Reklama

Neurolog nebo psycholog?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lewisa
Stálice 95 příspěvků 12.12.17 17:53
Neurolog nebo psycholog?

Naše 9letá dcera má následující problémy:
1. Neurotické projevy - trhání a kousání nehtů (od školky) - doktorka řekla, že z toho vyroste, zatím se tak nestalo. Ve škole si během vyučování ničí věci (drápe obaly, láme progresa, okusuje tužky…), do pusy si strkala i vlasy a tak. Neposedí, ale třeba u televize to dokáže, takže si myslím, že (snad) hyperaktivní úplně není.
2. Nepozornost - ve škole např. zapomíná háčky, čárky. Něco jí řeknu a ona zapomene všechno hned, vůbec nevnímá. Ale o tom, co ji baví (zvířátka), ví hromadu věcí a pamatuje si je.
3. Přehnaná úzkost - časté obavy, že třeba umřu, bojí se, že bude hořet, že něco vzplane. Nebo jsme třeba byli na výletě, byl tam vstup volný, ale ona měla strach, že máme mít lístek a někdo nám vynadá, a pak skoro brečela, když jsme ji neposlechli a pro lístek nešli (opravdu potřeba nebyl).
4. Hysterické projevy - hlavně kvečeru apod. při únavě. Například se bojí pavouků, ale jednou předvedla hrozný záchvat, ryčela 20 minut v posteli, že se dusí…
nevím, zda je to jen nějaká snaha na sebe upozornit, nebo má opravdu nějaký problém. Je to stejné od mala, ale nejdřív bylo plačtivé miminko - to jsem měla za to, že má koliku a je to prostě mimino (neměla jsem zkušenosti) - pak batole, totéž, prostě jsem brala, že to k tomu patří. Nejhorší byla asi kolem 4 let, to jsme ji třeba z návštěvy museli vyloženě odnést ječící, protože nechtěla domů.

A teď mě zajímá, jestli je to na neurologa (viz 1), nebo spíš na psychologa, nebo je to jen nevychovanej spratek :? Vždycky jsem to brala, že spíš ten spratek, ale teď nevím.
Když nemá záchvaty hysterie, tak je ohleduplná a docela hodná a rozumná.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12597 příspěvků 12.12.17 17:55

Psycholog

Halamka
Závislačka 3573 příspěvků 1 inzerát 12.12.17 18:03

Psycholog, psychiatr a ani neurologii bych uplne nevyloucila.
Po precteni je mi uzko. Podle me je tam nejaka agrese /coz neni nic proti nicemu/-nejaka emoce, kterou neumela nebo neumi zpracovat a obraci ji proti sobe, pripadne vecem. Neco ji hlavicku zamestnava natolik, ze pomiji dalsi veci.
Dela nejaky sport/pohyb, kde se muze uvolnit fyzicky aspon?
Urcite to reste a zacnete kdekoli. Podle me se trapi a sama nevi, jak z toho. Je mala. A klidne to muze mit i fyzickou pricinu.

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6442 příspěvků 12.12.17 18:03

Asi psycholog a psychiatr. Hlavně to druhé.
Ale neurologa bych na jejich doporučení třeba navštívila taky.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.17 18:33
@Lewisa píše:
Naše 9letá dcera má následující problémy:
1. Neurotické projevy - trhání a kousání nehtů (od školky) - doktorka řekla, že z toho vyroste, zatím se tak nestalo. Ve škole si během vyučování ničí věci (drápe obaly, láme progresa, okusuje tužky…), do pusy si strkala i vlasy a tak. Neposedí, ale třeba u televize to dokáže, takže si myslím, že (snad) hyperaktivní úplně není.
2. Nepozornost - ve škole např. zapomíná háčky, čárky. Něco jí řeknu a ona zapomene všechno hned, vůbec nevnímá. Ale o tom, co ji baví (zvířátka), ví hromadu věcí a pamatuje si je.
3. Přehnaná úzkost - časté obavy, že třeba umřu, bojí se, že bude hořet, že něco vzplane. Nebo jsme třeba byli na výletě, byl tam vstup volný, ale ona měla strach, že máme mít lístek a někdo nám vynadá, a pak skoro brečela, když jsme ji neposlechli a pro lístek nešli (opravdu potřeba nebyl).
4. Hysterické projevy - hlavně kvečeru apod. při únavě. Například se bojí pavouků, ale jednou předvedla hrozný záchvat, ryčela 20 minut v posteli, že se dusí…
nevím, zda je to jen nějaká snaha na sebe upozornit, nebo má opravdu nějaký problém. Je to stejné od mala, ale nejdřív bylo plačtivé miminko - to jsem měla za to, že má koliku a je to prostě mimino (neměla jsem zkušenosti) - pak batole, totéž, prostě jsem brala, že to k tomu patří. Nejhorší byla asi kolem 4 let, to jsme ji třeba z návštěvy museli vyloženě odnést ječící, protože nechtěla domů.A teď mě zajímá, jestli je to na neurologa (viz 1), nebo spíš na psychologa, nebo je to jen nevychovanej spratek :? Vždycky jsem to brala, že spíš ten spratek, ale teď nevím.
Když nemá záchvaty hysterie, tak je ohleduplná a docela hodná a rozumná.

Mě tedy přijde někde blízko průměru něžného pohlaví, což na nějaké vyšetření u psychologa být může. Ale jak je to vážné musíš zhodnotit ty, příp. jestli nezažila nějakou traumatizující událost. Ale až takto podrobně popisovat každého pavouka na tom vyšetření nemusíš. :palec:

kalitka
Kecalka 468 příspěvků 12.12.17 18:34

@Lewisa urcite v prvni rade psychologa, poradit se s mudrou obvodackou i nad neurologem a popsat problem az potom na jejich doporuceni pripadne psychiatr. Delam u schizofreniku a hnat holku na psychinu je vazne to nejzassi (vidim kazdy den nejen nemoc…ale i vliv lecby). Kazdopadne urcite pokud dojde az na psychiatra, urcite dobre zvazovat k jakemu.

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 12.12.17 18:37

Já bych doporučila psychologa (body 3 a 4) a také pedagogicko-psychologickou poradnu kvůli bodu 1 a 2. Není pravidlem, že hyperaktivní děti nevydrží NIKDY posedět… někdy se hyperaktivita může projevovat právě tím, jak jsi popisovala - ohryzáváním, ničením věcí apod. - což ale zhodnotí odborník v poradně - doporučuju vzít s sebou její školní věci.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 12.12.17 19:11

Psycholog a PPP. Holčičky se u ADHD chovají obvykle méně „hyperaktivně“, hezky popsané je to tady https://www.mspretlucka.cz/…/04_adhd.pdf

Lewisa
Stálice 95 příspěvků 12.12.17 23:49

Děkuju moc za reakce.
Sport dělá, pohyb má určitě. Od PPP nevím přesně, co mám čekat. Když jsem zmiňovala učitelce, že dcera je nesoustředěná, jestli by neměla sedět v první lavici, aby se nerozptylovala, tak mi bylo řečeno, že by bylo potřeba posadit do první lavice celou třídu. A jelikož je holka vyšší, sedí někde dál. Učitelka to bere tak, že se ji (a další) snaží za nepozornost „vytrestat“, tzn. třeba řekne, aby si nachystali sešity před hodinou a pak začne hned diktovat, i když vidí, že někdo ten sešit nemá.
Traumatickou událost za sebou žádnou nemá, ale když se podívám do příbuzenstva, tak tam vidím trochu labilní povahy… neurózy, úzkosti a tak, mohla to zdědit. Taky je prvorozená, možná cítí nějaký tlak, ale už máme děti tři, tak si myslím, že už to snad není takové, jako když byla jedináček :-)
Jinak jsem opravdu myslela psychologa, ne psychiatra, to je opravdu snad pro jiné případy…
Něco zkusíme, no. Ozvu se.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 13.12.17 11:17

@Lewisa Od PPP můžeš čekat, že pokud se nějaký problém zjistí, doporučí třeba to přesazení blíž a obecně vymahatelné postupy, jak postupovat.

Hobitka
Závislačka 3252 příspěvků 13.12.17 11:47

@Lewisa Ty mas doma moje dite?

1. do puntiku, jen nesedi ani u televize, strasne nenechava, vse natrzene musi dotrhnout, porozparane doparat, nakraple rozlomit…
2. nemohu zatim posoudit, do skoly pujde v zari, ve skolce nic nerikaji, ale roztekana je
3. presne - pozary, moje smrt, ze neco nestihnem, ze se pocura
4. strach z bodaveho hmyzu, hysterie, jako s miminkem to s ni bylo silene (nonstop plac)

Take nejstarsi ze tri sourozencu. Tez jsem zatim nikde nebyla, beru to zatim tak, ze je labilnejsi a emocne nestabilni.

Taky je dcera takova „negativni“ (treba kdyz ji neco zakazu nebo reknu az zitra, tak na me jeci, ze uz to nechce tedy delat nikdy)?

Pokud se nekam odhodlate, podelis se o zkusenosti? Diky.

edit. obcas tedy premyslim, jestli neni dcera tak trochu „lizla Aspergerem - v nejake hodne lehke forme :think: “

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 10:18

Dobry den mohu se vas zeptat na syna? Uvažujem o psychologovi. Ale pořad vaham. Syn je velmi vybušny vstekly ale jen doma ve škole je tichy. Doma co neni po jeho hned křiči. Při tom je velmi citlivy nesnese když na něj nĕkdo zvyši hlas. Rano nechce vstavat hned řve. Včera odpoledne to vygradovalo až na to že mi řekl že se chce zabit, ublížit si. Prosim za anonym. Co by jste n to řekli?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 22:19

@Hobitka syn ma Aspergera a hned me to po precteni zakladajiciho prispevku napadlo, prestoze zakladatelka nepise nic o tom, jak je dcera na tom socialne. U holcicek ty projevy byvaji mene vyrazne.

Hobitka
Závislačka 3252 příspěvků 14.12.17 22:34

Diky :hug:. No, dcerka je dost mimon, ale ve skolce nejak funguje. Co me jeste vede k podobnym uvaham je to, ze fakt doslovne plni pokyny (jdi na stranu = jdi krovim, jdi pomalu = ze zacne soupat nohy a jde tempem 10 metru za minutu, ale nedela to schvalne). Je hodne technicky typ - fakt konstrukter, obcas mi zustava rozum stat (treba namalovala na papir ctvercovou sit, ze ktere po vystrihnuti sestavila krychli - na 5 let mi to prijde docela husty, ale treba se pletu, moc nevim, co umi jine podobne stare deti).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 22:44

@Hobitka jasne. Tak uvidis casem. Syn ma asi lehci formu, ve skolce taky nejak funguje, ale on ma zlate ucitelky a asi i stesti na dobry kolektiv. On je hlavne socialne mimo (jinak ani ne) a splnuje tedy vsechny 4 body viz vyse.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >