Neuskutečněný přepis energií na nového nájemníka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.18 20:30
Neuskutečněný přepis energií na nového nájemníka

Ahoj. Začátkem ledna jsem se odstěhovala z pronájmu bytu. Plyn i elektřina byly napsané na mě. Ve smlouvě s majitelem bytu jsem měla napsáno, že energie musím jen přepsat na nového nájemníka nikoli zcela ukončit (kvůli demontáži elektroměru a plynoměru), což jsem chápala. Dostala jsem kontakt na novou nájemnici a po týdnu jsem jí volala, kdy zajedeme energie přepsat. První týden nechtěla, protože měla odpolední směny, další se jí nechtělo jet zase po ranních směnách. Tak jsem vytiskla formuláře, zašla k ní a vyplnili jsme je. Po dalších 14 dnes mi volali z Innogy, že přepis nebyl akceptován kvůli nové nájemnici, že musí ještě něco doložit a nejlépe k nim zajít. Po nějaké době mi volala paná z Innogy, že nová nájemnice u nich již v minulosti energie neplatila a prostě byly tam nějaké zádrhely. Volala jsem tedy majiteli bytu (konec února) a další den jsem měla zajet na Innogy s ním, s tím, že se energie přepíšou na něj. Ve smluvený čas nepřijel, prý že ho nájemnice ujistila, že vše již řeší u ČEZu. No a mě teď v týdnu přišlo vyúčtování elektřiny, takže je mi jasné, že se nic nedělo. V pátek jsem byla na Innogy a požádala o ukončení odběru eletřiny s demontáží elektroměru (podle mě se ale nedostanou do vchodu, takže se neuskuteční). Přepis plynu prý nájemnice začala řešit s ČEZem až koncem dubna (napsala aktuální stav plynu, ne ten můj konečný), takže budu zase čekat. Od ledna jsem platila 300 Kč zálohy za plyn a 700 Kč elektřinu. Máte někdo radu, jak dále postupovat, je šance, že dostanu zaplacené zálohy zpět? :nevim: Zítra budu ještě volat majiteli bytu, jak mám dále postupovat, když to dříve řešit nehodlal a ukončit jsem to podle jeho smlouvy bez sankcí také nemohla… :roll:

Reakce:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 29.04.18 21:22

Tvl, radu nemám, ale už teď držím palce ať máte hodně nervů.. Je určitě škoda, že jsi to neukončila jak jsi odcházela, takhle platíš za cizí.. 8o

katyna1984
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 29.04.18 21:39

To nechápu..když jsme přepisovali energie z pronájmu, byli jsme to jen odhlásit s tím, že nový nájemce měl 14 dní na přihlášení a pokud by to neudělal, automaticky by proběhla demontáž. Byl to teda ČEZ. Požadovala bych úhradu po majiteli, ať si to vyřídí jak chce.

Janli
Kelišová 6017 příspěvků 9 inzerátů 29.04.18 21:48

Pošli doporučený dopis majiteli, že přepis energií neproběhl pro neposkytnutí součinnosti ze strany nového nájemníka a že žádáš o úhradu záloh zaplacených po ukončení nájemní smlouvy a urychlený přepis na nového odběratele se stavy měřáků ke dni ukončení nájemní smlouvy.

cecetka
Kelišová 7361 příspěvků 29.04.18 22:23

Nahlasila jsi na Innogy datum, ke kteremu odber odhlasujes? Pokud ano a nova najemnice si odber neprihlasila, pak se jedna o neopravneny odber energii, a to je prestupek anebo precin. Mozna by ji stacilo pohrozit, ze podas trestni oznameni. Nekdy to zabere.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.04.18 11:42

Jak to dopadlo dnes? :)

Jitka Ku.
Nováček 1 příspěvek 30.04.18 13:18
Jak postupovat při přepisu na nového nájemníka

Milé maminky, mělo to proběhnout takto. Při předávání bytu jste si měli sepsat a podepsat předávací protokol o stavu elektroměru a plynoměru. Tento stav by měl potom být na konečném vyúčtování. Pokud by nový nájemce dělal potíže, zavolala bych dodavateli a domluvila se na ukončení odběru i s demontáží měřidel. Nový majitel bude mít potom,,svoje" potíže s tím připojením odběrného místa. Je škoda, že nemáte svého energetického poradce, který by toto vše vyřešil bez potíží a bezplatně!!. Pokud budete mít zájem, tak napište a propojím Vás s poradcem v místě bydliště. Jsme poradenská firma a takové věcí děláme běžně a zdarma pro klienty.
Držím pěsti, aby se vše vyřešilo ke spokojenosti. ;)

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 30.04.18 13:22

Vy jste nesepisovali stav měřičů na konci nájemní smlouvy?? 8o

Proto02
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 30.04.18 15:50
@Jitka Ku. píše:
Milé maminky, mělo to proběhnout takto. Při předávání bytu jste si měli sepsat a podepsat předávací protokol o stavu elektroměru a plynoměru. Tento stav by měl potom být na konečném vyúčtování. Pokud by nový nájemce dělal potíže, zavolala bych dodavateli a domluvila se na ukončení odběru i s demontáží měřidel. Nový majitel bude mít potom,,svoje" potíže s tím připojením odběrného místa. Je škoda, že nemáte svého energetického poradce, který by toto vše vyřešil bez potíží a bezplatně!!. Pokud budete mít zájem, tak napište a propojím Vás s poradcem v místě bydliště. Jsme poradenská firma a takové věcí děláme běžně a zdarma pro klienty.
Držím pěsti, aby se vše vyřešilo ke spokojenosti. ;)

Prosím vás, nechte té reklamy. Už jenom s tím oslovením jste mě dostala :lol: :lol: :lol:, ty milá maminko. K přepisu člověk opravdu nepotřebuje poradce, natož aby ho za něco platil - ty případy také znám. A to že pak převedete energie kdoví kam, to je jen prémie.

Zakladatelko, stačilo se dojít informovat kontaktní místo dodavatele, vše by ti vysvětlili co a jakým způsobem udělat. Nebo tam zavolat. K této situaci vůbec nemuselo dojít.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >