neustále nachlazená - prosím, poraďte

24.10.06 08:17

neustále nachlazená - prosím, poraďte

ahoj,
jsem v 10.tt a už dobře tři týdny mám pořád docela nepříjemnej kašel a rýmu a nemůžu se toho zbavit. Stříkám přes týden bioparox, piju čaj z cibule, ale výsledek nic moc. Nemáte někdo, prosím, radu, co s tím ?? Abych nemusela pro antibiotika, do toho se mi vůbec nechce :-(
díky moc

evelína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2111
24.10.06 08:26

Ahoj,
určitě bych návštěvu lékaře neoddalovala, a naklusala co nejdřív. Nemusíš kvůly sobě, pokud se Ti nechce , ale musíš hlavně kvůly mimískovi. Doktor Ti stejně asi antibiotika nenapíše, ale měla by ses nějak odborně léčit. Nemusí to škodit jen tobě, ale i mimískovi.
Ale to je jen můj názor. Zkus se ještě v lékárně poradit ohledně nějakého sirupu proti kašli na přírodní bázi, třeba Jitrocelový apod., který je vhodný i pro těhotné. Jinak držím palce, ať tě to nachlazení brzo opustí.
Ivule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5798
24.10.06 08:56

Ahoj Evelinal,

opravdu ti dost rozumim, jsem na tom dost obdobně (mam sníženou imunitu). No co mě dost pomohlo - téměř od počátku těhotenství (7.tt) jsem doma… :? :? :? a imunoložka mi nedoporučila chodit nikam, kde je větší koncentrace lidí (tedy ani supermarkety apod.).

Na to nachlazení mi docela zabírá ten Jitrocelový sirup, občas si uvařim průduškový čaj. Kloktam roztokem soli nebo šalvějovým čajem… Moc možností neni :cry: A celkem úspěšně se z toho dostanu pomocí homeopatik, ta v těhu také nevadí.

Pro jistotu bys ale měla opravdu zajít k dr. Hlavně ti přeju, ať tě to brzo přejde a daří se vám jen dobře!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5798
24.10.06 08:58

… ještě jsem si vzpomněla na kapky Hedelix proti kašli, ty se také v těhotenství můžou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
24.10.06 11:57

Ahoj,

jenom poznámka: je-li to nachlazení (viroza), tak na to ATB nezabírají. Možná by neškodilo najít doktora (spíš to bude pediatr), co má CRP - to je vyšetření z krve, které zjistí, zda je to vir či bakterie.

Na začátku těhu jsem taky byla nachlazená. Jedla jsem na to jen Jitrocelový sirup.

Nejvíc mi ale pomohlo spát :) I když jsem jinak spavá nebyla, tak tady jsem prospala téměř 24 hodin a bylo to mnohem lepší. Takže - minimálně o víkendu - zavrtat do postele a chodit jen na WC! O zbytek se jistě ráda postará Tvá drahá polovička. :)

Pohodové těhu!

Nanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
24.10.06 13:54

Evelíno,máš moc hezký jméno :D
Dojdi k homeopatovi, má holčička měla ošklivý kašel, léky od pediatričky nezabíraly, včera jsme byly u homeopata a super, už si zakašle tak 2× za den. Fakt to zkus, určitě tím nic nezkazíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
25.10.06 18:39

Ahoj,

taky jsem hned na začátku těhu byla nachlazená a minulý týden opět, ale asi to nebylo tak strašný, protože jsem se sama podomácku vyléčila do týdne.

Bylo mi řečeno, že mám sníženou imunitu. Teď je to ok.

Tři týdny je ale dost dlouhá doba. Taky bych asi zašla k doktorovi/ce.

Měj se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama