Neustále nemocná - dělat odběr krve?

1077
21.3.09 12:40

Neustále nemocná - dělat odběr krve?

Ahoj,

jdu pro rady, jsem zoufalá a vyčerpaná. Starší eliška nastoupila v září do školky (měla 3,5 ) do vánoc tam moc nepobyla neustále nemocná. DO prosince jedny atb, jinak pořád kašlala měla spiropent, a já už nevím co vše, vždy nález na průduškách. A předávali si to s malou adélkou. Od ledna znovu ve školce až do ploviny únoru úplně v pohodě, žádná nemoc. Ke konci února spála - 14 dnů doma atb augumentin, horečky 40 a víc. Dostala se z toho.
Poté týden ve školce a od pondělka doma, teploty max 38,5 rýma - říkala jsem si - jo viroza, do once týdne bude fit, ale včera znovu teploty, v noci taky ted od rána je v poho, rýma na ústupu, ale překvapila mě ta teplota, malá adélka od ní chytila rýmju, ale je bez tpelot, já jsem to od ní chytla taky i s teplotama, manžel vůbec nic. Proč to máme my tři asi vím, jelikož spíme v jedné místnosti, manžel spí sám v jiné a je celé dny v práci, takže moc s nima není Ale starší si stěžuje nepravidelně na bolesti nohou, trpí nechutenstvím - od narození (dokud byla kojena pila jak o život od té doby děs běs)
A o co se mi jedná, hlodá ve mě čím dál tím víc pokušení, nechat ji udělat odběry krve - doktorů se bojí hodně a moc - mám podezření na leukémii, já vím že to zní hrozně, ale tchýně pracuje v nemocnici na hematologii u leukemiků dětí, takže jsem tím trochu také postižena, a také mě zaráží ty opakované infekty, (typický příznak leukemiků, že se dělají nevysvětlitelné modřiny nemá) mám ji nechat vzít krev a stresovat ji? Manžel mi to dává za vinu a tchýně by nejradší, kdyby ji mohla napichovat tak 4 x ročně
Co mám dělat? Nechci nic zanedbat ale ji nechci takhle zbyteně stresovat
Omlouvám se za elaborát

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2257
21.3.09 13:19

Ivulko, ráda Tě vidím, i když asi ne moc v radostné náladě :(
U nás proběhlo teď něco podobného, Adélka se zdála doktorce moc bledá, taky je to houžvička, takže nás poslala na odběry /jen z prstíku/-no, bylo to trochu pro nás obě horor, ale netrvalo to tak dlouho a když pominu, že jsem čekala dva dny na výsledky a stresovala se, co se děje, tak jsme nakonec v pořádku. Adélka ani Klára od ledna pořádně nezastonali, ale i tak jsem ráda, že jí ten krevní obraz udělala.
Nevím, jestli jsem ti dobře poradila, ale já bych to prubla. Doufám, že Tobě i holkám bude líp a jestli budeš mít chuť a hlavně čas, přijď do Ledna, budeme rádi..( A jestli jsi v kontaktu s Mars, tak jí vyřiď, že na ní taky čekáme :wink: ) ahoj Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
21.3.09 13:40

Určitě bych nechala oběma udělat krevní obraz nebo i imunologické vyšetření. Alespoň pak budeš mít jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4099
21.3.09 13:48

Ivul, já bych určitě s odběrama neváhala - už hlavně proto, abys věděla na čem jsi a nemusela se stresovat.
U nás to bylo vlastně taky pořád to samé. Ten starší byl od nástupu do školky permanentně nemocný, míval neustále dokola angíny, horečky jak blázen, antibiotika i 8× do roka, byl více ve školce než doma. Lítali jsme po všech možných doktorech - imunologie, ORL… dokonce už jsme gbyli objednaní na odstranění nosní mandle (to jsem naštěstí ale nakonec nedovolila) byla jsem z toho už úplně na nervy, no fakt děs. Krev mu brali z prstu a pak už i ze žíly, protože z toho prstu vezmou jen trošku krve a oni potřebovali krve více na kompletní vyšetření. Všechno mu vycházelo vždycky naštěstí OK. No a kolem jeho 5. narozenin se to jakoby zlomilo, od té doby už nebývá tak nemocný a když tak třeba jen rýma nebo kašel, nechám ho třeba jen 3 dny doma a je v pohodě. Někde jsem četla, že kolem toho 5. roku dozraje imunita a děti se většinou spraví.
No ale letošní zima mi dala taky dost zabrat, ten náš mladší měl od podzimu už 4× antibiotika, pořád dokola kašlal, nález na průduškách, antibiotika, týden v pohodě a pak znovu a znovu. Točilo se nám to tady doma celou zimu, já kašlu vlastně s přestávkama už od prosince, starší to samé, vždycky se vyléčíme, týden je pohoda a pak všechno nanovo. Naše doktorka si taky proto pozvala malého na krev, udělala mu kompletní vyšetření a všechno měl naštěstí taky v pořádku, tak mi spadl kámen ze srdce, prý jsou to jen opakované infekty. Teď už čekám na jaro jak na smilování, celou zimu jsme zavření doma a ten čerstvý vzduch už potřebujeme jak sůl.
Já bych moc neřešila, jesti dítě stresovat nebo ne, náš maličký to zvládl taky naprosto v pohodě, a to je mu teprv 14 měsíců! Je to jen chvilička a za ten klid to pak určitě stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.3.09 14:20

Ahoj,
já bych ten odběr udělat nechala, kromě krevního obrazu i CRP.
A aby jí to nebolelo, kup si v lékárně znecitlivující mast EMLA a místo odběru tou mastičkou /dle návodu/ připrav.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.3.09 20:24

Já teda nevim, ale mě to, co popisuješ připadá normální..... Každý dítě (dobře, skoro každý :-), co nastoupí do školky začne být víc nemocný. Září bývá v pohodě, od října se to rozjíždí, přes Vánoce bejvá nejhůř, doráží se to v předjaří. Od jara bude líp! I když teda zas ne o moc :wink: Dcera už je předškolák, nebyla na žádný školkový vánoční besídce. Vždycky byla nemocná! Každou zimu střídá krátké období pobytu ve školce s delším obdobim pobytu doma…
No, s tou krví. Nevim, jak pro tvojí dceru, ale té mé brali krev kvůli styku se žloutenkou (jak na podzim řádila)… no scéna strašná! Od tý doby má problém s jakýmkoli sebemenším zásahem do svý tělesný integrity.. Většinou to nakonec dá, ale ty nervy pro všechny strany… Já bych se být tebou poradila s pediatrem, zda se mu zdá dcerky zvýšená nemocnost opravdu zvýšená, nebo jestli je to z jeho hlediska normální… a pokud normální, vykašlala bych se na to. Leukemii nemá :! :! a uvidíš, jestli se to s jarem zlepší.
Jo, P.S. tu virózu s návratem horečky po cca čtyřech dnech měla naše malá taky. Prý se to stává, nic to není. Pak už byla v pohodě…
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
21.3.09 21:09

Ivulka,
my jsme to měli také tak,jak začla dcera chodit do školky,začla být hodně nemocná.pak se narodil syn a samozřejmě to vždycky chytl také.syn má sníženou imunitu,dcera to má ještě v normě,ale má horší spirometrii-asi bude astmatik.Spiropent dostávali také často.měli většinou zánět průdušek.určitě bych neřekla,že má leukemii.a spíš bych ji nechala udělat alergologické a imunologické vyšetření.od častých zánětů průdušek k astmatu je blízko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
21.3.09 23:07

Já bych taky řekla, že to bude jen nezralý imunitní systém, který se teprve začíná seznamovat s hromadou dětských bacilů. To čeká všechny maminky. Zkus ji otužovat (tím nemyslím koupat ve studené vodě), ale pobývat hodně venku, nenavlečená, a podporovat imuntí systém třeba laktobacily. Stejně jsou k těm atb. potřebné. Filípek byl první rok taky víc doma než ve školce. Teď je to spíš naopak. Poznám to podle odhlášených obědů :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.3.09 12:56

jako odběry si nechatudělat můžete (imuno a tak), ale na leukémii bych to neviděla. To je prostě takovej průběh s tou školkou a má to většina dětí. I ty nemoci (nás mudra kvůli těm infektům zas hnala na vyšetření na cystickou fibrozu. Věděla jsem, že zbytečně, ale měla klid - samo nemáme). Marodila mi starší, pak klid. TeĎ od nového roku zas (od září byla OK). Mladší mi marodí prakticky od října non-stop.

Vyšetření můžeš domluvit (odběry na alergie, imunologie, přpadně madnle a tak), ale nemyslela bych hned na nějaké katastrofické scénáře:) Nechci to tím samozřejmě zlehčovat, ale naopak to, že tchýně dělala na té hematologii, ti na klidu nepřidá, bo prostě se hned myslí na „nejhorší“

Jinak obě moje olky mají sníženou imunitu humorální, prý to vypadá na alergie a astma (což maj po mě, koneckonců já takhle marodila od narození a jen se to dostalo do fáze hlavně průduškové astma)

Spiropent je na rozšíření průdušek, aby se uvolnily a lépe se vykašlávalo ,dýchalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
22.3.09 17:26

Ivulko tohle má tak opravdu spousta dětí - spolu s nástupem do školky.
Někomu se opakujou infekce dýchacích cest, a pak se třeba trhají mandle, někdo trpí horečkami…
Málokteré dítě přestojí první rok ve školce bez opakujících se nemocí.
Nech malé určitě vzít krev, moc se Ti uleví, když bude obraz v pořádku, a zkus si nechat poradit, jak posilovat imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
23.3.09 13:04

Naše MUDr. vždy při zánětu dýchacích cest pečlivě zvažuje nasazení ATB, když to ale udělá (u naší mladší celkem 3× v období od 8m do 18m), tak nás po přeléčení (asi týden po dobrání) zatím vždycky poslala na krevní testy (krevní obraz). Prostě aby věděla jestli to objektivně zabralo. Odběr je v pohodě (chodíme do krevního centra, objednáme se, nečekáme, personál jsou profíci), hůře to obvykle zvládá doprovod než dítě, „napichování 4× ročně“ je prostě normálka (očkování, testy…), proč z toho dělat domácí tragedii?, benefity významně překračují nepohodlí a podstoupené riziko. Pokud ti manžel dává za vinu to, že děti často marodí, tak pošli na testy (na psychiatrii) nebo rovnou do háje jeho. Poraď se z pediatrem, tem má nejlepší přehled o vašem dlouhodobém zdravotním stavu.
Ať to přejde, bude jaro, sluníčko dělá divy.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama