Neustálé narážky a drby v práci

15
18.10.19 19:58

Neustálé narážky a drby v práci

Ahoj všichni, už nevím kdo by mi poradil, nebo řekl nějaký názor, tak snad poradíte vy ????
Pracuji v malém ženském kolektivu a jedna z kolegyň je podle mě velmi podlý člověk. Neustále má potřebu někoho řešit, drbat, mít narážky. Za celý den z ní pomalu nevypadne nic jiného a nejhorší je, že je tak silná osobnost že ji ostatní jen pritakávají, vše jí odkývou a nedovolí si jí v ničem odporovat. Například o nové holčině začne prohlašovat že je divná, smrdí, má křivé nohy, nosí leginy jak je to hrozné, že by si to nikdy neoblekla, je necistotná, že to jsou návyky z domu a pod. Nikdy to však dotyčnému neřekne na přímo, vždycky jen tak prohlašuje mezi řečí s někým například no ty dnešní mladý holky to je hrůza, jsou tlustý, nikde nevidíte hubenou, jsou líný, nosí,,elastaky,, (leginy) ja bych se styděla atd.. já si taky užila a užívám své. Nikdy jsem jí nic neprovedla, jen se zdrzuji komentářů když někoho bezdůvodně pomlouvá a spini. 2 krát jsem ji konfrontovala, řekla jsem ji na rovinu že se mi nelíbí její chování a jestli má například se mnou nějaký problém aby mi to řekla do oči a ušetřila si narážky za zády. V obou případech na mě koukala jakp nevinatko, kopala kolem sebe že ona nic, že to tak vlastně nemyslela, nebo neco říkal někdo jiný. Nejdříve byl chvíli klid, potom začala vykrikovat že ona je vlastně ta nejhorší že už si zvykla atd… a pak je to vše zase na novo, protože i když mě ostatní kolegyně řeknou že se jim její chování také nelíbí, nikdo jí to neřekne, aby si uvědomila že to přehání. Dokáže z člověka uplne vysat energii a je z toho znechuceny. Přemýšlela jsem že odejdu, ale zase by vyhrála. Je vůbec nějaká šance takového člověka nejak uzemnit? :nevim: Dekuji za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19981
18.10.19 20:00

Když jste z ní všechny připos. raný, tak asi těžko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15383
18.10.19 20:02

Klasická agresorka - pachatelka šikany.

Základní princip je, že ona tímhle maskuje svou vlastní slabost a nejistotu.

V okamžiku kdy se dáš dohromady s dalšími z mlčící většiny (odkývou jí, protože nechtějí aby se pustila do nich) a začnete ji dávat hranice a ideálně chránit oběť, co si zrovna vybrala a vytrváte v tom, tak sklapne - v principu je zbabělec.

Je potřeba v sobě najít odvahu a zamezovat ji v takovémhle chování, ideálně i jedním, či dvěma dalšími lidmi, když ostatní uvidí, že to jde, přidají se k vám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
18.10.19 20:03
@VandaH píše:
Ahoj všichni, už nevím kdo by mi poradil, nebo řekl nějaký názor, tak snad poradíte vy ????
Pracuji v malém ženském kolektivu a jedna z kolegyň je podle mě velmi podlý člověk. Neustále má potřebu někoho řešit, drbat, mít narážky. Za celý den z ní pomalu nevypadne nic jiného a nejhorší je, že je tak silná osobnost že ji ostatní jen pritakávají, vše jí odkývou a nedovolí si jí v ničem odporovat. Například o nové holčině začne prohlašovat že je divná, smrdí, má křivé nohy, nosí leginy jak je to hrozné, že by si to nikdy neoblekla, je necistotná, že to jsou návyky z domu a pod. Nikdy to však dotyčnému neřekne na přímo, vždycky jen tak prohlašuje mezi řečí s někým například no ty dnešní mladý holky to je hrůza, jsou tlustý, nikde nevidíte hubenou, jsou líný, nosí,,elastaky,, (leginy) ja bych se styděla atd.. já si taky užila a užívám své. Nikdy jsem jí nic neprovedla, jen se zdrzuji komentářů když někoho bezdůvodně pomlouvá a spini. 2 krát jsem ji konfrontovala, řekla jsem ji na rovinu že se mi nelíbí její chování a jestli má například se mnou nějaký problém aby mi to řekla do oči a ušetřila si narážky za zády. V obou případech na mě koukala jakp nevinatko, kopala kolem sebe že ona nic, že to tak vlastně nemyslela, nebo neco říkal někdo jiný. Nejdříve byl chvíli klid, potom začala vykrikovat že ona je vlastně ta nejhorší že už si zvykla atd… a pak je to vše zase na novo, protože i když mě ostatní kolegyně řeknou že se jim její chování také nelíbí, nikdo jí to neřekne, aby si uvědomila že to přehání. Dokáže z člověka uplne vysat energii a je z toho znechuceny. Přemýšlela jsem že odejdu, ale zase by vyhrála. Je vůbec nějaká šance takového člověka nejak uzemnit? :nevim: Dekuji za názory

Nepřitakávat jí. Jsi dobrá, že ses ozvala. Já pracuju v dámském kolektivu a občas to je taky hustý. Ale zlá je vyloženě jen jedna. Radši moc nepřemýšlím, co se povídá o mně, když tam nejsem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
18.10.19 20:04

Hrozny, asi bych jeji reci uplne ignorovala, pri setkani se na ni zarive usmala a zaroven si myslela neco o p.deli. Takovy clovek mi prece nemuze rozhodit sandal ;) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
18.10.19 20:05

Njn zenska slepicarna je nejhorsi, jednim uchem dovnitr druhym ven…ja kvuli tomu skoncila na ss u psychologa, ted proste drby neposlocham, dam si sluchatka a cau..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
18.10.19 20:15

Taky už se snažím to nevnímat, ale když člověk slyší s jakou to říká záští a dělá jí to radost nejradši bych jí šlápla do úsměvu :roll: Hrozné jak jeden člověk dokáže znepříjemnit celý den v práci. Je tam ze všech nejdéle, už několik lidí kvůli ní odešlo a dokonce i šéf, který sám přiznal že ví jaká je a kolikrát přemýšlel že ji vyhodí to stále neudělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
18.10.19 20:20

@VandaH jo me je kolikrat nabliti, kdyz pracuju nebo neco pisu v kavarne a slysim obsluhu jak pomlouva hosty, jak je tituluje :poblion: fakt mi je spatne z lidi co maji v sobe tolik zaste, ja se po tom zhrouceni zacala bavit jen s chlapama, a mam jen jednu kamaradku opravdovou a stejne ji nesveruju vsechno… s mamcou treba obcas zdrbnem, jake mel jake saty na oskarech, ale to si myslim ze je normalnj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
18.10.19 20:22
@Russet píše:
Nepřitakávat jí. Jsi dobrá, že ses ozvala. Já pracuju v dámském kolektivu a občas to je taky hustý. Ale zlá je vyloženě jen jedna. Radši moc nepřemýšlím, co se povídá o mně, když tam nejsem :mrgreen:

Joo když je člověk třeba nemocný tak automaticky simuluje a je nemakačenko, když tam není ona a člověk za ní dělá a zvládá to, je to taky špatně protože je uražená že je nahraditelná a že tam vůbec není potreba ( ostatní jí to bohužel dle jejího očekávání vyvrací) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12421
18.10.19 20:31
@VandaH píše:
Pracuji v malém ženském kolektivu a jedna z kolegyň je podle mě velmi podlý člověk. Neustále má potřebu někoho řešit, drbat, mít narážky. Za celý den z ní pomalu nevypadne nic jiného a nejhorší je, že je tak silná osobnost že ji ostatní jen pritakávají, vše jí odkývou a nedovolí si jí v ničem odporovat. Například o nové holčině začne prohlašovat že je divná, smrdí, má křivé nohy, nosí leginy jak je to hrozné, že by si to nikdy neoblekla, je necistotná, že to jsou návyky z domu a pod. Nikdy to však dotyčnému neřekne na přímo, vždycky jen tak prohlašuje mezi řečí s někým například no ty dnešní mladý holky to je hrůza, jsou tlustý, nikde nevidíte hubenou, jsou líný, nosí,,elastaky,, (leginy) ja bych se styděla atd.. já si taky užila a užívám své. Nikdy jsem jí nic neprovedla, jen se zdrzuji komentářů když někoho bezdůvodně pomlouvá a spini. 2 krát jsem ji konfrontovala, řekla jsem ji na rovinu že se mi nelíbí její chování a jestli má například se mnou nějaký problém aby mi to řekla do oči a ušetřila si narážky za zády. V obou případech na mě koukala jakp nevinatko, kopala kolem sebe že ona nic, že to tak vlastně nemyslela, nebo neco říkal někdo jiný. Nejdříve byl chvíli klid, potom začala vykrikovat že ona je vlastně ta nejhorší že už si zvykla atd… a pak je to vše zase na novo, protože i když mě ostatní kolegyně řeknou že se jim její chování také nelíbí, nikdo jí to neřekne, aby si uvědomila že to přehání. Dokáže z člověka uplne vysat energii a je z toho znechuceny. Přemýšlela jsem že odejdu, ale zase by vyhrála. Je vůbec nějaká šance takového člověka nejak uzemnit? :nevim: Dekuji za názory

Řekni ji do očí přede všemi, že je stará čůza a ať palí do pi. či a budeš mít klid. Mě se tohle osvědčilo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
18.10.19 20:33

@VandaH Uzemnite jen tím, že se všichni spolknete proti ní a budete bránit její oběť a nebidete ji pritakavat. Tihle lidi jsou vždy zkáza týmu.
Ale je zajímavé, když je tady vždy diskuse na podobné tema, tak většina píše, že nikdy nepomlouvaji a podobne chování odsuzují a při pohledu do několika ženských kolektivu se pak nestačím divit. Jakoby ženy na emiminu byly svaté :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
18.10.19 20:34
@Prof. Farnsworth píše: Řekni ji do očí přede všemi, že je stará čůza a ať palí do pi. či a budeš mít klid. Mě se tohle osvědčilo. :mrgreen:
:lol: :palec: :potlesk: tahle by ji ještě popotahovala za urážku.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.19 20:34

Á takovou kolegyni jsem taky měla. Všechny poucovala, pomlouvala, všechno špatně. Lidi si na ní stěžovali až jí jednou ředitel vyhodil. Prý teď dělá ve firmě, kde ženským, které tam jsou 20 let, říká, že to dělají špatně. Takový člověk se nezmění. Taky jsem jí spoustu věcí odkyvala, ale jen proto abych měla klid a už o tom nemluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
18.10.19 20:37

@Peggy54
Jojo proto si říkám jestli není blbost změnit práci, protože se s tím můžu setkat i jinde. Je teda pravda že do teď jsem se stim setkala jen tady, předtím snad jen na zakladce. To by člověk musel dělat někde sám bez lidí, nebo mezi chlapama u těch se s tím člověk asi moc nesetká :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2780
18.10.19 20:47

Takovouhle babu jsem mela v praci taky. Rekla jsem ji to prede vsemi a narovinu. Jak urazi a pomlouva ostatni atd. Vsichni mi to odsouhlasili, ze mam pravdu a na babiznu se vyprdli. Uz s ni nikdo nedrzel. Nechala jsem ji vycukat 2 dny a pak ji rekla at s nami jde na obed. Bylo mi ji lito. Obcas ma pindy, ale uz je v pohode. Musela dostat pres cumak, aby se chovala normalne. Zkus to taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat