Reklama

Neúspěšné pokusy o hubnutí, příčina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 15:52
Neúspěšné pokusy o hubnutí, příčina?

Zdravím,
před dvěmi lety jsem se rozhodla zhubnout (152cm, váha 52kg) a začala jsem cvičit doma podle youtube videí (30minutové, kombinace různých trenérů, především HIIT a Jillian Michaels; zaměření na celé tělo a břicho). Dodržovala jsem to pravidelně a kromě víkendů cvičila každý den. Vážila jsem se, ale především jsem dbala na měření, které má být podle internetu přesnější. Snížila jsem příjem jídla a nejedla jsem více než 1000Kcal. Vydržela jsem to cca 5-6 měsíců. Někde v půlce jsem si změnila jídelníček, zvětšila porce, jednu dokonce přidala a zvýšila příjem bílkovin na 40-50g za den. Za ten měsíc jsem zhubla z 52kg na 49kg a hubnout plně přestala ten následující. Přerušila jsem to kvůli nemoci Zajímavé bylo, že cvičit jsem přestala v květnu-červnu a při vážení v červenci jsem vážila 46kg. Tímhle se absolutně ztratilo moje nadšení z cvičení (paradoxně, spíše než radost ze zhubnutí jsem byla zklamaná z času vynaloženého na cvičení, když jsem nejvíc zhubla v době, kdy jsem nic nedělala) a už jsem se k němu nevrátila. Postupně jsem přešla na původní jídelníček, protože nechuť vymýšlet stále nové recepty plné bílkovin, a ještě levné a chutné byla silnější.
Rok jsem na to nemyslela a touto dobou v 2017 jsem se na cvičení opět vrhla, vydrželo mi to 2 měsíce, opět žádné výsledky (tentokrát jsem hlídala jen váhu, ale ani na pohled změna nebyla), nemoc, přerušení, konec. Touto dobou váha 47kg.

Jídelníček mám stále většinu času pod 1000Kcal, více jen naprosto výjimečně (a možná jednou do měsíce zahřeším). Sladké, tučné nejím. Od té doby jsem se už nevážila, ale podle vzhledu typuji váhu zpět na 52kg, možná i víc. Opět mě to začalo mrzet, protože ten skvělý pocit v době mých 46kg jen tak nezapomenu. Jenomže. Ačkoliv jsem v té době měla mnohem hezčí váhu než dříve a poznat to bylo i na oblečení (i na úbytku tuku po celém těle), i přesto jsem měla takové „nafouklé“ břicho. Vypadalo jakoby nezpevněné, spíš než samý tuk. Také po snězení čehokoliv (a jakkoliv velkého/malého, klidně i jablka) se to břicho vyloženě změnilo na balón! Navíc hubnutí se samo zastavilo a váha se nehla. Sledování úspěchů jiných lidí, kteří během stejné doby jako já (6 měsíců) zhubli místo mých 3kg až 20kg mě také zrovna nepovzbudilo… A teď mám v sobě kvůli tomu blok se do cvičení opět dát.

Tímto se chci zeptat, měla jste některá také problém s hubnutím (i přes poctivý jídelníček i poctivé cvičení) a vystouplým velkým břichem? A jak jste to vyřešily, co vám pomohlo? Prosím o zachování anonymu

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineKriss Tina
Závislačka 4984 příspěvků 13.10.18 16:26

A kolik bys proboha chtěla vážit? Při tvé výšce je těch 50kg akorát :nevim: někdo kdo váží 52 kilo nemůže zhubnout 20 kilo stejně rychle jako někdo kdo váží 100kg. jinak svaly váží víc jak tuk, takže pokud nehubneš stylem Anorektičky, ale cvičíš tak ty svaly budou přibývat a tím pádem pude nahoru i váha. Co se týče toho břicha, nemáš intoleranci na některou potravinu? Já se třeba nafukovala po mléce a mléčných výrobcích a když sem to z jídelníčku vyškrtla, to nafouklé břicho splasklo.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 13.10.18 17:53

Jist mene nez 1000 kcal a pritom cvicit, je dost malo 8o musela jsi byt casem bez elanu, energie, proste vycucana, nemela bys jist aspon 1200 -1400?Kolik mas bazal? Jinak jak je psano vyse, pokud jsi dost cvicila, vytvorila sis svalovou hmotu, tj. nebylo to videt na vaze, ale na objemech by to melo byt videt (obleceni), jinak ta vytvorena hmota, ti pomohla hubnout, kdyz jsi cvicit prestala a telo se dostalo ze stresu, klesla hladina hormonu (kortizolu-?mysim) a telo konecne neco pustilo.Takze pokud cvicis, musis dost jist.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 13.10.18 17:56

Jo a spodni brisko je potvora, musis se v jidle obzvlast hlidat, aby nebylo…a pokud jsi po porodu a jsi starsi, tak se te ta vytahana kuze bude drzet :jazyk: ;) pokud jsi jen nafoukla, tak zjisti z ceho, a nebo to neres a uzivej si zivota :)

radkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 13.10.18 17:59

Proč nehubneš? Protože si ničíš tělo, jednoduché.

Lenka_Hal
Závislačka 4802 příspěvků 13.10.18 18:17

Tvoje telo dostava Tak malo zivin,ze kdyz jeste k tomu zacne cvicit, prehodi se do stresoveho modu a hormonalne SI zaridi,aby vyuzil a ulozil kazdou z tech ubohych kalorii.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 19:50

Bazální metabolismus je, podle online výpočtu, 1306 kcal. Ale mně nepřijde, že bych málo jedla. Ani tento jídelníček neudržuji kvůli hubnutí. Mám každý den dvě velké porce a někdy menší třetí a stačí mi to, hlad nemám a jsem plná. Ani když jsem cvičila, nebyla jsem unavená. Ale přeci, pokud bych měla nedostatek jídla, tak bych naopak hubnout postupně musela, ne? Tělo si přece tuky nemůže udržovat ze vzduchu? O intoleranci nevím, ale přijde mi, že se nafukuji snad úplně po všem. Asi tedy zkusím zvětšit porce a budu sledovat výsledky. Přeci jen za to nic nedám :)
Jen dodám, že to „přestání hubnout“ bylo myšleno nejen, co se váhy týče, ale právě i objemu.

kacakaca
Závislačka 2554 příspěvků 13.10.18 20:21
@Anonymní píše:
Ale přeci, pokud bych měla nedostatek jídla, tak bych naopak hubnout postupně musela, ne? Tělo si přece tuky nemůže udržovat ze vzduchu?

Ano, muzes pribirat z nedostatku jidla. Telo je ve stresu, nedavas mu ani bazal, stresove hormony zaridi, ze si ulozi zasoby i z toho, co mu davas a zpomalenemu metabolismu staci ten zbytek. Snizeni hmotnosti pri snizovani jidla zafunguje u tebe az na hranici anorexie. Jestli jsi videla Jste to, co jite, tak tam dietari museli jidla pridavat postupne, jak nebyli zvykli poradne se najist. Ale pak jedli o polovinu kalorii vic nez driv, srsili energii a hubli. Na bricho mi funguje absence sacharidu, po tydnu je rovne.

Uživatel je onlineKriss Tina
Závislačka 4984 příspěvků 13.10.18 20:25
@Anonymní píše:
Bazální metabolismus je, podle online výpočtu, 1306 kcal. Ale mně nepřijde, že bych málo jedla. Ani tento jídelníček neudržuji kvůli hubnutí. Mám každý den dvě velké porce a někdy menší třetí a stačí mi to, hlad nemám a jsem plná. Ani když jsem cvičila, nebyla jsem unavená. Ale přeci, pokud bych měla nedostatek jídla, tak bych naopak hubnout postupně musela, ne? Tělo si přece tuky nemůže udržovat ze vzduchu? O intoleranci nevím, ale přijde mi, že se nafukuji snad úplně po všem. Asi tedy zkusím zvětšit porce a budu sledovat výsledky. Přeci jen za to nic nedám :)
Jen dodám, že to „přestání hubnout“ bylo myšleno nejen, co se váhy týče, ale právě i objemu.

Jez častěji a méně, ne 2 velké porce za den a pak nic, to je na odrovnání žaludku.

radkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 14.10.18 08:08
@Anonymní píše:

Trpěla jsem anorexií, hlad jsem neměla, ani když jsem za celý den snědla jen jablko, tělo si zvykne.
Tuky si ukládá z toho, co jíš, protože tvoje tělo panikaří, aby přežilo.
Ale je to tvoje volba, až ti vypadají vlasy a zmizí menstruace, možná přehodnotíš priority.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33131 příspěvků 10 inzerátů 14.10.18 20:30

Takový energetický příjem je hodně málo i pro drobnou ženu, zvlášť když máš zvýšenou pohybovou aktivitu. Nafouknuté břicho může být způsobeno třeba nevhodnou skladbou potravin, špatným trávením některých složek, což je potřeba sledovat, jestli ti něco nedělá dobře. Většinou jde o některé druhy ovoce, zeleniny, obilniny a luštěniny. Zrovna to jablko snědené na lačno je obvyklý nafukovač břicha. Pro další rady zkus napsat do této poradny o hubnutí po porodu.

Natt00
Stálice 57 příspěvků 15.10.18 16:48

Vis, videla jsi nekdy ty male hladove cernousky s nafouklymi brisky? Tak jsi se dostala dobrovolne do stejne situace. Po snezeni jednoho jablka mas nafouknute bricho, protoze mas absolutne rozhazene traveni. Jist 1000 kcal denne? Zadelavas si na pruser. Jsi nemocna. Mela by jsi navstivit psychologa, co se zabyva poruchami prijmu potravy.

Natt00
Stálice 57 příspěvků 15.10.18 17:00
@Anonymní píše:

Bazalni metabolismus je 1306 kcal. Rozumis tomu, co znamena bazal? Takze vis, ze bys mela jist tak 1600 kcal denne, a tak budes hubnout. Tvoje telo se ted zivi z tvych bilkovin. Za chvili prijdes o svaly a budes akorat rozkydla. Musis si nechat poradit od vyzivoveho poradce, trenera a dat se dohromady.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >