Neurol a antidepresiva - úzkostné stavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TerezaKa
Nováček 3 příspěvky 20.08.18 16:33
Neurol a antidepresiva - uzkostne stavy

Dobry den, prosim o radu. Pred 3 tydny jsem skoncila v nemocnici na orl, pro zavrate, zvraceni, bolest hlavy, tres tela - mela jsem dokonce 2 zachvaty, kdy jsem nemohla dychat, zalehly mi usi, brnelo mi cele telo. Na usnim. zjiatili ze mam otok vnitrniho ucha. 8 dmi jsem.byla na kapackach, kazdopadne dr.mi rekla ze otok zmizi sam, beru na to leky a ze moje stavy nezpusobuje otok (,udelali mi komplet vsechny vysetreni i Ct mozku) ale ze je to psychosomatickyho puvodu. Pred tyden jsem doma. Zachvat jako takovy jsem nemela, kazdopadne si ty problemy opravdu privolavam sama. Porad se streduji, jsem v silenym napeti. Bojim se ze zachvtat zase pride a ldxz na to myslim hned se mi dela zle. Do toho mi zjistili problemy se zablokovanou krcni pateri, ze kterych mam to toceni hlavy. OL mi nasadil Neurol na uklidneni, a antidepresiva Itakem 10, ktery teda beeu zatim jen 3 dny. Pry to trva nez zaberou. K psychiatrovi jsem objednana za 3 tydny. Zkousela jsem jit do prace ale neslo to. Pry nejspis trpim uzkosti kterou si privolavam panicke zachvaty. Mam doma malou holcicku a potrebuju se uzdravit pro ni a fungovat jako driv. Mate nekdo zkusenosto s antidepresiv jak zabiraji??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

duhovymedvidek
Kecalka 113 příspěvků 20.08.18 16:41

Ahoj.Ano,anti­depresiva zaberou až po určité době,tak tři týdny,je to individuální,někdo se cítí lépe dříve jiný později.A taky je to otázka správného výběru antidepresiv,aby ti sedly a působily tak jak mají.Obcas se na začátku brání těchto léků stává,že může přijít propad a cítíš se ještě hůře než před jejich braním.I toto však opadne.Hlavne brát dle ordinace lékaře .Neboj,bude lépe,ale musíš vydržet.

TerezaKa
Nováček 3 příspěvky 20.08.18 16:45

To doufam. Jsem z toho uz dost na nervy. Nic mr nebavi, nijak se nezabavim, a porad jen premyslim.

duhovymedvidek
Kecalka 113 příspěvků 20.08.18 16:54

Nepřemýšlej,je to zbytečně a jistě si tím akorát pritezujes.V tomto rozpoložení je těžké vnímat budoucnost ruzove,člověk je rád za přežití každého dne.A to nemluvím o tom,že i spaní nebývá žádná sláva a člověku se nechce nic dělat,protože mu všechno přijde zbytečne.Neboj,o­pravdu se to zlepší.A není marné nezůstávat s tím sama,ale najít člověka,kterému věříš a mluvit s ním o svých pocitech,o tom čeho se bojíš.Nehledej v tom ale logiku, většinou není.Mozku sice vysvětlíš,že není rozumný důvod ke strachu,ale tělo si stejně bude reagovat po svém.Ber léky,protože v určité fázi už se člověk bez nich skutečně neobejde a může chtít sebevíc.I psychika hold potřebuje adekvátní léčbu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 17:00

Ahooj, neboj.. Leky zaberou, ze ani nebudes vedet jak! Navic AD, ktere mas jsou moderni a ty vedlejsi priznaky nebyvaji tak divoke.. mne trvalo tak mesic, nez mi bylo jo dobre a pak jsou samozrejme sem tam propady… ale ulevi se uz po 2 tydnech…
Par tipu pro zacatek od cloveka, kterej s uzkostmi a depresemi nejaky ten rok bojuje :-D
1. Kdykoliv ucitis, ze na tebe jde panickej zachvat, vem si neurol.. ja ho na zacatku lecby brala hodne, ale postupne jsme ho s psychiatrou odbouraly (jakmile nabehl plnej ucinek AD)
2. Snaz se byt PORAD zamestnana.. i kdyz to nekdy nejde, je dulezite donutit se vstat z postele a zkusit neco delat…
3. Spolenost… Mne nejvice pomahala nebyt sama… potrebovala jsem porad kolem sebe lidi, ale kazdy to ma jinak.. musis sama citit, jak ti to vyhovuje..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 17:04

Pokracovani predchoziho… nejak se mi podelalo psani na telefonu :D
4. Spanek… pokud se ti ho nedostava, popros o neco na spani, i kdyz chapu, ze s malym ditetem to asi moc nejde…

5. Jidlo… hlavne jez… I kdyby ti to neslo, hlidej se, abys mela dostatek kvalitni stravy…

6. A uzkostne myslenky zkusit tolik neresit.. nevsimat si jich. Je v poradku, ze je ted mas, mas uzkosti.. uvidis, ze to za par tydnu uvidis jinyma ocima…

No… zacatky jsou strasne na prd. Mrzi me, cim si prochazis, ale ver tomu, ze nejsi sama a brzy bude lip a budes zas v pohode maminou pro sve dite ;) drzim palce, je to boj na delsi trat…

TerezaKa
Nováček 3 příspěvky 20.08.18 17:05

Dekuju, za rady a nazory. Bohuzel tu podporu okoli moc nemam. Doufam ze zaberou cohned nejdriv. Neurol beru pul prasku rano a pul prasku k veceru, rano mi nezaabira ted co beru ty AD, odpoledne jo. Kazdopadne se bojim toho neurolu, abych na nem neba zavisla…

tininas
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 20.08.18 17:07
@TerezaKa píše:
Dobry den, prosim o radu. Pred 3 tydny jsem skoncila v nemocnici na orl, pro zavrate, zvraceni, bolest hlavy, tres tela - mela jsem dokonce 2 zachvaty, kdy jsem nemohla dychat, zalehly mi usi, brnelo mi cele telo. Na usnim. zjiatili ze mam otok vnitrniho ucha. 8 dmi jsem.byla na kapackach, kazdopadne dr.mi rekla ze otok zmizi sam, beru na to leky a ze moje stavy nezpusobuje otok (,udelali mi komplet vsechny vysetreni i Ct mozku) ale ze je to psychosomatickyho puvodu. Pred tyden jsem doma. Zachvat jako takovy jsem nemela, kazdopadne si ty problemy opravdu privolavam sama. Porad se streduji, jsem v silenym napeti. Bojim se ze zachvtat zase pride a ldxz na to myslim hned se mi dela zle. Do toho mi zjistili problemy se zablokovanou krcni pateri, ze kterych mam to toceni hlavy. OL mi nasadil Neurol na uklidneni, a antidepresiva Itakem 10, ktery teda beeu zatim jen 3 dny. Pry to trva nez zaberou. K psychiatrovi jsem objednana za 3 tydny. Zkousela jsem jit do prace ale neslo to. Pry nejspis trpim uzkosti kterou si privolavam panicke zachvaty. Mam doma malou holcicku a potrebuju se uzdravit pro ni a fungovat jako driv. Mate nekdo zkusenosto s antidepresiv jak zabiraji??

Jenom k tomu Neurolu. Má babička ho brala - bylo jí kolem 90, když jí ho lékařka předepisovala, tak jí řekla, že ho má „brát s rozumem“, protože je návykový a odvykání je velmi složité. Takže na něj pozor!

Uživatel je onlinecell
Echt Kelišová 8055 příspěvků 20.08.18 17:13
@tininas píše:
Jenom k tomu Neurolu. Má babička ho brala - bylo jí kolem 90, když jí ho lékařka předepisovala, tak jí řekla, že ho má „brát s rozumem“, protože je návykový a odvykání je velmi složité. Takže na něj pozor!

to ano, ale zakladatelka ho bere jen přechodnou dobu, než nastoupí účinek antidepresiv. V tomto případě benefit převažuje a myslím, že by ho měla brát tak, jak má naordinováno, psychiatr za 3 týdny medikaci dle stavu příp. poupraví. Jen žádnou paniku!

duhovymedvidek
Kecalka 113 příspěvků 20.08.18 17:15

Pravda,Neurol je návykový,ale když se bere na začátku než zaberou AD,je to v pořádku.Pokud má člověk doma malé dítě,které je závislé na jeho péči,tak se máma prostě potřebuje aspoň trochu vyspat.A souhlasím se všemi příspěvky uvedenými výše.Ze nemáš moc podporu je škoda,stačil by jeden člověk,snad se někdo najde.Drzim palce,aby bylo brzy lépe a ono určitě bude.

tininas
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 20.08.18 17:22
@cell píše:
to ano, ale zakladatelka ho bere jen přechodnou dobu, než nastoupí účinek antidepresiv. V tomto případě benefit převažuje a myslím, že by ho měla brát tak, jak má naordinováno, psychiatr za 3 týdny medikaci dle stavu příp. poupraví. Jen žádnou paniku! [/citace
@cell píše:
to ano, ale zakladatelka ho bere jen přechodnou dobu, než nastoupí účinek antidepresiv. V tomto případě benefit převažuje a myslím, že by ho měla brát tak, jak má naordinováno, psychiatr za 3 týdny medikaci dle stavu příp. poupraví. Jen žádnou paniku!

A Ty/Vy jste lékařka?

Uživatel je onlinecell
Echt Kelišová 8055 příspěvků 20.08.18 17:34

@tininas ano

LennyL1
Kecalka 398 příspěvků 20.08.18 18:06

Ahojky, procházím si tím samým už nějakou dobu. Nejhorší stavy mám v noci, když se vzbudím, pak už většinou tím děsným stavem nemůžu usnout, někdy si dám půlku lexaurinu, ale většinou moc nezabere,tak se snažím přežít do rána. Jsem pořád v neustálém napětí a nervozitě, přitom si racionálně vysvětluji, že není důvod. Také mám malou dcerku a někdy zvládnout den je hrozně těžké. Antidepresiva mi dr nasadila Citalec, který jsem už na panickou poruchu a úzkosti brala před deseti lety, zabral asi po měsíci. Začátky byly náročné, ale pak mi bylo dobře. Teď, když jsem si vzala první prášek, tak do dvou hodin jsem měla tak neskutečný stav, že jsem myslela, že skočím z okna. Lexaurin vůbec nepomohl, myslela jsem, že se zblázním. Takže druhý už jsem si netroufla vzít, mám teď ze všech antidepresiv příšernou hrůzu, takže vím, že už bych si ty záchvaty přivolávala sama, jen bych to polkla. Je to děsná a otravná nemoc. Já se snažím si každý ráno v těch nejvíc fuj stavech říkat, že každý den mám alespoň několik dobrých stavů, že to nebude trvat věčně. Nejvíc mi pomáhá být pořád nějak zaměstnaná, uklízet, jít s dcerou ven, mluvit s lidma. Nejvíc mi ale zabírá dát si skleničku vína, to se mi ty děs stavy okamžitě rozpustí a já v té chvíli vůbec nechápu, že něco takového může zase přijít. Tím to ale samozřejmě nelze řešit stále a denně. Jinak problémy se zažíváním mám z toho taky solidní. Absolutní nechuť k jídlu, bolí mě z hladu žaludek, ale trošku najíst se mi podaří tak jednou dvakrát za den. Do toho každé ráno průjem. Od zítřka od rána začnu cvičit 5 Tibeťanů, abych den začla nějak pozitivně, ne se jen prokousávat tím hnus stavem. Tyto stavy se mi vrátily asi před dvěma měsíci, kdy jsem ležela na ORL s tinnitem, a jelikož nemohli přijít na to, z čeho to mám, já jsem si začala v hlavě vytvářet hororové scénáře. Teď už ten tinnitus ani nevnímám při těchto stavech. Věřím každý den, že se jich časem zbavím. Předtím, když jsem vysadila ty antidepresiva, tak se mi ty stavy stejně vrátily, ale začla jsem jim nadávat, že už to znám, že už mě nebudou ničit a ať táhnou. Časem opravdu vymizely. Oni totiž fungují pouze na tom, že jim dodáváme energii. Snažím se o to teď znovu, ne vždy to ale zabere. Připadá mi, že to jsem si spustila i tím, že už se nudím na mateřské a tak si hlava našla jiný vzrůšo místo stresu ze zaměstnání. Do práce chodím párkrát týdně, a i když z domu odcházím ještě v tom prastavu, tak jakmile už jsem v autobuse mezi lidmi, tak se mi udělá hned líp, že se něco děje.

tininas
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 20.08.18 18:14
@cell píše:
@tininas ano

Bohužel jste asi z těch horších, když dokážete ordinovat přes e-mimino a nemáte ani v profilu ani to „péčko“.

Uživatel je onlinecell
Echt Kelišová 8055 příspěvků 20.08.18 19:32

@tininas : děkuji za rozbor své osoby. Byl to jen pohled někoho, kdo dělá v oboru (a kdybych si chtěla rýpnout, tak rozhodně více k věci nežli Váš příspěvek). Emimino nijak neprožívám a co znamená péčko v profilu netuším a je mi to dost jedno

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >