Neumím zabavit 6. měsíční miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.05.18 21:33
Neumím zabavit 6 měsíční miminko

Holky prosim o radu, pripadam si hrozne…malemu bude zanedlouho pul roku a den s nim je opravdu psychicky narocny…u niceho mi nevydrzi, chvilku se smeje, pak zase hned fnuka…cvicime na balonu, to ho celkem bavi, ale hracky samy o sobe ho moc neberou, neustale se otaci na brisko, ale po chvilce se tam zacne vztekat. Premyslim, jestli to nebude tim, ze pres den moc nespi, naspi celkem max1-2 hodky(uspavam v kocaru, ma velmi kratke spanky cca 3-4× denne),spi celkem hezky v noci cca 11 hodin s prestavkami na krmeni. Zuby mame dva, ale nevim, jestli se to na ne da svezt…jen bych chtela rict, ze se mu venuji, urcite neni nekde polozeny a odstrceny, ale ikdyz jsem u nej, tak stejne mrci…co s tim, mela jste to nektera taky tak? Prejde to treba s lezenim? Nebo je chyba ve mne a neumim ho poradne zabavit? Prosim o zkusenosti a konatruktivni rady. Dekuji. Anomym protoze mi je trochu stydno.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aduš8
Kecalka 356 příspěvků 04.05.18 21:40

Mám stejně starého kluka a opravdu se nemáš za co stydět. Dříve mi vydržel chvilku pod hrazdičkou, dneska se okamžitě přetočí na břicho, snaží se lézt, což ještě neumí a začne okamžitě řvát. Tak ho otočím a za sekundu je na břiše znovu. Dneska jsem ho nechala na dece, odešla na záchod a když jsem se vracela, řval jako posedlý, nějakým záhadným způsobem se dostal pod konferenční stolek. Je to taky nespavec, spí mi nanejvýš dvě hodinky denně, ale v noci od sedmi do sedmi..s pauzou na kojení. Asi si nevybereme, až budou lézt a chodit, tak za nimi budeme neustále lítat.

Celeste97
Kecalka 287 příspěvků 04.05.18 21:40

Neboj máme to taky :lol: není proč se stydět takhle malé děti dlouho u ničeho nevydrží. Dcerce bude taky 6m a točí se na bříško jenže zpátky neumí tak celý den jen otáčím na záda. Ale na zádech řve takže jde na břicho a po chvíki zase řev protože už ji padá hlava :lol: :lol: Až bude sedět, lézt bude to lepší a lepší :mavam:

Anonymní  04.05.18 21:45

Dekuji moc za podporu a informace z Vasich domacnosti :kytka: jen jsem asi potrebovala slyset, ze je to tak i jinde a nedelam neco spatne :? A s tim dennim spankem asi nic nenadelam, ze? :mrgreen:

Aduš8
Kecalka 356 příspěvků 04.05.18 21:51
@Anonymní píše:
Dekuji moc za podporu a informace z Vasich domacnosti :kytka: jen jsem asi potrebovala slyset, ze je to tak i jinde a nedelam neco spatne :? A s tim dennim spankem asi nic nenadelam, ze? :mrgreen:

Nám takhle málo spí už od narození, někdy jsem z toho zoufalá, nejhorší je, že poslední dva měsíce, když už usne, tak dojedu s kočárem domů a za chvíli je vzhůru. Ale posledně jsem byla unavená, lehla si s ním do postele a spal se mnou 2,5 hodiny. Naše doktorka říká, že se to zlomí, tak doufám, že má pravdu..a hlavně, aby to nebylo až v pubertě. :think: je to to nejhorší období, chtěli by se hýbat a nemohou. Náš malý má problém hlavně s usínáním, vždycky brečí, mne si oči a ne a ne zabrat.. :zed:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 04.05.18 21:53

Mám také 6 měsíční miminko. Holčičku. ;) Ke teda strašně spokojena, když na ni dělám ruzne opičky, lechtam ji, mazlíme se. Zkoušíme dělat paci paci pacičky, cinkat do nosu, ukazovat jak je velika, letadlo… Teď má období, kdy se pretaci všemi směry jak vrtule, takže ji dost často jen tak nechám na zemi, do ruznych vzdalenosti rozmistim hračky nebo i předměty, ktere nezná a zároveň nejsou nebezpečné a nechám ji, ať se hraboši. Také se tím dost zabaví.
Moc ráda pozoruje jakoukoliv činnost. Pravidelne spolu vaříme - dříve jsem si ji pokládala přímo na kuchyňskou linku, dnes už si ji raději davam do šátku na záda a kouká mi přes rameno. Fascinuje ji otevírání ledničky, michani a nalévání ruznych tekutin. :lol: V sedmem nebi je, když kolem ni pobihaji jine děti nebo zvířata.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9791 příspěvků 04.05.18 22:11

Nemyslim si, ze je moudre ucit deti hned od mala, aby byly neustale baveny. Ja jsem tu chybu u prvorozeneho bohuzel udelala a ted v 7 letech porad posloucham, jak se nunanek nudi.

Aduš8
Kecalka 356 příspěvků 04.05.18 22:15

@MartinaIrena to je asi pravda, ale podle mě je to kolem toho půl roku takové období. Dokud jen ležel na zádech, měl radost z hrazdičky, občas jsem mu prohodila hračky a byl klid. A dneska už by se prostě chtěl pohybovat a zvládne se prostě jen otáčet a vzteká se, že mu to nejde. Já se snažím ho nechat na dece, ať si hraje, vždycky ho vezmu do místnosti, kde jsem zrovna já, pokud se tam zdržuji déle.. Ale třeba jsem zjistila, že když mě nevidí odcházet z místnosti, je mu jedno, kde jsem, ale když na mě kouká a odejdu, začne plakat.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9791 příspěvků 04.05.18 22:18
@Celeste97 píše:
Neboj máme to taky :lol: není proč se stydět takhle malé děti dlouho u ničeho nevydrží. Dcerce bude taky 6m a točí se na bříško jenže zpátky neumí tak celý den jen otáčím na záda. Ale na zádech řve takže jde na břicho a po chvíki zase řev protože už ji padá hlava :lol: :lol: Až bude sedět, lézt bude to lepší a lepší :mavam:

Jinak, abych podporila zakladatelku, je pravda, ze kdyz se dite nauci lezt, tak se zabavi nekdy na dost dlouho a kdyz je dlouho hodny, tak za tim urcite vezi nejaka lumparna :mrgreen: A pak je super, jak se posadi. To si vyhraje s rucickama. U nas u kazdyho nejvetsi zabava do ruky lipanek a lzicku, posadit do krmici zidle a pul hodky jsem o nich nevedela. Uklid okoli mi pak samozrejme zabral dalsich 30 minut :palec:

Emno
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 12 inzerátů 04.05.18 22:20

Totéž jsme měli se všemi dětmi, máme 3.. je to období, kdy už je nebaví předešlá etapa, ale ještě nezvládnou tu další. Neudržejí hlavu dlouho, neumějí se posunout… naše dcera byla samostatně ležící dítě i hodinu v kuse bez mé asistence do doby, než se začla otáčet na břicho. Od té doby jen na rukou a nosit nosit, jinak řev : )
A že dítko nezabavíš, je přirozené. Určitě by se to víc povedlo otci, babičce atd… matka je už většinou dost okoukaná : ) Ale jde taky o dítě, některé se snadno chytne na srandičky, jiné vůbec. Většinou se tato nespokojenost umírňuje s novými dovednostmi, neboj, horší by to už být nemělo : )

Jezelia
Stálice 82 příspěvků 04.05.18 22:35

Jo, v tomhle období to u nás taky nebylo nic moc. Uspávání v kočárku nebo u prsa. Hrazdička ho bavila chvilku. Jediné, co u nás docela dlouho fungovalo, zvlášť když jsem potřebovala něco nutně zařídit nebo tak, tak ho dát do lehátka a zapnout pračku. Na tu se vydržel koukat i půl hodiny. ;)

MartinaIrena
Echt Kelišová 9791 příspěvků 04.05.18 22:56

Ja jsem si brala deti v lehatku treba i ke kuchynske lince a komentovala jsem kazdou praci, co jsem delala. Sice jsem si pripadala jak blazen, kdyz jsem jim vykladala, ze prave skladam ponozky, ale je to bavilo

DaniKa01
Povídálka 31 příspěvků 04.05.18 23:22

Úplně souhlasím s MartinaIrena - jednak v tom komentování veškerých činností (když si na to navykneš, tak bych to do budoucna viděla i jako dobrý základ pro rozvoj řeči) a taky souhlasím s tím, že jsem dceru měla taktéž neustále tendence bavit a dneska už to vidím jinak. Ve školce, u babičky, na návštěvě si krásně vyhraje, ale běda, jak jsme spolu samy, to nemám pět minut klid.

A ještě k tomu spaní, (někdo to tady psal, tak jsem si vzpomněla, že jsme to tak taky měly,) jakmile jsem během dne usnula s malou, tak spala minimálně dvakrát déle než normálně. Což je extra výhodný obchod :lol:

sepru
Stálice 58 příspěvků 04.05.18 23:35

Ahoj my to měli stejný, vztekal se na zádech, pak na břiše. Ono jak jim to ještě nejde, tak je to boj..vědomí moc chce, ale to tělo furt neposlouchá jak by chtěli :lol:
a nebavilo ho skoro nic a když tak asi 30 vteřin
Nosit sem mohla jen chvilku, takže super je na tohle lehátko v tom jsem ho brala všude a povídala si s ním a třeba hrazdičku nad tím..
Když si pak sedne a okolo hračky, kostky atd. to bude paráda ( já ho třeba měla pak posazenyho v korbičce s hračkama) nebo až poleze bude to lepší víc se i zabaví až bude objevovat co to na tý zemi leží, a co to tam má ten táta za ty čudliky na ty HiFi apod :lol:

Další fáze, která byla vztekací byla když se postavil a ještě mu nešlo dobře chodit..to jsem byla taky na palici…
:kytka:

Hoa Mai
Kelišová 5275 příspěvků 5 inzerátů 04.05.18 23:57

Ano, znám velmi dobře, měla jsem to tak s oběma syny už cca od 2 měsíců. A i kdybych neustále něco recitovala, zpívala, komentovala, stejně by se nudili. Pomohlo jediné - vzít je do společnosti, mezi lidi, jiné děti. Takto jsme se starším synem obcházeli kavárny s dětskými koutky už od těch 2 měsíců - díky bohu za kamarádky se staršími dětmi - úderem třetího měsíce jsme začali chodit na cvičení s miminky, do solné jeskyně, od 5 měsíců plavání, hodně jsem k nám domů zvala návštěvy a sama na návštěvy chodila, chodili jsme do Zoo, a všude možně. Na procházkách v kočárku byli kluci zásadně na bříšku a koukali ven, dokud se neunavili a neusnuli. Mladší syn nás na podobných aktivitách doprovázel v šátku už před koncem šestinedělí. Byli spokojení jak želvy a nevím, jestli je to tím nebo povahou, ale jsou velmi samostatní a poměrně sociálně vyspělí, brzy začali vyžadovat školku a bez problémů zvládli nástup do ní.

Příspěvek upraven 05.05.18 v 10:06

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Mareš má přemožitele! Prvenství mu vzal kluk, kterého dosud nikdo neznal

Ještě před měsícem o jeho existenci téměř nikdo nevěděl, dnes je z něj... číst dále >

Že by slavila? Brodská šla do auta bosa a s oporou, copak si provedla?

Stačila vteřina nepozornosti a neštěstí bylo na světě. Herečka Tereza Brodská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama