Neumím se bavit o sexu. Ani s partnerem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 11:13
Neumím se bavit o sexu. Ani s partnerem

Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě hodně intimní téma.
Prostě mám problém se bavit o sexu. S kýmkoli. Takže ani se svými partnery jsem se na tohle téma nikdy s žádným nebavila. Ani s nynějším manželem. A když na to téma navede řeč, tak mám knedlík v krku, a radši tohle téma rychle ukončím.
U nás v rodině když jsem byla malá bylo tohle téma tabu. Nemluvil o něm nikdy nikdo. A když už, tak jen narážky že je to dobré jen na plození dětí a podobně. Takže můj celkový vztah k sexu je hodně chladný. Vlastně ani své vlastní tělo moc neznám. Takže když se mě některý z partnerů dříve zeptal co se mi líbí nebo co mám ráda, tak jsem vlastně ani nevěděla co odpovědět. :oops: Třeba teď nedávno se mě manžel zeptal proč nikdy nezacnu já jako první. Řekla jsem že nevím. Asi opět vychova- nikdy se chlapovi nevnucuj, nechovej se jako ku**a, muž musí dobývat ženu a ne aby se ženská vynucovala chlapovi, atd.. :oops:
Možná jsem měla i smůlu na partnery, můj uplne první byl zároveň můj první manžel. Takže nasledujicich 10 let i jediný. A on byl ten typ milence který myslí hlavně na sebe. Takže vystřídat 3 polohy, později už to byla jen 1 a ta samá, udělat se a čau. Pak byly 2 krátkodobé vztahy a pak můj nynější manžel. Ze začátku super, ale poslední půl rok už mi taky přijde že ho to se mnou nebaví, nepritahuju ho, nevzrušuju, sex je tak 3× měsíčně. Samozřejmě je mi jasné že je to mou vinou a celkově mým vztahem k sexu, jenže nevím co s tím, když ani mluvit o tom nemůžu.. :oops: a chtěla bych to změnit, i kvůli němu, protože svého muže miluju. napadl mě nějaký sexuolog, ale tam bych taky musela o tom komunikovat :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lekninka91
Extra třída :D 10781 příspěvků 27.08.19 11:20

Zkuste si otevřít flašku vína, uvolnit se a třeba to nějak přijde :palec:

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 27.08.19 11:27

Hele - to není nic vrozeného, nic pevně přerostlého a jde to proměnit k něčemu, co ti bude fungovat lépe. Především to povede k tomu, že pro tebe sex bude daleko zajímavější.

Ve skutečnosti to prostě musíš začít zkoušet. Nejdřív o sexu a své sexualitě přemýšlet, fantazírovat a zjišťovat co na tebe funguje a pak riskovat o tom mluvit s partnerem a zjišťovat, že se nestane nic tragického.

Na klasického sexuologa se vykašli, spíš to nepovede žádoucímu efektu, v takovýhhle jemnějších situacích mívají, zejména ti oldschooloví, selhávat a nabízet trošku hraběcí rady, spíš než aby dokázali systematicky pomoci. Jestli něco, tak spíš psychoterapie - a spíš ženu, než muže.

Hlasuju za přístup který pracuje s tělem. Seznam lidí, co mají adekvátní výcvik v ČR najdeš tady http://capzt.cz/…enti-vycviku

Fajn a vkusná kniha, která by ti mohla pomoci je třeba tohle

https://www.knihydobrovsky.cz/…extaze-15406

Lexter
Ukecaná baba ;) 2100 příspěvků 27.08.19 11:27

Víš, já má svým způsobem podobný problém. Slečna je poměrně submisivní a neumí si o TO říct. Já si s ní o tom narovinu promluvil, že fakt se nemusí stydět popadnout mě za famfulína. ;) V tomhle případě to asi zbude na tebe. Překonat ten nápor předsudků.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 12:00
@Anonymní píše:
Prostě mám problém se bavit o sexu. S kýmkoli. Takže ani se svými partnery jsem se na tohle téma nikdy s žádným nebavila. Ani s nynějším manželem. A když na to téma navede řeč, tak mám knedlík v krku, a radši tohle téma rychle ukončím.
U nás v rodině když jsem byla malá bylo tohle téma tabu. Nemluvil o něm nikdy nikdo. A když už, tak jen narážky že je to dobré jen na plození dětí a podobně. Takže můj celkový vztah k sexu je hodně chladný. Vlastně ani své vlastní tělo moc neznám. Takže když se mě některý z partnerů dříve zeptal co se mi líbí nebo co mám ráda, tak jsem vlastně ani nevěděla co odpovědět. :oops: Třeba teď nedávno se mě manžel zeptal proč nikdy nezacnu já jako první. Řekla jsem že nevím. Asi opět vychova- nikdy se chlapovi nevnucuj, nechovej se jako ku**a, muž musí dobývat ženu a ne aby se ženská vynucovala chlapovi, atd.. :oops:
Možná jsem měla i smůlu na partnery, můj uplne první byl zároveň můj první manžel. Takže nasledujicich 10 let i jediný. A on byl ten typ milence který myslí hlavně na sebe. Takže vystřídat 3 polohy, později už to byla jen 1 a ta samá, udělat se a čau. Pak byly 2 krátkodobé vztahy a pak můj nynější manžel. Ze začátku super, ale poslední půl rok už mi taky přijde že ho to se mnou nebaví, nepritahuju ho, nevzrušuju, sex je tak 3× měsíčně. Samozřejmě je mi jasné že je to mou vinou a celkově mým vztahem k sexu, jenže nevím co s tím, když ani mluvit o tom nemůžu.. :oops: a chtěla bych to změnit, i kvůli němu, protože svého muže miluju. napadl mě nějaký sexuolog, ale tam bych taky musela o tom komunikovat :roll:

U nas byl taky sex tabu. Nikdo o nem nemluvil. Proste stara skola.
Ale ja uz od 10 let masturbuju :nevim:
Tim chci rict. Ze bud to v sobe mas nebo ne. Podle me ne. Neni to vychovou. Za tech deset let uz se musi kazdy clovek „otrkat“.
Deti mate?

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 27.08.19 12:04

Jinak jako pokud nemáš další psychické obtíže vyplývajícíc z úzkostí, strachu ze selhání a odmíntutí, které by ti dost komplikovaly život a tedy by fakt chtěly tu psychoterapii, tak můžež zkusit risknout co s tebou udělá víkend zaměřený právně na ženskou sexualitu.

http://www.mohendzodaro.eu/…/rijen-2019/

a teda pokud se stydíš natolik, že nemasturbuješ a vlastně nevíš co ti dělá dobře, tak docela dost doporučuju investovat pár stovek za přístp do téhle aplikace, která se ženské rozkoši věnuje právě z odborného hlediska, ale je to zpracované srozumitelně a vkusně. Byť teda jen anglicky.

https://www.omgyes.com/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 12:37
@Anonymní píše:
U nas byl taky sex tabu. Nikdo o nem nemluvil. Proste stara skola.
Ale ja uz od 10 let masturbuju :nevim:
Tim chci rict. Ze bud to v sobe mas nebo ne. Podle me ne. Neni to vychovou. Za tech deset let uz se musi kazdy clovek „otrkat“.
Deti mate?

Děti mám z bývalým manželem 2, 11 a 9 let. Se současným manželem ne.

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 2062 příspěvků 27.08.19 12:40
@Lekninka91 píše:
Zkuste si otevřít flašku vína, uvolnit se a třeba to nějak přijde :palec:

Asi tak :mrgreen:

divine woman
Extra třída :D 12741 příspěvků 27.08.19 14:27
@Anonymní píše:
Děti mám z bývalým manželem 2, 11 a 9 let. Se současným manželem ne.

Dvouleté dítě a už nový manžel? To to bereš hákem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 15:15

@divine woman ne dvouleté ale 2 děti :mrgreen: dcera má 11 a syn 9

Příjemné Pondělí
Stálice 66 příspěvků 27.08.19 15:19
@Anonymní píše:
Možná jsem měla i smůlu na partnery, můj uplne první byl zároveň můj první manžel. Takže nasledujicich 10 let i jediný. A on byl ten typ milence který myslí hlavně na sebe. Takže vystřídat 3 polohy, později už to byla jen 1 a ta samá, udělat se a čau. Pak byly 2 krátkodobé vztahy a pak můj nynější manžel. Ze začátku super, ale poslední půl rok už mi taky přijde že ho to se mnou nebaví, nepritahuju ho, nevzrušuju, sex je tak 3× měsíčně. Samozřejmě je mi jasné že je to mou vinou a celkově mým vztahem k sexu, jenže nevím co s tím, když ani mluvit o tom nemůžu.. :oops: a chtěla bych to změnit, i kvůli němu, protože svého muže miluju. napadl mě nějaký sexuolog, ale tam bych taky musela o tom komunikovat :roll:

Předsudky jsou zlo. Setkáte se s nimi i zde na eMiminu. Šílenosti, jako, že všichni muži jsou lovci, že se mají snažit jen oni a žena by se neměla vnucovat, jinak je to ku**a. Samy ženy považují samy sebe jako pasivní jednotky, které sex nezačínají a mohou si partnery vybírat jen z těch, kteří se aktivně zajímali o ní. Pokud by se jí líbil jiný, který si ji nevšiml, tak má smůlu. Podobá se to prudérní křesťanské výchově.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 15:48
takze ...

… cele mi to bohuzel pripomina mou zenu. Taky mela takovou „verici“ vychovu, co je o sexu, to je fuj. Ja si myslim, ze to se na holkach poznamenava. Jsou pak v tomto mene sebevedome, maji treba spatny pocit ze sebe poznavani apod. A to se pak podepisuje i na sexualnim zivote manzelu a muze to byt i duvodem, proc je (zrejme) tvuj chlap v sexu nespokojeny.

Ja teda mel taky obdobi, kdy jsem si rikal, jestli to ma cenu, byl to jeden z vaznejsich sporu jeste pred detmi. Moje zena si o sexu vyklada nerada, sama sebe moc nezna a ani v ni neni zvedavost sebe sama objevovat. Takze i kdyz to treba pred 10-12 lety vypadalo, ze vaginalni orgasmus pujde, tak to skoncilo v situaci, kdy ji proste stavajici situace (jde pouze nevaginalni) „staci“. Obdobne se postavila k tomu, ze by se to delalo nekde jinde (vzdyt jaky je v tom rozdil, kdyz to je jina mistnost), nebo treba v jine poloze (vzdyt ten pocit uvnitr je stejny tak jako tak). Takhle po tech letech mam bohuzel pocit, ze to z velke casti je mechanicka zalezitost, probehne to dle domluvy, ona orgasmus ma zvenci, ale to ji nesmim rusit „zasunem“… no a pak, kdyz vidim, ze ji to „buseni“ nic nedava, tak to proste taky neprotahuji. No a je tyden pauza.

I ten chlap chce videt vzrusenou partnerku a jeji kladny vztah k sexu. Mozna to z tebe necisi…

Venetia
Hvězda diskuse 45929 příspěvků 27.08.19 18:23
@Příjemné Pondělí píše:
Předsudky jsou zlo. Setkáte se s nimi i zde na eMiminu. Šílenosti, jako, že všichni muži jsou lovci, že se mají snažit jen oni a žena by se neměla vnucovat, jinak je to ku**a. Samy ženy považují samy sebe jako pasivní jednotky, které sex nezačínají a mohou si partnery vybírat jen z těch, kteří se aktivně zajímali o ní. Pokud by se jí líbil jiný, který si ji nevšiml, tak má smůlu. Podobá se to prudérní křesťanské výchově.

No jo, u těch starších to asi takto stále funguje

Venetia
Hvězda diskuse 45929 příspěvků 27.08.19 18:24
@Anonymní píše: … cele mi to bohuzel pripomina mou zenu. Taky mela takovou „verici“ vychovu, co je o sexu, to je fuj. Ja si myslim, ze to se na holkach poznamenava. Jsou pak v tomto mene sebevedome, maji treba spatny pocit ze sebe poznavani apod. A to se pak podepisuje i na sexualnim zivote manzelu a muze to byt i duvodem, proc je (zrejme) tvuj chlap v sexu nespokojeny.

Ja teda mel taky obdobi, kdy jsem si rikal, jestli to ma cenu, byl to jeden z vaznejsich sporu jeste pred detmi. Moje zena si o sexu vyklada nerada, sama sebe moc nezna a ani v ni neni zvedavost sebe sama objevovat. Takze i kdyz to treba pred 10-12 lety vypadalo, ze vaginalni orgasmus pujde, tak to skoncilo v situaci, kdy ji proste stavajici situace (jde pouze nevaginalni) „staci“. Obdobne se postavila k tomu, ze by se to delalo nekde jinde (vzdyt jaky je v tom rozdil, kdyz to je jina mistnost), nebo treba v jine poloze (vzdyt ten pocit uvnitr je stejny tak jako tak). Takhle po tech letech mam bohuzel pocit, ze to z velke casti je mechanicka zalezitost, probehne to dle domluvy, ona orgasmus ma zvenci, ale to ji nesmim rusit „zasunem“… no a pak, kdyz vidim, ze ji to „buseni“ nic nedava, tak to proste taky neprotahuji. No a je tyden pauza.

I ten chlap chce videt vzrusenou partnerku a jeji kladny vztah k sexu. Mozna to z tebe necisi…

Ale tvoje žena si právě říct umí, to je rozdil

Tomkins
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 27.08.19 20:31
@Anonymní píše: … cele mi to bohuzel pripomina mou zenu. Taky mela takovou „verici“ vychovu, co je o sexu, to je fuj. Ja si myslim, ze to se na holkach poznamenava. Jsou pak v tomto mene sebevedome, maji treba spatny pocit ze sebe poznavani apod. A to se pak podepisuje i na sexualnim zivote manzelu a muze to byt i duvodem, proc je (zrejme) tvuj chlap v sexu nespokojeny.

Vždycky jsem přemýšlel, jestli je takhle člověk zkrátka nastaven (=povaha), nebo jestli to jde změnit. A doteď to nevím. Některé ženy říkají, že stačilo vyměnit partnera a jejich přístup k sexu byl rázem diametrálně odlišný. Co je na tom pravdy, nevím. Ale když jsem měl nějakou partnerku, tak jaký přístup měla k sexu na začátku, takový měla po celou dobu vztahu.

Prostě buďto to v ní je, nebo není. A že by si někdo po více než 12 letech sexuálního života začal to milování najednou užívat, být aktivní, přicházet s novými nápady a snažil se to posunout, mi přijde dost nepravděpodobné.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama