Neúspěch a den blbec - co vám pomáhá překonat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.19 10:27

Neúspěch a den blbec - co vám pomáhá překonat?

Co vám pomáhá přenést se přes neúspěch? Co si řeknete, abyste se oklepali a šli dál?
O něco jsem se snažila, dala jsem do toho hodně, připravovala jsem se, dokonce jsem měla pocit, že jsem byla i dobrá, že to dobře dopadne a nakonec ne… vybrali pro mě naprosto nepochopitelné varianty, pravděpodobně ani neposuzovali nějakou odbornost, ale to je jedno. Šla jsem s kůží na trh a prostě to nedopadlo a je to nepříjemné a pro mě trapné. Do toho mám ještě „den blbec“, kdy se prostě nedaří.

Je mi jasné, že se musím vzpamatovat a jíst prostě dál. Jak to děláte vy? Co si řeknete v takovou chvíli, abyste se tím už netrápili? Mám pocit, že někteří lidé se oklepou strašně rychle a vůbec se tím dlouho nezabývají…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1794
18.11.19 10:36

Říkám si, že na mě někde čeká něco lepšího. Což se pak stejně vždycky potvrdí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 10:41
@zuzikka píše: Říkám si, že na mě někde čeká něco lepšího. Což se pak stejně vždycky potvrdí. :kytka:

děkuju. Snad máš pravdu :)

• Citovat
  • Nahlásit
1671
18.11.19 10:52

Takový neúspěch jsem zažila u státnic. O to horší, když jsem na tom jako Vy a jsem si jista, že šlo o to mě prostě potopit. Připravovala jsem se 3 měsíce, celé 3 roky studia bez problémů, u maturity vyznamenání, otázku u státnic jsem veděla, připravila si ji a přesto se zkoušející ptala uplně mimo a na věci, na které jsem odpověděla správně a ona tvrdila, že nemám pravdu (to mi následně potvrdilo i několik odborníků z oboru, že ona se mýlila). Navíc ani komise nebyla kompletní a ona tam byla z oboru jediná. K tomu jsem byla těhotná a dvouleté dítě doma. :roll: Zbytek statnicových předmětů uděláno bez problémů a obhajoba také.
Na opravu mám už jen jeden pokus, jinak konec. :?
Hodně dlouho mě to trápilo a štve doteď. Udělali to lidé, kteří se učili jen přes noc a ještě jim na potítku radila a dávala snadné otázky. No jo, chodili s ní na pivo. :roll: Člověk si ale musí řikat, že jsou důležitější věci a všechno zlé je pro něco dobré. Navíc Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. :andel: Stalo se a nedá se to vrátit, tak nemá cenu se tím trápit. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26343
18.11.19 10:58

Já teda měla v životě kliku a krom neúspěchu na VŠ jsem nic zásadního nikdy nepodělala, ale abych tě uklidnila, tak dnes mám den blbec jako už dlouho ne. Ráno jsem už vstávala nějaká přednas. raná, pak jsem nevydržela a seřvala děti, že se loudaj, když jsem je konečně nahnala do auta, zjistila jsem, že jsem zapomněla svojí bundu, pracovní noťas a desky, knížky co jsem měla do dneška vrátit do knihovny a že jsem se neučesala :mrgreen: Ve školce pak po mě chtěli prachy za fotky, které jsem samozřejmě s sebou neměla a hnedle mě potěšila učitelka, že ve třídě jsou neštovice. Pak jsem vlivem pozdního příjezdu kroužila asi 15 minut kolem práce, než se mi podařilo zaparkovat a v závěru rána jsem se polila horkým čajem. Doufám, že už je to pro dnešek všechno :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
18.11.19 11:06
@unuděná píše:
Já teda měla v životě kliku a krom neúspěchu na VŠ jsem nic zásadního nikdy nepodělala, ale abych tě uklidnila, tak dnes mám den blbec jako už dlouho ne. Ráno jsem už vstávala nějaká přednas. raná, pak jsem nevydržela a seřvala děti, že se loudaj, když jsem je konečně nahnala do auta, zjistila jsem, že jsem zapomněla svojí bundu, pracovní noťas a desky, knížky co jsem měla do dneška vrátit do knihovny a že jsem se neučesala :mrgreen: Ve školce pak po mě chtěli prachy za fotky, které jsem samozřejmě s sebou neměla a hnedle mě potěšila učitelka, že ve třídě jsou neštovice. Pak jsem vlivem pozdního příjezdu kroužila asi 15 minut kolem práce, než se mi podařilo zaparkovat a v závěru rána jsem se polila horkým čajem. Doufám, že už je to pro dnešek všechno :mavam:
:mrgreen: poslední týden to mám taky takhle veselé. Ale někdy to musí skončit. Asi se čistí karma či co. :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
18.11.19 11:11

Mne pomaha odvadet myslenky na neco jineho. Treba vlezu sem, nebo ctu, pecu, varim. Horsi je to v posteli, kdy mi zacne vsechno zase srotovat v hlave, to si zapnu treba tv a usnu u ni.Ale naucila jsem se byt vic splachovaci, netrapit se, nelitovat se.Jak nejde o zivot, jde o prd. A pokud to na me pada i doma, vytahnu rodinu ven.Ale co mi pomaha uplne nejvic, kdyz zustanu doma sama a fakt se muzu i vybrecet, zustat usoplena v zupanu, litr kafe, politivat se teda a,,ocistit se,,Ale delam to fakt sama, ne pred ostatnima, nemusim byt nitne za labila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
18.11.19 11:17

A nebo utracim, jedu a koupim si neco na sebe, holcickam, nebo neco hezkeho domu.Nebo nachystam hezky vecer pro me a muze, deti poslu k babicce.No proste, obcas se to se*e, ale kdybych tomu propadala, nebo i ostastni, vic, nez je nutny, bylo by to spatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 11:23
@Yasmina21 píše:
Takový neúspěch jsem zažila u státnic. O to horší, když jsem na tom jako Vy a jsem si jista, že šlo o to mě prostě potopit. Připravovala jsem se 3 měsíce, celé 3 roky studia bez problémů, u maturity vyznamenání, otázku u státnic jsem veděla, připravila si ji a přesto se zkoušející ptala uplně mimo a na věci, na které jsem odpověděla správně a ona tvrdila, že nemám pravdu (to mi následně potvrdilo i několik odborníků z oboru, že ona se mýlila). Navíc ani komise nebyla kompletní a ona tam byla z oboru jediná. K tomu jsem byla těhotná a dvouleté dítě doma. :roll: Zbytek statnicových předmětů uděláno bez problémů a obhajoba také.
Na opravu mám už jen jeden pokus, jinak konec. :?
Hodně dlouho mě to trápilo a štve doteď. Udělali to lidé, kteří se učili jen přes noc a ještě jim na potítku radila a dávala snadné otázky. No jo, chodili s ní na pivo. :roll: Člověk si ale musí řikat, že jsou důležitější věci a všechno zlé je pro něco dobré. Navíc Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. :andel: Stalo se a nedá se to vrátit, tak nemá cenu se tím trápit. :hug:

jo, něco podobného se stalo i mně, akorát nešlo o státnice. A ano, vybrali jiné lidi, kteří se mi zdáli úplně mimo a slabí, ale jsou to kamarádi, no. takže nejen, že já jsem neuspěla, ale ještě mi to přijde i nefér a navíc blbě pro náš „tým“, což to dělá ještě těžší se přes to nějak přenést :) :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 11:27
@unuděná píše:
Já teda měla v životě kliku a krom neúspěchu na VŠ jsem nic zásadního nikdy nepodělala, ale abych tě uklidnila, tak dnes mám den blbec jako už dlouho ne. Ráno jsem už vstávala nějaká přednas. raná, pak jsem nevydržela a seřvala děti, že se loudaj, když jsem je konečně nahnala do auta, zjistila jsem, že jsem zapomněla svojí bundu, pracovní noťas a desky, knížky co jsem měla do dneška vrátit do knihovny a že jsem se neučesala :mrgreen: Ve školce pak po mě chtěli prachy za fotky, které jsem samozřejmě s sebou neměla a hnedle mě potěšila učitelka, že ve třídě jsou neštovice. Pak jsem vlivem pozdního příjezdu kroužila asi 15 minut kolem práce, než se mi podařilo zaparkovat a v závěru rána jsem se polila horkým čajem. Doufám, že už je to pro dnešek všechno :mavam:

No, mně manžel zabouchl klíče a zlstal tam i mobil. A nikdo ze sousedů neotvíral :) a já s miminkem venku na dešti.
Jinak já to nepodělala, pořád si myslím, že jsem byla skvělá v prezentaci :oops: Asi jsem si měla ty lidi dopředu obejít, jak to udělali ostatní (to vím až teď), a ne se spoléhat, že budou rozhodovat podle toho, kdo se na to hodí. Nechci se chvástat, ale nemyslím, že jsem to podělala. Ale o to je to horší se s tím vyrovnat. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 11:29
@wildcherry píše:
Mne pomaha odvadet myslenky na neco jineho. Treba vlezu sem, nebo ctu, pecu, varim. Horsi je to v posteli, kdy mi zacne vsechno zase srotovat v hlave, to si zapnu treba tv a usnu u ni.Ale naucila jsem se byt vic splachovaci, netrapit se, nelitovat se.Jak nejde o zivot, jde o prd. A pokud to na me pada i doma, vytahnu rodinu ven.Ale co mi pomaha uplne nejvic, kdyz zustanu doma sama a fakt se muzu i vybrecet, zustat usoplena v zupanu, litr kafe, politivat se teda a,,ocistit se,,Ale delam to fakt sama, ne pred ostatnima, nemusim byt nitne za labila :mrgreen:

máš pravdu, v posteli je to nejhorší. Jo, nelitovat se a spláchnout, to bych chtěla umět.

• Citovat
  • Nahlásit
26343
18.11.19 11:31
@Anonymní píše:
máš pravdu, v posteli je to nejhorší. Jo, nelitovat se a spláchnout, to bych chtěla umět.

Já si většinou říkám, že všechno blbý je nakonec k něčemu dobrý. Jenom to teď třeba nevidíš. Třeba na tebe někde čeká mnohem lepší příležitost, kterou bys jinak nedostala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12580
18.11.19 11:32

@unuděná Jestli Tě to potěší, tak já jsem doma už několik týdnů, protože si děti vyměnily zápal plic a jedno to mělo komplikovanější, a když jsem si říkala, že už bude klid a dnes půjdou obě děti konečně do školky, tak mě dnešní noc vyvedla z omylu. Syn byl minulý týden už st-pá ve školce, a asi tam chytil nějakou žaludeční virózu, o víkendu byl pořád unavený a od včerejška zvrací. To by mi nevadilo, ale nad ránem mi přišel říct, že se mu chce zvracet, a neustál to a jak běžel, tak mi pozvracel dva koše s čistým prádlem uchystané na žehlení, postel, koberec, a jako bonus i úplně nové v pátek koupené zimní boty. Od 5h jen peru a uvědomuju si, jak hrozně těžké musí pro ženu být starat se např. o dítě, které má zdravotní omezení a toto se mu děje běžně. Naprosto upřímně, já tyhle situace v klidu nedávám (můžu si pořád opakovat „je to jen blitíčko, jednou se tomu zasměju“, ale v tu chvíli mě to srazí do kolen).
Teď si konečně dávám čaj, kombinace horkého čaje a deštivého počasí venku mě docela uklidňuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26343
18.11.19 11:38

@zrcadlo Já byla defacto celý říjen s nemocným synem doma/v nemocnici, takže tě plně chápu. Jemu navíc 90% času nic nebylo, ale těch zbylých 10% stálo za to, takže chápu tu frustraci „půjde už v pondělí do školy-nepůjde“. My to měli každý týden… :? V tomhle zase obdivuju matky samoživitelky, kort s více dětmi. Já nemít manžela, který řešil druhé dítě a teď následně snížení mého příjmu v důsledku ošetřovaček, tak si jdu hodit. A jo, vždycky mi pomáhá pomyšlení, že může být mnohem, ale mnohem hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
18.11.19 12:31
@Anonymní píše:
máš pravdu, v posteli je to nejhorší. Jo, nelitovat se a spláchnout, to bych chtěla umět.

Ber to tak, ze to tak asi melo byt. Udelala si pro to maximum, ale priste uz to vyjde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat