Neuroboreliozní meningoencefalitida

60
16.7.13 09:30

neuroboreliozní meningoencefalitida

Ahoj holky, můj syn právě onemocněl neuroboreliozní meningoencefalitidou (z klíštěte), jsme právě v nemocnici a ještě nás čekají 3 týdny léčby. Zažili jsme si opravdu krušné chvilky, synovi dělali i lumbální punkci… No děs. Ale, nějak o té nemoci nic moc nevím. Doktoři nám sice všechno říkají, ale moc tomu dokola nerozumíme. A, ještě, jak radíte vyndavat klíště? Na internetu se tento názor hodně liší. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

monca114
16.7.13 09:38

Syn měl klasickou meningitidu z meningokoka. Lumbálku mu dělali celkem 5×. Navíc mu byly 2 měsíce, když to chytnul. Klíšťovka není tak hrozná a syn se z toho dostane, neboj. Záleží taky kdy se to podchytilo a jak na tom celkově je. Jak je starý? Je v umělém spánku? Moje máti měla klíšťovku

• Nahlásit
  • Citovat
9092
16.7.13 09:41

@Rimnaha držím palce, ať je z toho malý brzy venku :hug: co se týče vytažení klíštěte, mě doktorka hlavně radila klíště nijak nevytáčet, neplatlat olejem, mýdlem apod., jak se to dělávalo. Nejlepší je podle ní klíště vytáhnout pinzetou, jsou takové přímo na tohle určené a pak použít desinfekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monca114
16.7.13 09:45
@Verca1989 píše:
@Rimnaha držím palce, ať je z toho malý brzy venku :hug: co se týče vytažení klíštěte, mě doktorka hlavně radila klíště nijak nevytáčet, neplatlat olejem, mýdlem apod., jak se to dělávalo. Nejlepší je podle ní klíště vytáhnout pinzetou, jsou takové přímo na tohle určené a pak použít desinfekci.

ano, taky mi to tak bylo řečeno

• Nahlásit
  • Citovat
3635
16.7.13 09:56

Tak o tomhle slyším poprvé. 8o Já měla jak dítě klíšťovou enefalitidu a proležela jsem 21 dní na kapačkách.
jinak mě doktorka taky říkala, ničím nekapat, jen vytáhnout pinzetou a pak vydezinfikovat. Když se zakápne předtím, tak ho to zabije a tím spíš vypustí „bacili“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
16.7.13 14:53

Lukymu je 5 let. Jsem tu tedy celou dobu s ním, naštěstí jsme to podchytli brzy. V neděli jsme letěli na pohotovost, protože syn byl apatický, jen spal a když se vzbudil, plakal, že ho bolí ručičky. A na pohotovosti nám řekli, že jsme blbý rodiče, kteří věří vlastnímu synovi a jestli ho něco bolí, máme namočit kapesník. S tím nás poslala MUDr. domů. Druhý den byl ještě horší a tak jsem znovu letěla na pohotovost, kde jsem dostala vynadáno, že když jsme byli na pohotovosti včera, že pan doktor neví, co tam chceme dnes, zvlášť, když je normální pracovní den (naše MUDr. měla dovolenou). Nakonec ho vyšetřil a pak už to lítalo. Honem honem na příjem a ještě v noci se měla dělat lumbálka. Hrozily trvalý následky. Pak pobyt na JIP, konzilium doktorů, rady a porady… Nakonec vše dopadlo snad dobře, lék zatím zabírá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35641
16.7.13 21:12

Nastesti borreliova encefalitida patri k tem hodnejm, tak verim, ze to dobre dopadne a drzim palce. Kliste kdyz vyslovene nevyzdimes do rany, tak je asi jedno, jak ho vyndas. Pro me novinka byla, ze se muze vytrhnout nebo i seriznout ziletkou, ze kusadla nejsou infekcni, nevadi a vyhoje se sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monca114
17.7.13 07:50
@Rimnaha píše:
Lukymu je 5 let. Jsem tu tedy celou dobu s ním, naštěstí jsme to podchytli brzy. V neděli jsme letěli na pohotovost, protože syn byl apatický, jen spal a když se vzbudil, plakal, že ho bolí ručičky. A na pohotovosti nám řekli, že jsme blbý rodiče, kteří věří vlastnímu synovi a jestli ho něco bolí, máme namočit kapesník. S tím nás poslala MUDr. domů. Druhý den byl ještě horší a tak jsem znovu letěla na pohotovost, kde jsem dostala vynadáno, že když jsme byli na pohotovosti včera, že pan doktor neví, co tam chceme dnes, zvlášť, když je normální pracovní den (naše MUDr. měla dovolenou). Nakonec ho vyšetřil a pak už to lítalo. Honem honem na příjem a ještě v noci se měla dělat lumbálka. Hrozily trvalý následky. Pak pobyt na JIP, konzilium doktorů, rady a porady… Nakonec vše dopadlo snad dobře, lék zatím zabírá…

no my to měli podobně, taky mě poslali domů…

• Nahlásit
  • Citovat
609
26.9.16 23:47

Oživuji diskuzi, dcera 9let právě leží v nemocnici s neuroboreliozou, klíště měla koncem května, problémy začaly koncem srpna-vysoké teploty, bolest nohou, zad, hlavy. Přes tyden jsme chodili po doktorech než přišly výsledky z krve, které potvrdily pozitivní protilátky proti boreliim. Následovala lumbální punkce, která potvrdila zasažení cns, podrobné výsledky budeme mit zítra. Ted leží dcera v nemocnici, dostává antibiotika nitrozilne, problémy nemá celkem žádné, občas ji bolí záda. Zajímá mě, jak jste se z toho dostali zakladatelko, pripadne zda někdo ma zkušenosti s touto nemocí, hlavně s výsledky léčení. Mám celkem obavy z toho co nás čeká :nevim: Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama