vyprat… Ještě můžete mít hodně tvrdou vodu. Pak by to chtělo přidávat nějaký změkčovač, třeba sodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
23.4.21 05:32

Já prádlo neřídím, Peru na program 30°C na 30 minut. :srdce: Tablety kupuji ty zrovna nejlevnější. Žehličku nemám.
Nevím, proč by se ti nevypralo :nevim: jedině zkus, hned jak skvrny zjistíš, dát prádlo do vody. Jinak skvrny co už jednou prošly pračkou a nevypraly se, už pryč nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
23.4.21 05:50

Jeste bys mela prat zvlast tmave pradlo. Do kazde pracky davam papirek proti obarveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5929
23.4.21 06:12

Třídím bílé, barevné, černé. Jestli ti to nevypere špinu, tak per na víc stupňů. Fleky peru i na 60, a hlavně spodní prádlo. Do bílého dávám Savo, pak to ještě premachnu s aviváží. Jinak fleky od jídla drbů pred praním žlučovým mydlem. A změna pracího gelu, prášek mi dělal bílé mapy na prádle. A min prádla do pračky. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
23.4.21 06:16

8o Ziram. Za prvé, že pereš na tak nízké teploty a za druhé, že třídis. Popravdě já nerozlišují prádlo, teda barvu. Peru hlavně na 60 a nikdy se mi nic neobarvilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
23.4.21 06:19

@Daniela0905 Jediné, co mě napadá, zkus dávat míň prádla. Popř. na skvrny použít před praním nějaký prostředek, třeba žlučové mýdlo. Jinak na světlé používám program odstraňování skvrn, je na 40° a vždycky všechno vypere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
23.4.21 06:39
@Daniela0905 píše:
Ahojte, už jsem zoufalá a ne, nejsem snad úplný debil, ale poraďte mi, jak SPRÁVNĚ PRÁT. Prádlo třídím na bílé a barevné, používala jsem kapsle Ariel a teď mám prací gely Denkmit, výsledek je stejný. Prádlo je po vyprání se skvrnami a přijde mi jakoby nebylo vůbec vyprané. Skvrny, co tam byly, tam vždy zůstanou. Peru vždy buď na 30 nebo na 40 stupňů na program bavlna a když mám různé druhy prádla, tak na program smíšené prádlo. Co bych mohla dělat špatně? Je to pračkou nebo pracím prostředkem?Jaké máte zkušenosti s LG pračkami? Mám tuto pračku (LG F4WV709P2T), jeden z nejnovějších modelů a už opravdu nevím, do dělám špatně. Mimochodem, tuto pračku mám 2 měsíce a předtím jsem měla taky LG, model z roku 2017 a dělala mi to stejné, ale právala jsem na 60 stupňů a měla jsem za to, že to je tou vysokou teplotou, ale teď s novou pračkou, kde peru na 30 nebo na 40 stupňů, je výsledek stále nulový :( :roll:

Nemyslím že by to bylo pračkou… Záleží taky na tom jaké skvrny, většinou chtějí předepsat v ruce. Jinak zkus dát míň prádla, víc pracího prášku, a já osobně mám nejraději prášek Persil. A taky Peru hodně na 30, 40 (na 60 jen ručníky a ložní prádlo)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
23.4.21 06:49

Dávej míň prádla, přidej teplotu a vyměň prací prášek.. Ariel a Persil tekutý, za mě nejlepší..ty kapsle jsou dost k prdu, mám je doma jen jako nouzovku, prádlo pořádně nevyperou..jo a dávej delší prací program..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5929
23.4.21 06:52
@Danielss píše:
8o Ziram. Za prvé, že pereš na tak nízké teploty a za druhé, že třídis. Popravdě já nerozlišují prádlo, teda barvu. Peru hlavně na 60 a nikdy se mi nic neobarvilo

To pereš bílé, černé, barevné dohromady? To už asi bílá není bílou ne? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
23.4.21 06:55

Gely střídá, taky peru na 40 na jemný program, nebo na bavlnu, ale otáčky 1000, někdy i 1200, ručníky atd i 1400. Tridim jen bílé, barevné, růžové, sportovní, džíny. Choulostivé prádlo na 30, ale nesmí být nějak špinavé, na 30 se mi taky větší skvrny nevypraly. Gel je výborný jelen, Ariel, Persil, nebo ten z Lidlu s Marseilskym mýdlem. Pak mam zvlášť gel na bílé prádlo a na jemné. Kapsle jsou na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
23.4.21 07:10
@Elin29 píše:
Dávej míň prádla, přidej teplotu a vyměň prací prášek.. Ariel a Persil tekutý, za mě nejlepší..ty kapsle jsou dost k prdu, mám je doma jen jako nouzovku, prádlo pořádně nevyperou..jo a dávej delší prací program..

Vidis, ja zrovna nedám na kapsle dopustit, prádlo mi po nich voní vic než po gelu + aviváž…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5194
23.4.21 07:14
@Sisika9 píše:
Já prádlo neřídím, Peru na program 30°C na 30 minut. :srdce: Tablety kupuji ty zrovna nejlevnější. Žehličku nemám.
Nevím, proč by se ti nevypralo :nevim: jedině zkus, hned jak skvrny zjistíš, dát prádlo do vody. Jinak skvrny co už jednou prošly pračkou a nevypraly se, už pryč nedostaneš.

to jako fakt vše na 30stupnu a jen 30 minut? I spodní prádlo, ručníky, povlečení? Vše??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5194
23.4.21 07:15
@Danielss píše:

bílé s barevným, černým, světlým???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat