Neustálé buzení při spánku a hlad

10
17.6.15 09:57

Neustálé buzení při spánku a hlad

Milé maminky, moc prosím o radu. Už jsem z toho opravdu zoufalá…mám 4,5 měsíčního syna. Od 3 měsíce je na UM. Od narození máme problém se spánkem přes den, v noci to vždycky relativně šlo, ale poslední měsíc je všechno úplně jinak…malej hrozně pláče a neustále se budí. Přes den pokud začne být unavený začne plakat a čím se jeho únava stupňuje, tím pláče víc a víc…zkoušela jsem snad všechno, vezmu si ho do postele, zpívám mu, chovám ho apod…trvá tak cca hodinu než usne, ale spíš mi přijde, že usne únavou z pláče. Nejvíce pomáhá ho „ujezdit“ v kočárku ale…i přes to všechno, že konečně usne, tak je každých 20 min vzhůru a pláče..znova ho tedy ujezdím v kočárku a takhle třeba 3…jenže on se stejně pokaždý vzbudí a zase pláče a hned si žmoulá očička, jako kdyby chtěl spát, ale prostě mu to nejde…večer usíná celkem dobře, ale stejně se v noci budí po 2-4 hodinách s pláčem…zase nepomáhá nic..jedině co, tak mu dát mlíčko…pletu dvě věci najednou, ale on má zároveň pořád hlad…vyzkoušeli jsme různé UM, ale je to pořád stejný…
Píšu hrozně zmateně, protože je to komplikovaný…hlavně jde o to, že kdykoliv se vzbudí je neustále unavenej a protivnej, jako kdyby se prostě nikdy nevzbudil tím, že je vyspinkaný a zároveň se v noci neustále budí a chce jíst…na všech UM je doporučená denní dávky cca 1000ml a on je schopnej vypít 1500ml a stejně mít hlad…začali jsme dávat příkrmy, ale to nepomohlo..kaše na noc taky ne…Když mu zase dávám najíst hodně, ale byl spokojenej, tak mi pak přijde, že ho bolí bříško, prostě začarovanej kruh :(
Hlavní kámen úrazu dle mého je v tom, že jeho spánek prostě není kvalitní…v noci když spinká, tak ho jdu třeba jenom přikrýt, když se odkope a ono ho to probudí..spí strašně lehce a neustále je vzhůru..
Nevíte někdo nějakou radu? To že máme problém s usínáním asi není žádná výjimka, ale ta bezmoc, že konečně usnul a za 20min můžu začít znova je hrozná…nehledě na to, že mi je strašně líto, že je pořád mrzutej :,(
Děkuju za Vaše rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39071
17.6.15 10:00

Dávej ho spát dřív než začne být unavený. Proč ho v noci přikrýváš, když se díky tomu vzbudí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
17.6.15 10:03

To bych ho mohla v podstatě celý den dávat spát…on už od probuzení cca v 6hod je po 20minutách unavený…prostě se nikdy nevzbudí vyspalej, jak kdyby ho probudilo něco jiného..s tím přikrytím to byl příklad, někdy v podstatě stačí, když projdu kolem postýlky a jdu si sama lehnout..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 10:03

Koukni na www.prosimspinkej.cz jsou tam různé rady a články o spánku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39071
17.6.15 10:31
@Kýs píše:
To bych ho mohla v podstatě celý den dávat spát…on už od probuzení cca v 6hod je po 20minutách unavený…prostě se nikdy nevzbudí vyspalej, jak kdyby ho probudilo něco jiného..s tím přikrytím to byl příklad, někdy v podstatě stačí, když projdu kolem postýlky a jdu si sama lehnout..

a proč by nemohl celý den spát, když mu evidentně spánek chybí. Za čas si ty intervaly začne sám posouvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
17.6.15 11:07

A nebolí ho bříško, že by ho tohle budilo?
Také bych přemýšlela o tom, dát ho na noc do vlastního pokojíčka. Tam ho nikdo rušit nebude.
Období jsou různá, taky jsme měli dobu, kdy nespal déle než 1,5 v kuse :zed: ale po 20 minutách to je opravdu dost málo a pokuď je na něm vidět, že je nevyspalý, klidně bych se šla poradit s dětskou doktorkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama