Neustále motání hlavy a tlukot srdce

15
15.2.20 17:00

Neustále motání hlavy a tlukot srdce

Zdravím, mám problém, který už mě trápí natolik, že z toho šílím.
V červnu jsem ne zkolabovala, ale přišla několika hodinová závrať, pocit na omdlení a na usnutí.
Diagnóza byla dehydratace.
Během týdne se toto opakovala 3×. Ze začátku hlavně někde mezi lidmi, při cestě do krámu. Začalo vyšetření, CT, EKG, apod vyšetření v IKEMU.. Bez výsledku.. Myslela jsem že je to panická ataka. Na několik měsíců byl klid. Vše normálně fungovalo. Teď za poslední měsíc to nastoupilo v plné parádě a já už si přijdu jako blázen. Přišla neskutečná bolest na hrudi.. Skončila jsem na pohotovosti s tím že EKG je v pořádku ale že v krvi mám troponin (látka která se tvoří prý při poruše srdce) po několika hodinách testy ukázali vše v pořádku.. Takže jsem jela domů s prášky na uvolnění svalů.
Další týden bylo vše fajn.. Odpoledne na gauči náhlý tlukot srdce, tlak v hlavě, studený pot a pocit že asi umřu.. Byla jsem doma sama takže jsem neprodleně volala kamarádce.. Odvezla mě na pohotovost kde byl tlak 160/105 puls srdce 103..dostala jsem prášek na sklidění tlaku, lexaurin a domů. Od té doby už se tohle ale opakuje pořád.. Ráno, v noci, během dne, doma, venku pořád. Naposledy jsem musela odjet včera večer z plesu protože z ničeho nic přišlo podlomení nohou, pocit na omdlení tep srdce po naměření 137. Stále to přetrvává, brní mi prsty a mám je hrozně ledové.
Omlouvám se za rozsáhlý dotaz, ale už si nevím rady. Samozřejmě se snažím vyčíst vše na internetu což tomu nepřispívá. Přijdu si jako blázen i u doktorů.. Vše v pořádku, krevní testy a pod.
Prosím o jakýkoliv stejný zážitek nebo radu.
Mockrát děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18565
15.2.20 17:17

Co štítná máš jí vyšetřenou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
15.2.20 17:19

Co tetanie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 17:20

Ahoj, něco podobného měl bývalý, bylo to ze stresu. Netrápí Tě něco kvůli čemu bys mohla být v napětí?

• Nahlásit
  • Citovat
1090
15.2.20 17:23
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
15.2.20 17:26

Tady mozna lepsi odkaz
https://zena-in.cz/…ere-neumrete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18565
15.2.20 17:34
@Kolarkaa píše:
Tady mozna lepsi odkaz
https://zena-in.cz/…ere-neumrete

dobrej článek přesně odpovídá já k tomu třeba nemůžu ani polykat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
15.2.20 17:37

@ka2ka ja ji mam asi 4 roky, prvne sem myslela ze umru, nez se na to prislo.. hlavne kdyz prijdou prvni projevy a clovek nevi, tak psychika to strasne zhorsi.. polykani jsem mela ze ze zacatku - se strasnym palenim jazyka, brnenim pulky tela, hlavne v obliceji to bylo strasny.. pak prisel tlak na hrudi, neschopnost dodychnout se, ledove ruce, krece do krku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18565
15.2.20 17:44
@Kolarkaa píše:
@ka2ka ja ji mam asi 4 roky, prvne sem myslela ze umru, nez se na to prislo.. hlavne kdyz prijdou prvni projevy a clovek nevi, tak psychika to strasne zhorsi.. polykani jsem mela ze ze zacatku - se strasnym palenim jazyka, brnenim pulky tela, hlavne v obliceji to bylo strasny.. pak prisel tlak na hrudi, neschopnost dodychnout se, ledove ruce, krece do krku..

jojo přesně i ted mi záchvaty začínají brněním jazyka a stažením krku, jediný co to zmírní je okamžitě vypít magnosolv ale jen to záchvat zmírní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
15.2.20 17:48

@ka2ka ja magnosolv beru benne uz ty 4 roky. A ted jeste vigantol. Zachvat jako takovy, ze by me vezla rychla, sem nikdy nemela. Ale mam „etapy“ ze mam treba mesic stahle svaly na krku, pak treba 2 mesice nic.. pak me nekolik tydne brni lytko, ruka, oblicej.. zas to odezni a projevi se to jinde.. uz sem si zvykla, ze to neni drama. Nejhorsi je, ze vetsinou to ani nechodi ve stresu, ale v obdobi klidu a pohody, ta mrcha proste vi, kdy zasahnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 18:17

Ahoj, podle příznaků by mohlo jít o různá onemocnění (onemocnění srdce, ledvin nebo štítná žláza), ale to by se všechno asi zjistilo z krevních testů. A pokud ti dělali i EKG, CT, atd., tak myslím, že by to šlo i na tom vidět. Může jít i o něco neurologického, ale na to by asi taky přišli..Nedávali ti náhodou holtera? Ten by byl podle mně fajn, protože na EKG ti zjistí jen činnost srdce v tu chvíli, kdy ti ho měří..
Pokud jsou všechny vyšetření v pořádku, tak si myslím, že je to od psychiky. Příznaky přesně odpovídají panické poruše.. Ty jsi psala, že v tom červnu nebo kdy ti to začalo, tak sis myslela, že je to panická ataka a dělala jsi s tím něco? Navštívila jsi psychologa nebo psychiatra? Zkus jít do psychoterapie a myslím, že ti to pomůže.. Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
15
15.2.20 18:19

Děkuju.. Ale mě ty křeče přišli až dnes.Jine příznaky nemám. Chuť k jídlu je normalni, žádné bolesti :nevim: vím že už to zní asi jako hypochondr, ale hrozně mě to omezuje na životě.. Přijde to nečekaně v autě, doma např. u řízení, na návštěvě.. Strašné teplo v hlavě, motáni, srdce… A ja mam proste hroznej strach ze neco přehlížejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18565
15.2.20 18:34

@Rony953 no a tu štítnou máš vyšetřenou tam je to podobný vysoký tep, tlak motání a brnění hlavy atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 18:35
@Rony953 píše:
Děkuju.. Ale mě ty křeče přišli až dnes.Jine příznaky nemám. Chuť k jídlu je normalni, žádné bolesti :nevim: vím že už to zní asi jako hypochondr, ale hrozně mě to omezuje na životě.. Přijde to nečekaně v autě, doma např. u řízení, na návštěvě.. Strašné teplo v hlavě, motáni, srdce… A ja mam proste hroznej strach ze neco přehlížejí.

A co všechno vám dělali za vyšetření? Každopádně, jestli si myslíte, že něco přehlížejí, zajděte k lékaři znovu nebo k někomu jinému. Normálně máte tlak v pořádku? Jestli budou všechny testy v pořádku, tak to asi bude psychické.
Zkuste magnesium a hořčík. Může jít i o nedostatek vitamínu B.

• Nahlásit
  • Citovat
15
15.2.20 18:41
@ka2ka píše:
@Rony953 no a tu štítnou máš vyšetřenou tam je to podobný vysoký tep, tlak motání a brnění hlavy atd
Štítnou žlázu jsem prý měla, lehce zvýšenou ale nic co by prý řešil.
Jinak k té atace.. Jsem takovej hodně na sobě pracující člověk.. Takže jsem si vše přečetla, jak reagovat jak to zvládat.. Ale jak to přišlo tak to odešlo.. Pak půl roku úplný klid a najednou znovu. Holtra jsem mela s Ikemu jedu na vyhodnocení 25.ale sestřička mi řekla že kdyby to něco bylo ozvou se mi rychleji.
Myslíte tedy že opravdu mám požádá obv. doktora o vyšetření u psychologa nebo psychiatra.?
Vůbec si nedovedu představit co by mohl být spouštěč něčeho psychického. Dětství sice nebyl žádný med a dost jsem se nanervovala kvůli špatným rodičům ale jinak jsem, troufám si říct veselej, extrivertni člověk.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama