Neurologické vyšetření ročního dítěte

9.3.16 16:02

neurologické vyšetření ročního dítěte

Roční dcera byla odeslána fyzioterapeutem na neurologické vyšetření pro opožděný psychomotorický vývoj dolních končetin. Vůbec nechce zapojovat nohy, pouze se plazí. Při kontaktu s podložkou nohy okamžitě zvedne (jinak se většinou děti nožkami sami zapírají do podložky). Jak takové vyšetření probíhá? Dcera nemá ráda cizí lidi, nikdo kromě mě a přítele ji nesmí chovat a celkově je dost uplakaná v cizím prostředí, tak se bojím (spíš vím ze zkušenosti s fyzioterapeutkou), že nebude ukazovat ani to, co umí :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1120
9.3.16 16:07

@Cinska Marenkaale když my byli u neurologa tak to že plakali v jeho náručí považoval za správné a nebojte se, oni mají různé chvaty atd. poznají hodně ale i tak by bylo dobré natočit třeba i videjko aby v případě že neukáže nic se mohl podívat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
9.3.16 16:07

@Cinska Marenka chodíme k neurologovi už od narození. A poslední návštěvu taky prořvala.. Myslím, že neurolog bude pracovat stejně jako si představuju práci fyzioterapeuta.. tehda mi malou vzal a položil ji na lehátko a ta řvala jak tur.. Ale ten dr s tím počítá.. Teď nás za 14 dní taky čeká kontrola..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.16 16:10

Takže provede nějaké „fyzické“ testy jako fyzioterapeut? Tak to mi spadl kámen ze srdce :) Už jsem si malovala scénáře hrůzy :D A jak pak probíhá léčení? Když cvičíme Vojtovku, tak nás nechá pokračovat a jinak se to řeší jak? Chodí se pouze na kontroly, nebo zase něco doporučí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
9.3.16 16:20

@Cinska Marenka My chodíme s malou na neurologii kvůli něčemu jinému, takže co provede s vámi já osobně nemůžu radit, ale doporučuju se toho příliš nebát.. Nás tam v podstatě neurolog jen sleduje, aby bylo vše v pořádku, takže ani léčbu žádnou neznám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.16 16:29

@Cinska Marenka Taky chodíme se synem na neurologii. Vyšetření v 9 měsících probíhalo tak, že se podívala jak se přetáčí, vzala si ho do náruče a různě napolohovala, aby viděla jeho reakce. Když byl starší, tak se vždycky akorát mrkla jak leze, jak sedí, jak chodí, víc nic. Toho se vůbec neboj, bude vás chtít sledovat a třeba napíše nějaké cvičení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
9.3.16 18:06

@Cinska Marenka těžko říct co doporučí když již cvičení máte, pak nám dej vědět. Já chodím s dvojčaty kvůli nedonošenosti spíš preventivně, velký problém nemají, jen je hlídají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
9.3.16 18:54

A obvodni k tem nozickam nic nerekla? :think: nema neco s pateri?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.16 07:45

@lear obvodní nás právě odeslala na tu fyzioterapii v 7 měsících na moji žádost, protože se dcera stále neotáčela na bříško. Podařilo se jí to na konci 9. měsíce. Je pravda, že se fyzioterapeutka na začátku ptala, jestli chodíme na neuro, ale když zjistila, že nás dětská nikam neposlala, tak to neřešila. Až teď nás tam v roce fyzioterapeutka odeslala sama. No a při roční kontrole u dětské se dětská doktorka divila, že tam máme jít. No nevím, každej má asi jinej názor. Dle dětské je prý jen opožděný vývoj, ale raději na to neurologické vyšetření zajdeme, ať máme klid. Problém je, že i když trénujeme cviky na kolínka, tak malá prostě na kolena nechce, na chodidla taky ne, prostě jakoby nevěděla, k čemu ty nožičky má…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
10.3.16 14:52

Mne to pripada jak neco od patere, ale to vam povi neurolog… kdy tam jdete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.16 22:12

@lear máme tam přijít 31.3. Ale třeba to nic nebude a zkonstatují tam, že je prostě lenivá. Dnes už trošku zkoušela pérovat na nohách, když jsem ji dežela pod pažemi, jupííí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
16.3.16 22:21

No vidis, kazdy pokrok se pocita. :potlesk: Tak uvidite, za tech 14 dni, snad to nic nebude, a jestli bude, tak vam reknou, co dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
17.3.16 08:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.16 00:09

Ahojky, paní neuroložka nám neřekla vůbec nic nového, dělala stejné „testy“ jako fyzioterapeutka, takže jsme tam jeli naprosto zbytečně. Malá žádnou vadu nemá, jen má opožděnou motoriku dolních končetin, což už jsme stejně věděli, máme pokračovat ve Vojtovce. Na kontrolu máme jet za dva měsíce (to bude další zbytečná cesta. Uvažuju, jestli tam vůbec ještě pojedeme). Hlavně při sepisování osobní anamnézy byla málem na infarkt, když zjistila, že malou ještě kojím. Prý si pak můžu sama za to, že je na mě fixovaná, k nikomu nechce. Dobrej blábol. A že kojení stačí do šesti měsíců, pak už dítěti nic nedává. No nevím, kde na tom paní doktorka byla a která firma s umělou výživou jí dělala školení, ale proč budu kupovat UM, když máme mlíčko vlastní, že? A kojení není přece jen o jídle. No jo, už měla být dávno v důchodu :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
8.4.16 07:49

@Cinska Marenka najdi jiného neurologa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu