Neusne jinak, než když mi sahá na obličej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BZapp
Stálice 64 příspěvků 23.02.17 00:00
neusne jinak jež když mi sahá na obličej

Potřebuju pomoc s uspáváním dcerky. Neusne jinak, než že mi sahá po obličeji. Jenomže to nejde, mám velké kožní problémy a musím ho mít každý večer namazaný antibiotiky s kortikoidy. Navíc už jsem na to doslova alergická, a ať si říkám cokoli, když se v noci vzbudí a začne mi žmrdlat obličej, popadne mě úplnej běs a nejde s ním nic dělat. To je teď ale jedno, nemůže to dělat kvůli těm ATB a kortikoidům a ty mám určitě hodně dlouhodobě.
Přesunout ruku jinam než na obličej nejde. Už je jí 20 měsíců, je rozumná a chápe, že se mi na obličej nedá sahat kvůli bebí, jakmile se ale začne propadat do spánku, ruka jí hned šmátrá po mém obličeji.
Skončí to strašným řevem protože prostě jinak nemůže usnout.
Potřebuju poradit co s tím.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5174 příspěvků 23.02.17 00:29

Samozřejmě že jde dělat něco s tím, že nemáte pod kontrolou svoje emoce. Naopak je extrénmě důležité, abyste porozuměla kde se ten vztek bere a proč ho zatím pod kontrolou nemáte.

Dítě v polospánku skutečně nezvládá myslet na něco, co nemá dělat.

Kromě toho, abyste jaksi výrazně zvýšila porozumění sama sobě a schopnost nepropadnout se při výchově emocím, také potřebujete začít budovat jiný usínací rituál.

Ten řev je pochopitelně z toho, že se rozčílíte a dítě jednak vzbudíte a jednak zcela zničíte svou emocí.

peta81
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 23.02.17 00:43

Asi primo neporadim, jen te ujistim, ze to asi nebude az tak vyjimecne :nevim: muj syn, kteremu uz je tri a ctvrt, mi pri velke unave anebo nekdy pri usinani smatra a ochmatava krk. pekne obema rukama. taky mi to uz vadi. nekdy ho odstrcim, ale nijak hrube. vysvetlovani nepomaha, samozrejme to vi, ale v tomhle napul bdelem stavu je mu to sumak.
kamaradka mi vypravela, ze jeji syn podobneho veku ji pri usinani stale strka rucku do pusy a saha na spodni zuby :lol:
muj mladsi syn me pri usinani zatim jen desne kope, tak uvidime co z toho bude :lol:
rekla bych, ze je to proste uklidnuje a podvedome te ditko chce citit u sebe.
nemuze tedy dcera v tvem pripade spat vedle tatinka a pripadne smatrat po nem?

Luca82
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 23.02.17 01:21

Mam dceru 2,5 roku a ta usíná tak, ze mi smatla po krku, ale hlavne me do nej stipe a taha me za kuzi.
Tez je mi to neprijemne :?

Minki
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 23.02.17 01:25

Syn do ctyr let hledal a drzel vlasy. pripadne za ne tahal. ted uz jako velky kluk mamu nevyzaduje, ale toto jedine fungovalo pri nocnim placi a uspani.
stvalo mne to a unavovalo, ale cas utece a deti odvyknou. pokud mate tako problemy proc spite s dcerou?? neni mozne ji naucit na nejake plysacka, neco co najde v noci az bude opet hledat, zda je nekdo s ni???
kricet na dite nema smysl vzdyt to probudite vsechny a jak psaly holky vzdyt ta mala to ani poradne nevi kam saha…

Radka.seznam
Povídálka 30 příspěvků 23.02.17 01:34

Můj syn to také dělá, když si k něm lehnu, sahá mi na hlavu. Myslím, že to dělá proto, aby se ujistil, že tam jsem… Že jsem mu neutekla. Dcera to asi potřebuje pro pocit bezpečí.

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 23.02.17 01:49

Klidně mě požerte, ale když si dítě naučím spát v manželské posteli, navíc se zlozvyky, tak holt musím počítat s tím, že to z lecjakych důvodů může být problém.

Chápu určité výjimky. Ale nemělo by to být pravidlo. Může nastat XY dalších důvodů proč to může být problém.

Takže rada zní vyexpedovat dítě do vlastní postele. A jde to. Ne, že ne.

Když se mi nemocné dítě nacpe do postele, tak to výjimečně poberu, špatně se nám spí oběma a už po jedné takové noci mi to dokáže řádně rozhodit dobu k regeneraci, poněvadž dobře odpočívat opravdu potřebuji. A bohužel mi to dost ovlivní psychiku takovým tím špatným směrem, jakože vstanu zadkem předem a milá ten den rozhodně nejsem. Takže třeba dokážu pochopit nervózu a nervy z únavy.

Jenže nejsem pasivní, nenechávám hromadit, takže hledám cestu k řešení. Nevím proč bych měla trpět já a pak mé nejbližší okolí.

Fikta
Extra třída :D 14399 příspěvků 23.02.17 02:10

Můj syn takhle potřebuje ucho. Já to úplně nesnáším, takže jsem ho odstrkovala a vysvětlovala. Bylo to hodně řevu, ale nakonec se to naučil. Resp. už chytá za ucho manžela nebo bráchu :roll: Zkoušeli jsme leccos, aby spal (i když to už celkem zvládá) a hlavně usínal sám, ale bohužel. Až na ty uši nám ale společné spaní vyhovuje.

kaculinda75
Nováček 4 příspěvky 23.02.17 02:50

@Trojlístek Separovani svych deti je patologicke. Spolecne spani ma sva opodstatneni, je naprosto fyziologicke.

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 23.02.17 03:49

@kaculinda75 Pro každého je hranice a norma úplně někde jinde.

V okamžiku, kdy mě blbě nastavená hranice obtěžuje, tak je potřeba situaci řešit. Ono je hodně moderní upřednostňovat dítě, ale když nebude rodič v komfortní zóně, tak ji těžko může nabídnout dítěti.

A může být studií v tomto směru kolik chce.

Přirozené je lehnout, spát a odpočívat, to je normální. Nenormální je pěstovat a prohlubovat zlozvyky.

Jakože neříkám, že občasné spoluspani je špatně.

Šmoulice
Kelišová 6750 příspěvků 23.02.17 06:48

Ať spí ve své posteli. Budeš mít po problému.

Lenkahusa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 23.02.17 07:29

@Fikta muj syn tak pri usinani musel drzet usi. Bylo to hrozny. Nastesti to delal jen jako maly. Pak jsme ho neucili usinat samotneho a bylo poproblemu. Byl to nas maly „uchofil“ :-)

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 23.02.17 07:30

Mam uplne stejne starou dcerku a od malicka potrebuje pri uspavani mou ruku. Nekdy me jen macka a hladi, casteji ale ruzne ozdibuje nehty,skrabe.Kdyz se v noci vzbudi a chce k nam do postele, tak navic sve rucicky strka pod moje telo :roll: Je to bes.Ale posledni dobou na to pomaha sranda.Kdyz to zacne delat, reknu ji zertovnym tonem „ty mala zabo“,coz ji rozesmeje a necha toho. Z reci ohledne spol. spani si nic nedelej, myslim, ze kazdy hleda cestu nejmensiho odporu a jakysi kompromis.Pro me je taky nemyslitelne nechat deti vyrvat, abych v noci mela svuj klid v posteli :roll: Naopak, naucila jsem se ty spolecne chvilky milovat, uzivat si kontakt s vlastnimi detmi.
Mimochodem, co dcera udela, pokud e otocis od ni? Nepomohli by dat ji ruce treba na svou hrud? Nebo do vlasu?

belladonna
Závislačka 2609 příspěvků 23.02.17 08:08

Hoch mě asi do 11 měsíců držel za vlasy, když usínal, občas škubnul, vlasy si namotával na ručku. Pomohlo ostříhání. Co poradit tobě, nevím, ale snažila bych se krotit svoje emoce. Dítě v polospánku toho moc nevymyslí. Omotat obličej šálou? Ručičkám nabízet jen ruce a nic jiného? Když se vzbudí, tak se prostě vzbudí, uspvat znovu. Nevím.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 23.02.17 08:23

Koupila bych panenku, ať si šmatá po panence. Nelehej si k ní, jen si sedni a připadně jí podej ruku. V noci bych si klidně taky sedla a prostě to musíš vydržet. Je to její rituál po dlouhou dobu a pokud je to tobě nepříjemný, jinak než tím, že jí to nedovolíš to neskončí.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >