Reklama

Neustálá zácpa u tříletého chlapce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.10 18:35
Neustálá zácpa

Příspěvek upraven 24.10.14 v 07:12

Reklama

Reakce:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 03.04.10 20:05

U nás pomohlo upřednostnit kompoty, ovoce a zeleninu před vším ostatním, s každým jídlem něco z toho servírovat ve větším množství, na svačinu třeba jen ovoce nebo nejprve ovoce či zeleninu a až pak chleba. Bezvadně zabíraly hlavně rajčata a kompoty. Lactulozy jsme se pak zbavili docela rychle.

Knihomolka
Kecalka 415 příspěvků 03.04.10 21:32

U nás se kdysi velmi osvědčil švestkový džus od Hipp - neředěný.

Adélky
Neúnavná pisatelka 19745 příspěvků 03.04.10 23:16

My taky moc nekakáme - konečně jsme ve fázi, kdy alespoň obden, jdyž se za 2 dny nezadaří, tak pak dostane taky lactulosu a po tý to jde.

Rady:
Hned ráno po probuzení na lačno teplej (nebo vlažnej) švestkovej džus (může být i šťáva ze švestkového kompotu) - já ho ředím napůl s jablečným džusem, potom pak většinou dopoledne kaká.

Pomáhají nám i kompoty, takže každý den na odpolední svačinu má malá pouze - activii - sladkou bílou a v ní ovoce z kompotu (jahody, broskve, ananas…), akorát se to musí dát do misky a v tom ještě nalámanejch pár piškotů, ať nemá hned hlad.

Jinak nedávat jídla, co vyloženě staví - nejvíce rýže a vařená i dušená mrkev.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 04.04.10 20:38

Já bych Lactulosu tak dlouho nedávala, podle našeho lékaře se dá vypěstovat závislost na jakékoliv projímadlo a pak střeva prostě sama nepracují. Zkusila bych pro změnu Psyllium, je to vláknina, dá se koupit v lékárně. Jinak bych se držela toho co radí holky nade mnou plus hodně pít, raději ovocné šťávy nebo vodu než čajíky a hodně kvalitních jogurtů a zakysané nápoje a Lactobacillus acidophilus pro děti.

Kik
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 04.04.10 22:16

My jsme taky měli asi 3-4 měsíce Lactulosu. Náš Dr tvrdil, že dlouhodobé užívání nevadí, že je to šetrné a není to jako klasická projímadla, jen změkčuje stolici. Nakonec se nám to nějak samo upravilo, u nás to bylo hlavně psychický. Dávala jsem hodně tekutin- výborná je ta švestková šťáva od Hippu. Pak švestkové kompoty, hodně ovoce- nám pomáhaly třeba hrušky a hodně zeleniny a taky mléčných výrobků. K obědu dávat polévky (kvůli tekutinám), omezit rýži, která staví. Vyhnout se čokoládě. Pečivo nedávat bílé, ale celozrnné (kvůli vláknině). Prostě hodně tekutin a vlákniny.

kate.lis 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.10 16:09
zácpa/průjem

malýmu našemu budou dva roky a máme opačný problém, ale po čem se mě i kamarádce kluci vždycky podělali je kupovaný multivitamín pití, obyčejný dvoulitrový, řdila jsem to vodou půl na půl aby to nebylo tak sladký a pokaždý zdělanej jako blázen

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >