Neúspěšný restart vztahu?

Anonymní
22.10.19 07:54

Neúspěšný restart vztahu?

Je tady někdo, kdo se po dlouhodobé nevěře pokusil dát znovu dohromady vztah a povedlo se mu to? Dala jsem mu ještě jednu šanci (manželova 2letá nevěra), je to víc než rok, co jsem to zjistila (přiznal se, vztah ukončil, moc prosil o odpuštění), ale vidím, že se to vrací do starých kolejí. Přestal se snažit být dobrým partnerem, nevím, jestli to spolu táhnou dál, myslím si, že ne, nic tomu kromě našeho nic moc vztahu nenaznačuje, ale už vážně nevím. Má to cenu? Důvěra v tahu. Pomáhá s dětmi, s domácností, ale náš vztah se nerozvíjí, nevidím příliš zájem z jeho strany, spíš takovou vlažnou snahu nějak vedle spolu vydržet, chováme se k sobě slušně, ale není to ono. Jak dál? Jakou jste udělaly zkušenost vy, co jste si tím prošly? Zvládly jste to? Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
9927
22.10.19 08:03

No potřebujete se oba snažit pochopit co vás do té krize dovedlo (každý má poloviční podíl) a to se pak sám u sebe snažit změnit.

Výrazně snazší, než svépomocí je přizvat si k tomu průvodce - tedy někoho z rodinné poradny,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1279
22.10.19 08:04

A ty se celý ten rok snažíš být dobrá partnerka? Jak se ta snaha projevuje u něj a u tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13483
22.10.19 08:07

A mluvili jste spolu o tom? Ona i ta nevěra musela mít nějakou příčinu, jenom odpustit nestačí, musíte pracovat na tom, proč to vzniklo. Chcete spolu vůbec být nebo to držíte kvůli dětem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 08:07

@Tomkins Snažím se být milá, nepřipomínat, nehádat se, dělat manželovi malé radosti, vnímat ho atd. Starám se o domácnost, jak nejlépe umím a pečuji o vztah, ale teď mám pocit, že míček je na manželově straně hřiště, a totéž (ne-li trošku víc) očekávám od něj. Měli jsme docela pohodový vztah, než se to takhle pokazilo a on je ten, co podlehl…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.10.19 08:09

@terien Já o něj stojím i jako o partnera, ale právě mám poslední dobou pocit, že to chtěl zpátky kvůli dětem, že nás drží pohromadě. :(

• Nahlásit
  • Citovat
1279
22.10.19 08:12
@Anonymní píše:
@terien Já o něj stojím i jako o partnera, ale právě mám poslední dobou pocit, že to chtěl zpátky kvůli dětem, že nás drží pohromadě. :(

No a co bys chtěla, aby dělal, aby to bylo lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13483
22.10.19 08:13
@Anonymní píše:
@terien Já o něj stojím i jako o partnera, ale právě mám poslední dobou pocit, že to chtěl zpátky kvůli dětem, že nás drží pohromadě. :(

A co zkusit poradnu? A manžel to vidí stejně? Jestli to není nějaký dacan bez svědomí, tak se přece taky musí trápit, neříkej mi, že mu tohle vyhovuje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13483
22.10.19 08:15
@Anonymní píše:
@Tomkins Snažím se být milá, nepřipomínat, nehádat se, dělat manželovi malé radosti, vnímat ho atd. Starám se o domácnost, jak nejlépe umím a pečuji o vztah, ale teď mám pocit, že míček je na manželově straně hřiště, a totéž (ne-li trošku víc) očekávám od něj. Měli jsme docela pohodový vztah, než se to takhle pokazilo a on je ten, co podlehl…

A co zkusit nebýt tak milá a úslužná :think: odpustila jsi mu nevěru (docela brutální), snažíš se,… Jestli on třeba necítí, že tě má jistou za všech okolností s to ho třeba nebaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
22.10.19 08:16

U nás začíná čas rány hojit. Nicméně pokud v sobě máš křivdu (ač to nedáváš najevo), je to těžký. Já manželovi rovnou řekla, že už mu nikdy stopro věřit nebudu. Z toho jsem vyléčená. Čas od času vybouchnu a vyčtu mu to. Jako mohla jsem odejít, ale trpěly by tím děti a ve finále i já. A my jsme nic neprovedli. Ale já nepřišla na nějaký dlouhotrvající vztah s jednou ženou, ale možnost sériových šťouchů s profesionálkami, tak je to něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.19 08:18

Na nějakou vášeň a znovuzamilování z jeho i tvojí strany zapomeň, nechala bych to jak to je. Pokud se k sobě chováte slušně a s úctou nevidím problém proč byste to nemohli táhnout dál. Osobně nevěřím na nějaký hrdličkování po 20-ceti letech. Zkuste spolu chodit večer do tanečních. To prý hodně párů zase rozžhavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11227
22.10.19 08:21

Bez odborné pomoci to nedáte.
Zkuste poradnu, terapii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 08:28

@Netopirek Proč ne?

• Nahlásit
  • Citovat
1500
22.10.19 09:04

Taky se přikláním k poradně…

Ta nevěra nepřišla sama o sobě a mohla být výsledkem nějaké krize mezi vámi.
Je chyba nevěrníků chtít něco vracet zpátky, protože se vracejí právě do té krize ze které utekli. A to, že jsi tu krizi nevnímala neznamená, že to tak nevnímal on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
22.10.19 09:32

Ja osobne pokud bych zazila neveru tak bych nedokazala odpustit. zapomenout ano, odpustit nikoliv.mela by si to furt pred ocima a trapit se ani nahodou. radsi to ukoncit a najit si nekoho kdo si te bude vazit a bude ti verny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama