Neurol na sociální fobii

Anonymní
10.11.19 20:40

Neurol na sociální fobii

Ahoj, může mi psychiatr předepsat na sociální fobii neurol nebo nějaký lék, který je podobný?
Mám sociální fobii, chodím na terapie a nově i k psychiatrovi, který mi před měsícem předepsal citalec 10. Ten ale zatím nezabírá a já už to nezvládám.
Mám ve škole pořád nějaké zkoušky, ze kterých mám špatné známky, i když to umím dobře, prostě se před třídou celá rozklepu a neřeknu nic. Nezvládám ani dojíždění do školy, když si ke mně někdo sedne, telefonování, atd.
Slyšela jsem, že někteří lidi berou na uzkosti neurol, který zabere hned. Taky mám problémy se spánkem, na který prý taky zabírá.
Já vím, že to není vhodné a je to návykové, ale terapie ani citalec nezabírá a kdybych dostala nové ad, tak budu zase čekat týdny a třeba to ani nezabere.. Já už nemůžu, jsem z toho zoufalá. Myslíte, že můžu doktora požádat o neurol nebo něco takového? Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62
10.11.19 20:48

Ahoj, nevím zda zrovna Neurol, ale určitě ti může předepsat spoustu jiných léků, které zabírají rychle a užívají se krátkodobě do doby než zaberou moderní antidepresiva. Třeba xanax je super i na usínání. Co nejdříve to s doktorem prober, že je ti mizerně a něco by ti měl dát. Jak dlouho užíváš Citalec? Drž se. Znám to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
10.11.19 20:57

Xanax je to samé, co Neurol - účinná látka alprazolam. Myslím, že to není řešení na sociální fobii, sice na chvíli zklidní (i když jak koho, mně na úzkost nefungují ani 4 mg alprazolamu), ale je návykový a nevyřeší problém. Citalec 10 mg je placebo, mi říkala bývalá psychiatrička, kdy jsem k ní přišla s depresemi a panikami a touto dávkou. Navíc AD nezaberou hned. Na sociální fobii se mohou dávat SSRI AD, ale zaberou tak nejdříve od 3. týdne, někdy třeba až za dva až tři měsíce. Jinak na sociální fobii je také AD Aurorix, ale nevím, jak moc zabírá, četla jsem někde, že někomu zabere, někomu ne. Jinak je super knížka Sociální fobie od Praška z nakladatelství Portál, ale nevím, jestli se dá ještě sehnat. Terapie taky nevyřeší problémy hned, je to běh na dlouhou trať. Jinak na SF bývá účinná kognitivně-behaviorální terapie. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15467
10.11.19 21:07

Neurol a další benzodiazepinyje na úzkost dost rizikový nápad. Psychiatr ti ho předepsat může, ale opravdu se musíš hlídat, abys ho nezačala zneužívat.

Je to návykové a především pak budeš mít panickou hrůzu ho vysadit, co kdyby se to vrátilo.

Na spaní je to vyloženě špatný nápad, protože benzodiazepiny - léky kam patří i neurol ničí přirozenou spánkovou strukturu a sice spíš, ale mizerně.

Když tak konzultuj s psychiatrem jednak to, že citalec nezabral a taky to, že nespíš. Ale pokud najdeš jiné řešení než návyková sedativa, tak to bude jedině dobře.

To co ti chybí je psychoterapie, která ti pomůže naučit se svoji nejistotu a strach zvládat. To je to podstatné co fakt potřebuješ.

Na spaní zkus melatonin https://www.drmax.cz/…g-sprej-58ml

a na úzkost přes den guajacuran
https://www.drmax.cz/guajacuran

a nebo nějaký cbd, pokud ti už bylo 15, respektive vážíš alespoň 40 kg - tak 20mg denně
https://medicann.cz/…o2-extrakce/
a případně bachovy kapky vždy těsně před zkouškou, nebo telefonátem.
https://www.stesti-zdravi.cz/…kapky-20-ml/

Na cestu dopravními prostředky chceš slucháta a nějaké zajímavé mluvené slovo, co budeš poslouchat a vypneš hlavu, co nebude řešit lidi okolo tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6716
10.11.19 21:09

Psychiatr by ti měl vyladit antidepresiva a existují i ad, která jsou velice účinná na spaní. než to vše zabere, tak by ti asi mohl napsat čtvrtku xanaxu, na ty nejhorší situace. Ale stejně budeš potřebovat terapii, abys pochopila, co se děje. Neboj, já takhle vystudovala i VŠ, i když bohužel párkrát jsem měla při zkouškách paniku a totálně vymydlenou hlavu. Tak jsem šla holt znovu. Svět se nezboří. Bylo by fajn se třeba svěřit vyučujícím s tvými problémy, mohou být nápomocní. Drž se, bude líp, dá se to zvládnout. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
10.11.19 21:16

Zdravi

Mrzi me jake mas potize, protoze moje mamka brala roky rivotril a je to strasne navykove tyhle leky. Kdyz ji to vysadili tak z normalni zenske se stalk to, ze blaznila ze umira, brecela o pomoc a chtela leky zpatky, mela abstak
Pry z toho muze byt koma a vysazeni je rizikove. Mamka byla dva mesice v Bohnicich nez to vysadila. Dnes je opet „normalni“.

Chci jen rict, ze musis bojovat i sama bez leku a na ty nespolehej, mohou ti znicit zivot.
Bud rada, ze jsi jinak zdrava a zkus spise lecnu terapii. Je to takova skoda, kdyz si uvedmis ze je to jen v hlave

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35212
10.11.19 21:22

Musim jen souhlasit s tim, co uz holky napsaly vyse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
10.11.19 22:27
@Lollitka píše:
Xanax je to samé, co Neurol - účinná látka alprazolam. Myslím, že to není řešení na sociální fobii, sice na chvíli zklidní (i když jak koho, mně na úzkost nefungují ani 4 mg alprazolamu), ale je návykový a nevyřeší problém. Citalec 10 mg je placebo, mi říkala bývalá psychiatrička, kdy jsem k ní přišla s depresemi a panikami a touto dávkou. Navíc AD nezaberou hned. Na sociální fobii se mohou dávat SSRI AD, ale zaberou tak nejdříve od 3. týdne, někdy třeba až za dva až tři měsíce. Jinak na sociální fobii je také AD Aurorix, ale nevím, jak moc zabírá, četla jsem někde, že někomu zabere, někomu ne. Jinak je super knížka Sociální fobie od Praška z nakladatelství Portál, ale nevím, jestli se dá ještě sehnat. Terapie taky nevyřeší problémy hned, je to běh na dlouhou trať. Jinak na SF bývá účinná kognitivně-behaviorální terapie. Držím palce.

Cože, placebo? To je hrůza. A kdy predepisou skutečná antidepresiva? V momentě, kdy se člověk pokusí o sebevraždu? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
10.11.19 22:35

@Klidna Nevím, říkala mi to bývalá psychiatrička, že těch 10 mg je málo. Jinak Citalec je AD, které někomu určitě pomůže, ale většinou jsou potřeba vyšší dávky, já třeba brala 40 mg, ta Dr. mi to právě navýšila nejdřív na 20 mg a pak na 40 mg. Ale někdo je hodně citlivý a stačí mu pidi dávky, ale většinou se zrovna u Citalecu na 10 mg začíná tak první týden a pak se navyšuje. Je to vše hrozně individuální, ale když zakladatelka bere 10 mg Citalecu měsíc a efekt nula, tak tam bych už uvažovala o navýšení, ev. pak o změně, ale samozřejmě taky terapie dlouhodobá, AD sice rovnají chemii v mozku, ale ne vzorce chování, přemýšlení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
10.11.19 23:50
@Klidna píše:
Cože, placebo? To je hrůza. A kdy predepisou skutečná antidepresiva? V momentě, kdy se člověk pokusí o sebevraždu? 8o

To asi bylo receno s nadsazkou. Asi dle zkusenosti s pacienty, ze nekterym nezabira. Me kdysi napr. tez nezabral. Ale me tak nejak nezabiralo nic. Musela jsem na to jit opravdu prez klasickou psychoterapii. Ani kbt, o ktere se rika, ze je na fobie a uzkosti rychla a ucinna, me nesla. Ja proste potrebovala se naucit rozumet svym pocitum a pojmenovavat je. Vlastne takhle se sebou pracuju dodnes a stale je na cem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat