Neúspěšná hormonální stimulace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Piiimiii
Kecalka 301 příspěvků 09.03.18 19:22
Neúspěšná hormonální stimulace

Dobrý večer všem,

Mám pár konkrétních dotazů.
1. Dnes mi gyndr sdělila, že vůbec nereaguju na léčbu Clostilbegytem a Utrogestanem (udělala dnes- 12. den cyklu- folikulometrii)- nenarostly mi folikuly ani sliznice. Měla jste to některá taky tak? Jaká u Vás byla příčina?

2. Před asi 5 lety jsem se snažila poprvé otěhotnět, přes 2,5 roku. Neúspěšně. Teď se s novým partnerem snažíme prakticky třetí cyklus, druhý cyklus s hormony. A lékařka po dnešním vyšetření ihned navrhla CAR a IVF. Nezdá se Vám to brzy? Nemám třeba zkusit názor i jiného lékaře? Řekla jasně, ať neztrácím čas, že se jí to nelíbí. Mám za sebou hormonální profil(2014 i teď) a laparoskopii (2015)- všechno v pořádku. Letos mi bude 30, mám celkem nadváhu, jsem ale aktivní a sportuji.

3. Jaké zkušenosti máte s CARem Fakultní nemocnice Olomouc? Doporučily byste na severní Moravě nějaké jiné?

Moc děkuji za všechny odpovědi a reakce k věci :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8244 příspěvků 33 inzerátů 09.03.18 19:44

Jestli mas nadvahu, muze byt problem prave tam. Uprav si stravu. Jestli sportujes, tak je divna nadvaha. Nehdriv bych se zamerila na upraveni vahy, treba nasadit i gynex a az pak nejake hormony

potvurka89
Ukecaná baba ;) 2299 příspěvků 09.03.18 19:49

@Piiimiii ahoj do caru můžeš jít na konzultaci mají s reprodukční medicínou větší zkušenosti než praktický gynekolog, mohou mít lepší utz a třeba by stačilo IUI, já tedy zvolila car v Praze. Není hned nutné jít na IVF

Příspěvek upraven 09.03.18 v 20:14

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 09.03.18 20:08

Na co chces jeste proboha cekat? Chodit do caru neni zadna ostuda ani stigma a nerovna se to hned ivf :roll: Jsou v carech lip vybaveni a maji zkusenosti v tomto smeru daleko vetsi nez nejaky obvodni gynekolog. Nekdy staci pomoct jenom inseminaci. Partner byl nekdy na spermiogramu?

Piiimiii
Kecalka 301 příspěvků 09.03.18 20:27

@Verun83 Jj, snažila jsem se napsat vše podstatné. I když teda doktorka na mou váhu nikdy nenarazila… Ale samozřejmě, že by bylo vhodnější mít ideální váhu.

@potvurka89 Takže mi v CARu dají třeba jen i nějaká doporučení jak postupovat dál? Nevím jak moc závazná je třeba první konzultace. Prahu mám trošku z ruky ;)

@Pajka89 Současný partner ne- je to jeho první snažení. Nemyslím si, že navštěvovat CAR je nějaká ostuda. Jen mi to připadá jako úplně poslední šance… No a bojím se, že když se to nepovede tam, tak už nikde a nikdy… Má to pro mě hodně definitivní symboliku.

potvurka89
Ukecaná baba ;) 2299 příspěvků 09.03.18 20:39

@Piiimiii ano přesně tak promluví si s vámi, udělají hormonální profil, spermiogram a pak zkouknou jak rostou folíci a sliznice. Jestli třeba chodíš ke gynekoložce státní tak je znát v soukromých carech jejich vybavení a znalosti. Já třeba trpím endopetriozou a v car dr. udělal utz a věděl hned ale ve státním dr. jen laborovala a opakovala že neví na co kouká.
Rok jsme strávili ve státním kde to stálo za prd a jen oddalovali a pak jsme přešli do soukromého. :)
Napiš Lexa88 ta je z Prahy, měli x konzultací a nakonec si vybrala car někde v Brně myslím a čeká miminko :)

Markéta80
Hvězda diskuse 38315 příspěvků 09.03.18 20:41

@Piiimiii jen tam jděte, udělají všechny potřebná vyšetření a řeknou co dál. Čekat na zázrak je blbost a pokud nedochází k ovulaci tak navrhnou postup ;) Bez ovulace neotěhotníš. Hormonální profil dopadl jak?

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 09.03.18 20:52

@Piiimiii Nesmysl. To neni zadna posledni moznost, ale v tvem pripade jedina spravna! Obchazenim obvodnich doktoru jenom mrhas casem.

Piiimiii
Kecalka 301 příspěvků 09.03.18 20:57

@potvurka89 Chodím k soukromé, ale i tak to vybavení v CAR může být úplně jiný level. Já právě mám i tu Olomouc poměrně z ruky, ale zatím jsem na ni slyšela samou chválu a proto mě „láká“ objednat se právě do ní.

@Markéta80 Mám sníženou hladinu estrogenů, ale nejsou pod tou doporučenou hranicí. Ve všem ostatním jsem v normálu.

Piiimiii
Kecalka 301 příspěvků 09.03.18 21:00

@Pajka89 Děkuji za názor. Sama jsem moc zvědavá, jak moc jiní budou než má doktorka.

Markéta80
Hvězda diskuse 38315 příspěvků 09.03.18 21:02

@Piiimiii a spermiogram? Hele lepší tam jít a až po testech řeknou v čem je problém tak se domluvíte a třeba sami navrhnou nějaké silnější léky ;) Lepší to řešit včas, oni ty měsíce utíkají :?

potvurka89
Ukecaná baba ;) 2299 příspěvků 09.03.18 21:07

@Piiimiii ano to může, ono těch utz jdou v dnešní době dopředu. Určitě se objednej tam kde se ti to líbí i to dělá hodně :) My jak jsme se přestěhovali tak do car to máme 60km :)

Piiimiii
Kecalka 301 příspěvků 09.03.18 21:07

@Markéta80 Partner na spermiogramu ještě nebyl. I z toho důvodu, že lékařka ví, že je jasný problém u mě. To ovšem bohužel nevylučuje i problém u něj.

Piiimiii
Kecalka 301 příspěvků 09.03.18 21:09

@Markéta80 Jo a je pravda, že s tou 30 na krku je urputnější i má doktorka. Když jsem to řešila ve 25, tak na všechno bylo času dost.

Piiimiii
Kecalka 301 příspěvků 09.03.18 21:12

@potvurka89 Zatím nemůžu říct, že by se mi někde líbilo- ještě jsem nikde nebyla. Vybírám podle recenzí. A pokud volba padne na Olomouc tak to budeme mít přes 100 km :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Slováček pod tlakem: Milenka Gelemová udělal scénu kvůli dovolené a Dádě

Ač to mezi Felixem Slováčkem (75) a jeho o desítky let mladší milenkou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama