Neustálá zácpa u tříletého chlapce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NumLock
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.10 18:35
Neustálá zácpa

Příspěvek upraven 24.10.14 v 07:12

Reakce:
Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 03.04.10 20:05

U nás pomohlo upřednostnit kompoty, ovoce a zeleninu před vším ostatním, s každým jídlem něco z toho servírovat ve větším množství, na svačinu třeba jen ovoce nebo nejprve ovoce či zeleninu a až pak chleba. Bezvadně zabíraly hlavně rajčata a kompoty. Lactulozy jsme se pak zbavili docela rychle.

Knihomolka
Kecalka 415 příspěvků 03.04.10 21:32

U nás se kdysi velmi osvědčil švestkový džus od Hipp - neředěný.

Adélky
Neúnavná pisatelka 19747 příspěvků 03.04.10 23:16

My taky moc nekakáme - konečně jsme ve fázi, kdy alespoň obden, jdyž se za 2 dny nezadaří, tak pak dostane taky lactulosu a po tý to jde.

Rady:
Hned ráno po probuzení na lačno teplej (nebo vlažnej) švestkovej džus (může být i šťáva ze švestkového kompotu) - já ho ředím napůl s jablečným džusem, potom pak většinou dopoledne kaká.

Pomáhají nám i kompoty, takže každý den na odpolední svačinu má malá pouze - activii - sladkou bílou a v ní ovoce z kompotu (jahody, broskve, ananas…), akorát se to musí dát do misky a v tom ještě nalámanejch pár piškotů, ať nemá hned hlad.

Jinak nedávat jídla, co vyloženě staví - nejvíce rýže a vařená i dušená mrkev.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 04.04.10 20:38

Já bych Lactulosu tak dlouho nedávala, podle našeho lékaře se dá vypěstovat závislost na jakékoliv projímadlo a pak střeva prostě sama nepracují. Zkusila bych pro změnu Psyllium, je to vláknina, dá se koupit v lékárně. Jinak bych se držela toho co radí holky nade mnou plus hodně pít, raději ovocné šťávy nebo vodu než čajíky a hodně kvalitních jogurtů a zakysané nápoje a Lactobacillus acidophilus pro děti.

Kik
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 04.04.10 22:16

My jsme taky měli asi 3-4 měsíce Lactulosu. Náš Dr tvrdil, že dlouhodobé užívání nevadí, že je to šetrné a není to jako klasická projímadla, jen změkčuje stolici. Nakonec se nám to nějak samo upravilo, u nás to bylo hlavně psychický. Dávala jsem hodně tekutin- výborná je ta švestková šťáva od Hippu. Pak švestkové kompoty, hodně ovoce- nám pomáhaly třeba hrušky a hodně zeleniny a taky mléčných výrobků. K obědu dávat polévky (kvůli tekutinám), omezit rýži, která staví. Vyhnout se čokoládě. Pečivo nedávat bílé, ale celozrnné (kvůli vláknině). Prostě hodně tekutin a vlákniny.

kate.lis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.10 16:09
zácpa/průjem

malýmu našemu budou dva roky a máme opačný problém, ale po čem se mě i kamarádce kluci vždycky podělali je kupovaný multivitamín pití, obyčejný dvoulitrový, řdila jsem to vodou půl na půl aby to nebylo tak sladký a pokaždý zdělanej jako blázen

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >