Neurol a závislost na něm

Anonymní
30.7.21 13:54

Neurol a závislost na něm

Ahoj, chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti. Trpím na úzkosti a k psychiatričce jdu až za 5 dní, mývam takový stavy po ránu, že se bojím, brečím z toho, jsem vyklepana, pak třeba chvíli v pohodě, se uklidnit že to nic neni, a pak zase, chce se mi dneska brečet úplně bez důvodu. Tak jsem volala do psychiatrické nemocnice, popsala situaci, a doktorka řekla, že být na jejím místě tak to vydržím do středy a proberu vše s psychiatričkou, a mám si vzít při uzkostech Neurol. Mám 0,25, ještě jsem si ho nevzala, ale bojím se, abych na něm pak nezačala být závislá. Máte někdo podobnou zkušenost? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37146
30.7.21 13:56

Za tech par dni se zavislou nestanes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 13:57

@Pudloslava právě mi jde o to, že když pak začnu brát antidepresiva, abych ho pak nebrala odteď dýl nebo víc, než by se mělo no

• Citovat
  • Nahlásit
2382
30.7.21 14:00
@Anonymní píše:
@Pudloslava právě mi jde o to, že když pak začnu brát antidepresiva, abych ho pak nebrala odteď dýl nebo víc, než by se mělo no

Tak to ber jak máš a ne dýl nebo víc než by se mělo a závislou nebudeš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37146
30.7.21 14:13
@Anonymní píše:
@Pudloslava právě mi jde o to, že když pak začnu brát antidepresiva, abych ho pak nebrala odteď dýl nebo víc, než by se mělo no

až začneš brát antidepresiva, tak ho postupně vysadíš. Je docela rozumné, že to do sebe nesypeš jako lentilky, ale jestli je ti takhle zle, tak si ho raději vem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 14:15
@Pudloslava píše:
až začneš brát antidepresiva, tak ho postupně vysadíš. Je docela rozumné, že to do sebe nesypeš jako lentilky, ale jestli je ti takhle zle, tak si ho raději vem.

Určitě, jen mě jde o to, že nevím za jak dlouho se mi po těch AD uleví a budu moct fungovat i bez neurolu, mám doma malé dítě tak se bojím 🤦

• Citovat
  • Nahlásit
37146
30.7.21 14:17
@Anonymní píše:
Určitě, jen mě jde o to, že nevím za jak dlouho se mi po těch AD uleví a budu moct fungovat i bez neurolu, mám doma malé dítě tak se bojím 🤦

trva to 3-4 týdny, obvykle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 14:29

Já jsem Neurol brala nárazově asi dva měsíce a žádná závislost se nekonala…pro tebe i dítě je bezpečnější když budeš v klidu!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 14:33
@Anonymní píše:
Já jsem Neurol brala nárazově asi dva měsíce a žádná závislost se nekonala…pro tebe i dítě je bezpečnější když budeš v klidu!!

Jenže já to mám každý den právě 😔 Tak si myslím že narazove to nebude 😔

• Citovat
  • Nahlásit
23151
30.7.21 14:36

Vezmi si Neurol a netrap se zbytečně. Za pár týdnů závislost nevznikne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 14:38
@Anonymní píše:
Jenže já to mám každý den právě 😔 Tak si myslím že narazove to nebude 😔

Tak když si dáš každý den ráno jeden, při těch nejhorších stavech, tak se nic nestane…

• Citovat
  • Nahlásit
283
30.7.21 17:04

Podívej, tohle je začarovaný kruh - je mi mizerně, ale nechci brát prášky, protože se stanu závislá, nechci brat prášky pro vedlejší účinky, nechci brát prášky, protože ztloustnu -po takových myšlenkach se úzkost ještě zvýší
Prostě musíš bojovat. Úzkosti jsou strašný kvůli tomu začarovanýmu kruhu a pocitu, že už to nebude vsechno jako dřív
Neurol se běžně bere 14 dní v kuse než antidepresiva zaberou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 17:08

Ještě se chci zeptat, máte někdo zkušenost s hraním AD když jste zrovna chytli chřipku?

• Citovat
  • Nahlásit
4175
30.7.21 17:13
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti. Trpím na úzkosti a k psychiatričce jdu až za 5 dní, mývam takový stavy po ránu, že se bojím, brečím z toho, jsem vyklepana, pak třeba chvíli v pohodě, se uklidnit že to nic neni, a pak zase, chce se mi dneska brečet úplně bez důvodu. Tak jsem volala do psychiatrické nemocnice, popsala situaci, a doktorka řekla, že být na jejím místě tak to vydržím do středy a proberu vše s psychiatričkou, a mám si vzít při uzkostech Neurol. Mám 0,25, ještě jsem si ho nevzala, ale bojím se, abych na něm pak nezačala být závislá. Máte někdo podobnou zkušenost? Dekuji

Ahoj, Neurol máš ten nejslabší, pochybuji, že by za krátkou dobu vznikla závislost. Mně dávali Neurol 4 mg denně v Bohnicích skoro půl roku a žádná závislost mi nevznikla. Vysadila jsem v pohodě. Každý jsme sice jiny, já nemám sklony k závislostem. Ale když budeš užívat jen pár týdnů např. tak to snad bude ok. Držím moc palce, ať je ti lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
30.7.21 17:29

AD beru cca 4 roky, Neurol mám v kabelkách a peněžence jako doplněk, kdyby stres byl větší. Slovy kamarádky-Neurol léčí, i když je jen v kabelce. Mám panickou ataku, nastala na konci mé pracovní kariéry. Dnes jsem už doma, cítím se ohromně a ani mne nenapadne AD přestat brát. Nechci už zažít ty strašné pocity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat