Neurologický nález - prosím o vysvětlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 12:28
Neurologický nález - prosím o vysvětlení

Promiňte anonym, ale snad pochopíte. Chtěla bych moc poprosit lékaře neurologa pokud se tu vyskytuje o pomoc při vysvětlení nálezu. Byla jsem na MR mozku z důvodu nespavosti (insomnie), neustálé bolesti hlavy, zapomínání, roztržitosti, je toho prostě víc. A nález je tento: Vpravo nad očním bulvem pod zrakovým nervem je drobný T2 hypersignální uzlík velikosti 4 mm. Je uložený v tukové tkáni, nemá přímý vztah k očnímu bulvu, zrakovému nervu nebo okohybným svalům. Nevykazuje přesvědčivé známky restrice difuze. Po aplikaci KS se sytí v podobné míře jako okohybné svaly. V bílé hmotě mozkové je několik velmi drobných nespecifických T2 hypersignálních lézí. Jiné ložiskové změny neprokazují. Komorová soustava je štíhlá, středové struktury bez posunu. Polyp velikosti 23 mm ve spodině levého maxilárního sinu.

Moc bych vás chtěla poprosit, rozklíčovaly byste mi tuto zprávu? K neurologovi jdu až za měsíc ale už po vyšetření na CT mi říkal, že drobné útvary v hlavě má kde kdo a nemám se znepokojovat. Nicméně já cítím, že něco není v mé hlavě v pořádku. Nespím, mám bolesti hlavy, občas rozmazané vidění, nedokážu se soustředit, zapomínám, jsem stále unavená. Mohlo by to souviset? Moc děkuju.

Reakce:

e008
Závislačka 3289 příspěvků 25 inzerátů 14.10.18 14:48

@Pudloslava

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34160 příspěvků 15.10.18 06:14

Uzlij je zcela mimo nervovy system, muze to byt cokoli, podle popisu bych nemela podezreni na nic zhoubneho, ale bude to asi chtit videt zrejme neurochirurg nebo ocni chirurg. Ale podle popisu to ani neni s nicj v kontaktu, takze se to tam nejspis necha a bude se to sledovat.
Ty loziska ma kdekdo, migrenici casteji, obvykle uz to popisuji jako normalni nalez.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 12:18

Moc děkuji za vysvětlení. já právě nevím, jestli se bát. Nikdy dřív jsem ct ani magnetickou rezonanci nepodstoupila, tak není s čím srovnávat. Netušíte náhodou, jestli by ty uzlíky mohly souviset s mými potížemi? Hlavně ta nespavost mě drtí, jsou dny, kdy mi nepomůže ani prášek na spaní. Moc děkuji. Lea

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >