Neustálá nevolnost v noci

22
26.3.21 02:55

Neustálá nevolnost v noci

Zdravím! :palec: Jdu si pro radu, protože už nevím kudy kam. Trápí mě neustálá nevolnost, ale jen v noci a to pravidelně kolem půlnoci. Toto trvá cca už půl roku. Vždy to začne nevolnosti, pocitem na zvracení, který mě vždy probudí… zimnice, kolikrát jsem běžela už na záchod, že se jdu vzvracet, ale snažím se tomu zabránit, protože mám fobii ze zvracení. Nenávidím to! :,( Mám už takový rituál, udělám si mátový čaj, popíjím ho, zajdu si 2× na wc(na velkou) pardon :oops:.. a nevolnost pomalu ustupuje. Tyto stavy jsem měla cca 3 roky zpět, nyní mi je 24. Ani nevím, jak minule odezněly. Samozřejmě u doktora jsem byla s tím, že mám podezření na intoleranci laktózy, protože vždy, když mám tyto nevolnosti, jsem měla většinou během dne něco se smetanou, nebo mnoho mléčných výrobku smetanovou omáčku, atd. Lékař mě poslal na odběr krve, ale výsledky byly v pořádku. Takže opravdu nevím, co to může být. Ještě mi bylo řečeno, že to mám na 99% z psychiky, ale to si opravdu nemyslím, minule jsem si dala zákusek na oslavě, abych neurazila a vůbec by mě nenapadlo, že mi z toho bude večer zle. Ani jsem na to nepomyslela a večer ejhle, zase nevolnost. Zkoušela jsem vysadit i mléčné výrobky, smetanu.. sýry jim dále, ale maximálně 2× týdně, ani to ne…a teď opět po dlouhé době i po vysazení mám zase nevolnost, zase sedím u TV a popíjím svůj mátový čaj a jsou 3 hodiny ráno. Alkohol nepiju, nekouřím snažím se jíst zdravě, žádné léky… takže mě nic nenapadá, z čeho mám tyto problémy. :,( :,(
Budu ráda za každou radu, nebo názor.

Děkuji
Hezký den :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3310
26.3.21 03:07

Taky mi nesedí mléčné výrobky. Hodně lidem nedělají dobře. Prostě se jim vyhýbej. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62978
26.3.21 06:03

Tak nejez mléčné výrobky a matovy čaj si dej už před spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
26.3.21 07:12

Ja to mela z antikoncepce, kterou jsem brala vecer. Tak jsem ji zacala brat rano a zase mi bylo blbe dopoledne. Musela jsem ji prestat brat. Tvuj popis presne sedi. Jinak bych asi trvala na dalsich vysetrenich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16040
26.3.21 07:58

Potřebuješ na gastro - může to být třeba reflux. To že tě to probudí neukazuje úplně na úzkostnou reakci - tedy na psychiku. Úzkosti spíš zabraňují usnout, a nebo vedou k nevolnosti během bdělosti.

Pro začátek zkus proměnit spaní tak, aby si měla více pod hlavou a rameny, ideální je na to takový ten polštář co vypadá jako nájezdová rampa :-D Hledej klínový polštář.
Plus je lepší usínat a spát na levém boku - kvůli anatomii jícnu.

Začni si psát co jíš a piješ a jestli se nevolnost dostavia uvidíš, jeslti se tam po pár týdnech objeví nějaká souvislost. A ideálně k tomu i večer poznamenej i v jaké náladě večer jsi.

Doporučuju jíst nejpozději ve 19:00 hodin, něco co nemá příliš velkého objemu (tedy chleba se sýrem, nebo pár brambor s masem je lepš než mísa salátu a nebo třeba velká polévka) a nepít moc velké množství tekutin - adekvátní příjem tekutin a vlákniny (která dělá velký objem potravy) rozlož během dne. Tedy aby tělo už okolo té půlnoci v žaludku mělo co nejméně věcí které může vyhodit.

A prostě nejez příští měsíc žádné mléčné produkty a kontroluj složení toho co jíš, protože to může být schované v ledasčem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10465
26.3.21 08:09

Sestra měla přesně to samé, k tomu se časem přidal tlak na hrudníku, jako by jí v krku visel knedlík. Taky jsme si mysleli, že je to psychické, procházela v to období rozchodem. Nakonec to byl reflux a jelikož byl dlouho neléčený, tak i zánět žaludku. Teď, kdykoliv chce jíst něco dráždivějšího, musí brát léky na zklidnění žaludku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5835
26.3.21 10:35

Mě to dělal žlučník. Byla jsi na Sonu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
26.3.21 10:46

Muze ro byt cokoli, muzes zkusit celkove eliminacni dietu, mrkni na net co to je a jak se postupuje (treba ti vadi lepek, laktoza, nejaka bilkovina, soja, cokoli :nevim: ) muze to byt i psychicke, nebo mozna i hormonalni :nevim: ja to mivala po porodu vzdy v obdobi ms..5 dni cca kolem 23 hodiny nevolnost zimnice pocit na zvraceni..trvalo to 1. den ms az do rana..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 11:01

Je to nevolnost od žaludku, nebo taková ta nauzea, kdy se motá hlava?
Já tohle mívala jako malá. Absolutně se nedalo vypozorovat z čeho. Bylo to pravidelné (jednou za 3 měsíce tak týden). V noci jsem se zbudila z noční můry a motala se mi hlava a zvracela jsem. Zvracené mi až tak nevadilo, jak to motání hlavy to bylo šílené. Představuji si, že se tak motá hlava někomu na lodi, nebo na kolotoči (mě ne, toto mi nic nedělá). Po pubertě to přešlo. Od té doby jsem něco podobného, jen v hodně mírném provedení, zažila jen při výplachu uší. Prý podrážděný bubínek.

Ale u tebe bych řekla, že je to něco jiného. Nemůžou to být nějací paraziti, co jsou aktivní v noci?

• Citovat
  • Nahlásit
22
26.3.21 21:26

Moc děkuji všem za názory.
Odpovím hromadně.
Tu hormonální antikoncepci neberu, vysadila jsem cca před rokem. S vyvýšenou hlavou právě usínám, nebo na levém boku, kvůli lepšímu trávení, tohle všechno jsem si nastudovala :D moje poslední jidlo je v 18:00/19:00, musim chodit spát se skoro prázdným žaludkem, jinak ani neusnu. :D
Je to taková ta nepříjemná pravá nevolnost od žaludku na zvracení, kdy Vás polije úplně pot, rozbuší se Vám srdce, začnete se potit… prostě hnus. :zed: vysadím úplně všechny mléčné výrobky pomazánkové másla, sýry, atd…i když toto jim maximálně 1× v týdnu…vysadím minimálně na 2 měsíce a uvidim. Snad se to zlepší.

Hezky večer všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat