Neumím si představit fungovaní s přitelem po rozchodu

Anonymní
24.5.16 21:52

Neumím si představit fungovaní s přitelem po rozchodu

Mam dite s pritelem a to nas spojuje uz naveky. Bohuzel vztah mezi mnou a pritelem je chladny a celkove nestoji za nic.Rada bych se s nim rozesla, coz on nechce, jelikoz mame syna.Oba jsme se shodly na tom, ze byt bezdetni, uz spolu nejsme.Nic nez syn nas nespojuje. Kazdy jsme jiny a nedokazem spolu zit v souladu. Nemiluju ho a nechci s nim byt. Jenze kdyz uz ted ve vztahu se nedomluvime ku spokojenosti nas obou, jak se dohodnem po rozchodu? On nechce stridavou peci, ja taky ne. Jenze on zase nechce syna nechat v moji peci. Zkratka s nim se domluvit neda a uz sem z toho unavena. Vztah me psychycky vycerpava uz delsi dobu a nemam nejmensi zajem se s pritelem dohadovat i po rozchodu :,(.Nechci vztah nadaje udrzovat, kdyz to nema smysl, ale zase rozejit se a soudit se o syna, do toho se mi taky nechce. Navic se obavam, ze semi bude snazit zivot zkomplikovat.Za par mesicu mi konci rodicovska dovolena a vracim se do prace, tak uz proto chci mit klid. Nechci resit hadky s expartnerem, kdyz bychom byly uz rozesli. Opravdu je tak tezke se rozejit s nekym, s kym ma clovek dite? Rozchod oddaluji uz rok. Nejdriv sem si rikala, ze pockam nez skonci RD. Ted si zas rikam, ze asi zmenim praci, tak pockam s rozchodem, az se v praci zabehnu.Vim ,ze rozchod bude velky stres, tak se tomu vyhybam. Jenze nevim, jak dlouho se da vydrzet zit s nekym, koho uz nemuzu ani videt, na nicem se nedohodnem a vse je problem.Diky za vase rady, zkusenosti, cokoliv, co me bude motivovat a pomuze mi rozseknout tuto situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3335
24.5.16 22:04

Pokud oba trváte na tom, že střídavka ne-e, a zároveň oba chcete dítě do vlastní péče, tak to ale není, že „s ním se nedá domluvit“. Domluvit se totiž nedá ani s jedním z vás. Pokud chcete opravdu to, co je nejlepší pro vaše společné dítě, tak se kompromisu nevyhnete. Pokud nebudete schopni ustoupit, skončí to holt soudní tahanicí o dítě, která nemusí dopadnout k plné spokojenosti ani jednoho z vás a ještě za vás násilně rozhodne někdo jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
24.5.16 22:06

Vidím nějak moc „NECHCE SE MI“, né nadarmo se říká, když se chce, tak to jde. Nadruhou stranu evidentně se to vydržet dá dost dlouho, když rozchod odkládáš už přes rok. Asi se to chce první rozmyslet co opravdu chceš a vložit trochu snahy situaci řešit. :nevim:
Hodně štěstí s tímhle přístupem! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
24.5.16 22:06

Ahoj a jak to vypadalo na začátku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
24.5.16 22:07

Když se jeden chce rozejít je to hotová věc. To že druhý nechce může být smutné, ale nic s tím nenadělá. Měli byste oba vzít na vědomí, že váš syn se učí partnerské a rodinné vztahy od vás. A co si z toho vezme? Že je v pořádku být ve vztahu, ve kterém je člověk nešťastný? Že se k sobě mají partneři chovat chladně? Že si máma s tátou nemají projevovat náklonnost?

Když spolu zůstáváte vůbec nehledíte na syna. Dítě potřebuje dobré vzory pro život a z tohohle si odnese jen to špatné. Jak píšeš, rozchod je nevyhnutelný, střídavá péče bude nakonec možná to jediné, co vám zbude. Ale myslím, že v té situaci budeš šťastná nejen ty, ale i syn, který neuvidí ten špatný partnerský vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 22:09

@SlečnaDahlia My dva se nikdy nedohodnem, to je hlavni duvod, proc nam vztah krachuje. Kdyby se aspon synovy venoval, ale on si furt lita nekde a s malym je minimum casu a jeste by chtel ho do pece, nevim co by s nim delal. Navic maly je fixovany na me. Stridavku si taky neumim predstavit. Desim se dne, kdy pujdu do prace a on se bude muset starat :?.Ale po rozchodu by byl najednou vzorny otec.

• Nahlásit
  • Citovat
12281
24.5.16 22:12

I když váš vztah nefunguje a rozejdete se, zůstanete stále rodiči společného syna. Budete muset dál řešit spolu otázky kolem něj, péče o něj, jeho potřeby - budete se muset dohodnout. Alespoň na základních věcech. Nebo respektovat rozhodnutí soudu.
Vzhledem k tomu, že se asi dohodnout nedokážete, měla bys v případě rozchodu být přesvědčena o prospěchu tvé výlučné péče o syna, abys o ni mohla bojovat - střídavou, jak píšeš, nechceš a jemu syna asi taky nechat nehodláš. Teprve se do práce chystáš a asi budeš ve zkušebce, takže stále na něm asi jsi ekonomicky závislá. Rozmysli si, co utáhneš, na svých nohou zatím nestojíš (ale je super, že pro to něco děláš).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
24.5.16 22:13

...

Tak pokud máte o dítě zájem oba dva, tak to jinak, než nějakou formou střídavé péče nepůjde! Je jedno, jestli se budete střídat po týdnu, nebo jinak, je jedno, jestli se dohodnete, nebo za vás rozhodne soud. Jinak to prostě nepůjde.
Je otázka ale, jestli si pan Skoroex uvědomuje co to znamená starat se o dítě sám. A jak to dokáže skloubit s prací a s ostatními věcmi. Je možné, že potom pan Skoroex přehodnotí svoje požadavky a bude mu stačit třeba jen každý druhý víkend + nějaký ten den v týdnu. Já vím o čem píšu, starám se takhle o čtyřletou a fakt to není sranda. Vyžaduje to fůůůru času. Myslím si, že pan Skoroex vůbec nemá šajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 22:13

@KiwiT Taky vidim tu stridavou peci jako jedine vychodisko, kdyz s nim neni domluva. Uprimne ve vztahu setrvavam, protoze se bojim, ze se o dite on nepostara. Takhle mam maleho furt u sebe a sem alespon v klidu, ze je o nej postarano. Jestli budeme mit stridavou peci, tak budu trnout. Bohuzel se moc do ted pritel nezapojil, takze mam pochybnosti.On vztah neutne, to zas ceka na me.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.5.16 22:15

@Eliška Takhle, mam zamestnani na dobu neurcitou, ale rada bych kvuli vyssimu platu zmenila zamestnani.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.5.16 22:22

@Tecumseh Ja mu nechci upirat jeho prava, to ani nemuzu.Jen proste vim, ze za skoro 3 roky se malemu venoval dohromady asi tyden casu.Sem to ja, kdo mu porad rikal a rika, at se synovy venuje.On jen pokazde rekne, ze je unaveny z prace, ze si syna uzije za zivot jeste az moc atd. Zkratka se ne moc zapojuje.To je taky duvod, tedy jedenzduvodu proc s pritelem uz nechci byt.Pro me je syn vsim, travim s nim veskery cas.On se jen vymlouva na unavu a praci, aby se synovy nemusel venovat. S kocarem s nim nevyjel ani jednou ven.Taky ho uz cca 2 roky nekoupal.Kdyz ho pozadam, tak ze se mu nechce.Jo ale jak zminim rozchod, tak to hned, ze by se mu chtelo o syna strat. Nerikam stara se financne, ale to je tak vsechno.Nez aby travil cas s malym, tak jde na pivo, na to ma energie porad dost.

• Nahlásit
  • Citovat
12281
24.5.16 22:24
@Anonymní píše:
@KiwiT Taky vidim tu stridavou peci jako jedine vychodisko, kdyz s nim neni domluva. Uprimne ve vztahu setrvavam, protoze se bojim, ze se o dite on nepostara. Takhle mam maleho furt u sebe a sem alespon v klidu, ze je o nej postarano. Jestli budeme mit stridavou peci, tak budu trnout. Bohuzel se moc do ted pritel nezapojil, takze mam pochybnosti.On vztah neutne, to zas ceka na me.

no, střídavá péče vyžaduje funkční komunikaci mezi vámi a ta podle mě není. Za takového stavu podle mě soud nařídí střídavku velmi nepravděpodobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23216
24.5.16 22:25

Tak já jsem s ex žila ještě půl roku po rozvodu. Víc jak rok jsem měla na to, abych podporovala péči o děti, napred pár hodin, pak den, den a noc a po půl roce celý víkend bez problémů. Teď je to rok, deti jsou ve společné péči, ex taky nechtěl abych je měla v péči jen já a na střídavou byli malí. Tez jsme napřed chtěli mít podmínky, aby to proběhlo v klidu. Ale zbytečně bych nečekala a místo strachovani bych se začala reálně připravovat na rozchod. Ztrácíte drahocenný čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23216
24.5.16 22:26

U nás se otec začal věnovat dětem právě až po rozchodu a věnuje se stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 22:27

@SlečnaDahlia Ano se mnou taky neni rec.Je to tezke.Muzu rict, ze s malym travi vice casu jeho deda nez jeho otec. Priteli ted staci, ze ma syna doma a kdyz se mu chce pomazli ho,uspi.Ale jinak sem syna prebalovala, koupala, krmila ja. Samozrejme koupu i nadale :lol:,papa uz sam. Tatinek je jen na pomazleni par minut dene. Takze me u nej ten zajem o stridavku vylozene zarazi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama