Neusne a když, tak na 20 minut

259
13.7.15 19:36

Neusne a když, tak na 20 minut ...

Dobrý večer maminky,

jdu si k Vám pro radu. Mám rok a čtvrt starou holčičku. Nikdy neměla problém se spaním. Vždy si šla lehnout dopoledne, pak po obědě a od sedmi večer spala v klidu až do rána.
Poslední měsíc to jsou ale muka. Nevím, co se s ní děje. I kdyby ji rostly zoubky, nikdy jsme s tím neměli větší problémy. Nyní spí pouze dopoledne. Zkoušela jsem jí to „přehodit“ na odpoledne, ale je schopna usnout i ve stoje… prostě dopoledne musí spát a pak do večera bude dělat klidně bordel.
V šest máme koupání, v půl sedmé večeří a v sedm vždy spala. Nyní usne, ale za 20 minut je vzhůru a neusne. Někdy se i snaží, ale mlátí sebou, fňuká, převaluje se, vzteká se, řve jak tygr. Usne někdy kolem jedenácté, dvanácté a to ještě tak, že se v noci několikrát probudí.. donedávna jsem po nocích pracovala, abych nás nějak uživila. Takže takhle noční aktivita dost narušuje naší existenci. Absolutně netuším, co způsobuje ten neklid při spaní. Žádné změny nenastaly. Vše je při starém… nevíte, nemáte nějakou radu, jakou cestou jít, aby miminku bylo dobře a klidně spinkalo? Děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

elot
13.7.15 19:42

Promiň radu nemám, ale mě se v noci budil malý skoro do dvou let! Teď mě napadá co jí dávat večer dýl spát.

• Nahlásit
  • Citovat
769
13.7.15 20:08

A kdy ráno vstává? Sice píšeš, že pak po dopoledním spánku vydrží až do večera, ale možná je přetažená, tak proto ten neklid. Mě malá začala spát celou noc až od 18 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
13.7.15 20:08

@Proužek nedostala očkování Priorix?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
13.7.15 20:24

Od narození jsme se spánkem neměli problém. Teda pokud nebyl nějaký zoubek nebo prdíky.. ale nikdy jsme to neprožívali nijak drasticky. A ani očkování - ne, Priorix jsme nedostali.
Ráno vstává mezi sedmou a osmou. Do desíti až půl jedenácté si hraje a potom chce jít spát.. spí tak do půl jedné. Potom usne buď na hodinku po druhé hodině a nebo vůbec. Také mne napadlo, že to může být přetažením. Ale pokud s ní jdu odpoledne spinkat - když nechce, neusne, když je unavená dá si na hodinku šlofíka.
Nedávno začala chodit zcela sama. Tak jsem si myslela, že to pro ní bude zabíračka a spánek bude mnohem jednodušší… ale přijde mi, že čím více se hýbe, tím větší problém s usínáním je.
Zkoušela jsem snad všechno. Odejít když jde spát - to ale brečí, je zvyklá že ji uspáváme. Tak si k ní lehnu, usne a pak se vzbudí a pláče. Zpívala jsem jí, četla pohádky, hrála si s ní po vykoupání, zavedla dvě večeře, pouštěla noční ukolébavky, nechala rozsvícenou lampičku… ale prostě ne. Z ničeho nic se třeba začne smát a kopat nohama, divočit… prostě kdy člověk čeká že po zabíračce bude chtít spát má ještě více elánu… napadlo mě snad ještě nějaký bylinný čaj?? Také se hodně potí. Nechce spát přikrytá.. kolikrát má zcela mokrou hlavičku, nevím jestli to má třeba s tím souvislost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 20:35

Náš malý podobné věci dělal vždy, když odbourával jeden denní spánek. Bylo takové období, kdy ten spánek už úplně nepotřeboval, zároveň ale večer byl úplně hotovej a přetaženej a dost často se taky takto po krátké době vzbudil, jakoby si dal ten odpolední spánek na začátku nočního. Pak nemohl usnout. Trvalo to vždy chvilku, už si to moc nepamatuju, ale třeba tak měsíc, pak se to vždy ustálilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
13.7.15 20:38

@Proužek Pročetla bych si knížku „Každé dítě může dobře spát“, třeba by jsi tam našla radu i na váš problém. Je i na uložto.
Nebo možná zkusit nějaký homeopatika? Někde jsem četla, že je něco i na uklidnění a spánek, ale jistá si nejsem, poradila by ti homeopatka. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
13.7.15 22:36

@Proužek souhlasm s @celipipka54, taky mi ta knížka pomohla, dá se stáhnout na internetu v pdf. Rada na tuhle věc tam určitě je, akorát si už nepamatuju jaká.

U nás bylo zas to, že se syn vzbudil o půlnoci a byl několik hodin vzhůru, ráno jsme zas dospávali. Pomohlo (rada z knihy) že jsme spočítali, kolik hodin za den opravdu prospí a potom je rozvrhli do celého dne a důsledně dodržovali - tj. i přesně budit atd. Pomohlo to okamžitě, po pár dnech už jsme to nemuseli tak přesně držet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
13.7.15 23:10

Knížku si určitě ráda přečtu… já to dneska už řešila vcelku drasticky :(… zavřela jsem dveře a kousala si nehty, rvala vlasy 20 minut.. pak tam šla, lehla si k ní. Když začala dělat blbosti, napomenula jsem jí a ukázala na dveře. Uklidnila se, ale za chvilku znova brajgl. Tak jsem odešla. Další řev, 20 minut, zase jsem si rvala vlasy.. ale tentokrát, když jsem přišla a napomenula s ukázáním na dveře, přestala děla bordel, chvilku si povídala a pak usnula… teď těžko ale říci, zda vyčerpání nebo že to pochopila.. každopádně.. za poslední měsíc je to poprvé, co usnula dříve jak v jedenáct…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama