Neumím zpívat, ale chtěla bych :)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.11.21 19:46

Neumím zpívat, ale chtěla bych :)

Jak název napovídá, chtěla bych se naučit zpívat a nestydět se při tom :oops:.
Vůbec ale netuším, jestli existují učitelé zpěvu pro výuku dospělých středního věku, kteří se celý život styděli a báli otevřít pusu.
Možná nemám ani hudební sluch.
Nicméně, když jedu sama autem, tak pěju z plných plic a přijde mi to velmi radostné a uvolňující.
Nevíte, jak hodiny zpěvu probíhají?
Všem moc děkuji za postřehy a tipy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
93
16.11.21 19:58

Taky bych chtěla umět zpívat, tenkrát jsem koukala na videa v angličtině, kde tvrdili, že se to může naučit úplně každý..no nwm. :lol: Ale každopádně učitelé jsou, jak pro děti tak pro dospělé. Stačí zadat do googlu a hledat nejbližší. Mě osobně odradily ceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1943
16.11.21 20:01

Studium pro dospělé má snad každá ZUŠka, podívala bych se na nabídku nejbližší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17408
16.11.21 20:16

Zpívat se může naučit každý. Ideálně na nějaké ZUŠ zkuste kouknout na net.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11915
16.11.21 20:47
@Netopirek píše:
Zpívat se může naučit každý. Ideálně na nějaké ZUŠ zkuste kouknout na net.

Myslím, že někteří nemají šanci. Mezi ně počítám i sebe. Je lepší, když nezpivam. A je i lepší, když nemaluji. Oboje bych sice ráda uměla, ale je to marný, je to marný, je to marný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 21:32

Též bych chtěla umět zpívat, aspoň tak, abych se nemusela stydět zpívat u táboráku. Nesu si to jako mindrák ze základky. Jako dítě jsem docela ráda zpívala, ale jednou mi učitelka ve škole řekla, že zpívám jako když bručí medvěd a ať raději zpívám jen v koupelně a od té doby se stydím i mezi kamarády, když se hraje na kytaru a nezpívám si ani doma před rodinou

• Citovat
  • Nahlásit
17408
16.11.21 21:38
@Sára 1 píše:
Myslím, že někteří nemají šanci. Mezi ně počítám i sebe. Je lepší, když nezpivam. A je i lepší, když nemaluji. Oboje bych sice ráda uměla, ale je to marný, je to marný, je to marný…

ale jde. Oboje se dá naučit. Jen to u tebe dá víc práce. Malování je třeba hodně technické, stačí se naučit pár triků a jde to. Sice to nebudou výstavní díla, ale jen hezké obrázky. To samé zpěv, nebudeto na koncerty, ale naučíš se držet rytmus a tóninu.
Jen u dospělých se doporučují soukromé hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17408
16.11.21 21:40

Holky fakt to jde. Pokud vám tedy jako umět zpívat stačí udržet tón a rytmus, tak se to dá naučit. U většiny je to jen o strachu, který v nás zakořenil díky úžasným učitelkám zpěvu v dětství :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
16.11.21 23:12
@Anonymní píše:
Jak název napovídá, chtěla bych se naučit zpívat a nestydět se při tom :oops:.
Vůbec ale netuším, jestli existují učitelé zpěvu pro výuku dospělých středního věku, kteří se celý život styděli a báli otevřít pusu.
Možná nemám ani hudební sluch.
Nicméně, když jedu sama autem, tak pěju z plných plic a přijde mi to velmi radostné a uvolňující.
Nevíte, jak hodiny zpěvu probíhají?
Všem moc děkuji za postřehy a tipy.

moje sestřenice učí zpívat, má dlouholetou praxi a vystudovanou konzervatoř, mohu v sz předat odkaz na její fb profil, pokud by jsi chtěla.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
16.11.21 23:17

Cítíš rytmus? Slyšíš se, jestli zpívás čiste?
Zpěv je dovednost jako každá jiná. Treningem se můžeš naučit hlas ovládat a rozeznít.
Složitější je to u lidí, kteří jsou schopni v rámci jedné písně vystřídat několik tonin, precijen je potřeba udržet ton a rytmus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11915
17.11.21 08:22
@Netopirek píše:
ale jde. Oboje se dá naučit. Jen to u tebe dá víc práce. Malování je třeba hodně technické, stačí se naučit pár triků a jde to. Sice to nebudou výstavní díla, ale jen hezké obrázky. To samé zpěv, nebudeto na koncerty, ale naučíš se držet rytmus a tóninu.
Jen u dospělých se doporučují soukromé hodiny.

To by muselo být hooodne soukromých hodin. Nejsem schopná namalovat vůbec nic. Zkoušela jsem třeba zentagle podle návodu, ale ani to nevypadalo dobře. Ani omalovánky neumím vymalovat hezky - nedokážu vybrat barvy. A zpěv? I děti mi říkají, ať radši nezpivam. Jsem s tím smířená. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat