Neurologické potíže - zneklidňující maličkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 19:13
Neurologické potíže - zneklidňující maličkosti

Ahoj, poslední dobou mám takové menší potíže, člověk by tomu snad ani nevěnoval pozornost, ale začíná se to hromadit a začal hlodat červíček.
Nevím, jak dlouho už se následující věci dějí, ale pozoruji to tak poslední dva tři měsíce.

• bolesti nohou (někdy i rukou v oblasti dlaní), chodidla, nárty, prsty, pocit ztuhlosti, mravenčení, pocit chladu a pocit otoku (ale nohy jsou normálně teplé a nejsou oteklé), vše pouze vleže
  • levá ruka je víc „levá“, nešikovná, mám v ní méně síly, při plavání cítím, že zabírá méně než pravá, objevil se v ní občasný lehoučký třes, například při psaní na klávesnici levá ruka nedomačkává klávesy
  • „cukání oka“, takové to rychlé cukání v místě mezi okem a obočím. Kdysi mi na to pomáhalo magnesium, teď už ne.
  • celková únava a vyčerpání, pokud si po příchodu z práce (není fyzicky náročná) lehnu, tak dvě hodiny spím jak zabitá. Naopak večer nemůžu usnout a čumím do zdi bez ohledu na to, jestli odpoledne spím nebo ne.
  • jsem nervózní, popudlivá, stačí málo a startuju nebo naopak brečím
  • stravuji se a hýbu se stále stejně a přesto trpím zácpou (dosud jsem s ní neměla zkušenost)

Neprojevuje se to stále a všechno najednou, někdy to, někdy ono, ale už je toho víc a začínám mít trochu obavy. K lékaři se samozřejmě chystám, proberu to s ním, ale má teď dovolenou. Máte někdo zkušenosti, co by to mohlo být?

Reakce:
rozumbrada
Extra třída :D 13797 příspěvků 10.07.19 19:29

Roztroušená skleroza, nádor mozku, cukrovka, porucha štítné žlázy, chronický únavový syndrom nebo úzkostná porucha.

Ou
Echt Kelišová 8136 příspěvků 10.07.19 19:34

Tak všechno co popisuješ může být z dlouhodobého vyčerpání, přetěžování a nedostatečné regenerace. A pokud situace nezačneš teď řešit a dál budeš táhnout jako železný gekon, tak si nějaké složitější zdravotní problémy spustíš.

A pak je ve hře samozřejmě celá škála moribundů - které ovšem nemá smysl diagnostikovat po internetu (tam leda zjistíš, že to určitě je rakovina, nebo nějaký děsně vzácný syndrom), ale je potřeba je vyloučit u lékaře

• primárně chceš krevní obraz, včetně minerálů a vitamínů a pak se uvidí.

Příspěvek upraven 10.07.19 v 19:35

Demi
Závislačka 4035 příspěvků 10.07.19 19:35

Chtělo by to vyšetření. Nejdřív bych šla k praktikovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 19:43
Díky za odpovědi. Samozřejmě neočekávám diagnozu po internetu. Jen potřebuju vydržet do pondělka, než půjdu k praktikovi.
@rozumbrada kouknu na tvé tipy
@Ou píše:
  • primárně chceš krevní obraz, včetně minerálů a vitamínů a pak se uvidí.

Je pravda, že psychické vyčerpání cítím, řeším zdr. stav matky, jestli si ji vzít k nám a všechno možné kolem. Děkuji za tip, co chtít jako základ u praktika.

Karleon
Kelišová 5660 příspěvků 10.07.19 19:46

Možná to bude jen ta únava nebo snížená činnost štítné žlázy. Jinak se říká, že zdravý člověk je jen špatně vyšetřený, já když se začnu pozorovat, najdu na sobě vše výše vypsané plus něco navrch.

sediza
Závislačka 2579 příspěvků 10.07.19 19:51

Tohle už je na vyšetření jak praktika, endokrinologie -zvládne praktik, tak především neurologie.

Zástavanda
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 10 inzerátů 11.07.19 06:34

Zašla bych na neurologii :) nemusí to být nic vážného a ty se budeš jen zbytečně nervovat :) Na druhou stranu pokud to něco vážného bude je vždy lepší začít s léčbou co nejdříve :) Já mám od února diagnostikovanou roztroušenou sklerozu, příznaky jsou podobné a včasná léčba je opravdu velmi důležitá :)

Váš příspěvek
Reklama