Neustálé nervy a strach ke konci těhotenství :(

224
15.12.20 12:13

Neustálé nervy a strach ke konci těhotenství :(

Ahoj všechny maminky (nastávající v očekávání nebo „přítomné“)

Mám už všechny články a diskuze na toto nesmrtelné téma načtené, nicméně stejně se musím s někým podělit o své pocity.
Od začátku těhotenství neprožívám nijak šťastně. První 4 měsíce doma, v izolaci, jenom příroda mi pomáhala, bylo mi děsně zle + velký strach o miminko, abych nepotratila, Z toho se samozřejmě vyvinuly postupem psychické problémy, když se mi po fyzické stránce udělalo lépe. Nyní jsem v 38tt, tudíž mohu začít každým dnem rodit a jsem ve fázi, kdy se porodu ani nebojím (od začátku z něj paradoxně strach nemám) ale přeju si, aby miminko bylo už na světě a já měla ve svém těle zodpovědnost jen sama za sebe. Vrátily se mi trávicí obtíže a psychicky to snáším hrozně teď. Trpím na šílené zahlenění už přes 3 měsíce, ale fakt hrůza, nejde mi to vysmrkat, jen mi to stéká do krku a žaludku a z toho mi je špatně mnohem víc. Smrkám často krev a to mě nervuje ještě víc, i když vím, že to k těhu patří, nemohu si pomoci, rozklepu se a dva dny jsem vždy vykolejená.
Ráda bych od Vás slyšela Vaše zkušenosti, jak jste ty poslední týdny těhu snášely, zda tu je někdo takový „magor“ jako já :zed: hrozně mě to štve, chtěla bych být klidná nastávající maminka, ale nejde mi to :roll: Největší strach mám z toho, že se mimi něco stane, když se takto pořád nervuju a jsem v nepohodě, všichni mi říkají, že ubližuju sobě, dítě je prý v pohodě, můj gynekolog říkal, že mohu maximálně předčasně porodit, což už teď je stejně OK (mám termín začátkem ledna)
Holky, díky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19643
15.12.20 12:54

Jsem 35tt a jsem teda v klidu. Naopak jsem ráda, že je miminko ještě v břiše. Aspoň ještě můžu odpočívat a trochu spát. Ale jsem na něj napojená. Mám meditace a relaxace a je mně fajn.

Ono jestli se stresuješ teď, tak pochybuju že to po porodu zmizí. Zkusila bych psychologa. Drž se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
15.12.20 13:11

Možná bych taky zkusila nějaké meditace a relaxace, pečovat o sebe, udělat si beauty den, dobrý film, knížku, možná něco vyrábět? Já třeba ráda jdu ven a pozoruji přírodu, ráda se protáhnu a zacvičím jógu. Taky jsem ve 38tt, doktorka říká, že můžu kdykoli rodit, že mimino je už natlačené. Já jsem ale nějak v pohodě, těhotenství snáším dobře, mám to trochu jinak. Vadí mi trochu teď ta nuda na konci. Z porodu jsem trochu nervózní, ale vyloženě hrůzu, strach taky nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
15.12.20 13:14

Asi bych zkusila psychologa :nevim: aby tě to po porodu nevzalo ještě víc :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25657
15.12.20 13:15

Jo to znám, ono ani po porodu pořád to tělo není tvoje, než se to vše vrátí kam má a když se pak kojí tak je to taky nářez plus hormony :mrgreen: jsem asi moc nepomohla, co? :lol: neboj, bude líp. Ten konec je vždy náročný, asi aby se člověk už těšil na porod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
15.12.20 13:22

Podle mě pomáhá se co nejvíc zaměstnat, teď se můžeš zaměřit třeba na vánoční výzdobu, cukroví, těhotenskou jógu,…dělej cokoliv, co ti zdraví dovolí, všechno je lepší než nedělat nic a přemýšlet co by kdyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
15.12.20 13:52
@Kolicek95 píše:
Možná bych taky zkusila nějaké meditace a relaxace, pečovat o sebe, udělat si beauty den, dobrý film, knížku, možná něco vyrábět? Já třeba ráda jdu ven a pozoruji přírodu, ráda se protáhnu a zacvičím jógu. Taky jsem ve 38tt, doktorka říká, že můžu kdykoli rodit, že mimino je už natlačené. Já jsem ale nějak v pohodě, těhotenství snáším dobře, mám to trochu jinak. Vadí mi trochu teď ta nuda na konci. Z porodu jsem trochu nervózní, ale vyloženě hrůzu, strach taky nemám.

Tak to já s k porodu těším, ale ještě jsme domluvení, že Vánoce zůstanu 2v1 :) A závidím nudu. Pořád bych něco dělala, ale nějak se nemůžu dokopat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
15.12.20 15:31

@pikola
Právě, že jsi mi pomohla, protože mě chápeš, prošla sis podobnými stavy :* ono maminky, co mi sem píšou, že jsou v pohodě a nebojí se sice obdivuju a i trochu závidím nervovou soustavu, ale moc mi nepomohou, přijdu si divná a nenormální. Já se ale porodu nebojím, na miminko se strašně těším, ale jsem jako omámená hormony, každá změna mě vytočí a vyvede z míry, jsem úplně jiná než dřív..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
15.12.20 15:33

@P4ja
Jakou nudu? :mrgreen: Dům uklizený, cukroví napečené už přes měsíc, výzdoba doma i venku, jsem aktivní až moc, několik lidí mi říká, jak jsem pohyblivá, že se sotva v 9.měsíci kulily :mrgreen: u mě to není o nudě, ale o špatné psychice, nevím, zda z hormonů, nebo nějaký strach z neznáma…samozřejmě tou aktivitou trošku hlavu zaměstnám, ale málo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
15.12.20 15:36

@Kolicek95
I ten covid v tom hraje roli… izolace od samého začátku těhu, ono se to na psychice hodně podepíše…strach, co bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
15.12.20 15:36

@P4ja
a na ty meditace někam chodíš nebo sama doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
15.12.20 15:48
@ashanthe píše:
@P4ja
Jakou nudu? :mrgreen: Dům uklizený, cukroví napečené už přes měsíc, výzdoba doma i venku, jsem aktivní až moc, několik lidí mi říká, jak jsem pohyblivá, že se sotva v 9.měsíci kulily :mrgreen: u mě to není o nudě, ale o špatné psychice, nevím, zda z hormonů, nebo nějaký strach z neznáma…samozřejmě tou aktivitou trošku hlavu zaměstnám, ale málo…

Promiň, ale s tou nudou jsem nereagovala na tebe.

Jinak tobě jsem psala relaxace, meditace. Psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29569
15.12.20 15:51

@ashanthe jak jsem snášela poslední týdny, když už jsem nemohla chodit, doma rodina, která mě potřebovala? Tak jsem si třeba vymalovala dětský koutek a obmalovala ho dětskými kresbami. Háčkovala jsem, zaměstnávala se tak, abych měla čistou hlavu. Zastavovali mi ve 30 tt porod, musela jsem si 2 x denně píchat injekce na ředění krve, nešlo mi opravdu už ani chodit, ale hlava byla čistá. Za chvilku budeš mít u sebe miminko, nekontroluj se tak, přiděláváš si ty problémy sama. Zvedni hlavu, už se soustřed´na mimčo a dělej si radosti. Za chvilku nebudeš vědět, kde ti hlava stojí, nestojí to za to. Máš asi zadní rýmu, s tím ti doktor může pomoct :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
15.12.20 15:53
@ashanthe píše:
@P4ja
a na ty meditace někam chodíš nebo sama doma?

Vždyť je vše zavřené. Mám meditace z jógy. A relaxace a uvolnění z kurzu jemného zrození. Případně tam mám i práci se strachem a obavami.

Můžeš zkusit yt a meditace pro těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
15.12.20 19:34
@ashanthe píše:
@Kolicek95
I ten covid v tom hraje roli… izolace od samého začátku těhu, ono se to na psychice hodně podepíše…strach, co bude…

Jo, to jo. Já jsem dost samotář, tak mě to tolik netíží, ale teda pro lidi, kteří jsou zvyklí na společnost, to musí být těžké. Jinak já si nemyslím, že jsi divná a nenormální, ale že se možná moc pozoruješ a málo relaxuješ :). Já spíš mívám občas úzkost z toho, co přijde po tom porodu. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat