Reklama

Neustále pálení poševního vchodu - doktoři neví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radka.vos
Závislačka 2709 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 10:22
Neustale paleni posevniho vchodu - doktori nevi

Zdravim,
uz 9,5 mesice me trapi paleni posevniho vchodu. Zacalo to po OPU v unoru. Odber probehl v poradku, normalne jsem odmenstruovala a hned po tom sem to zacala pocitovat. Nejdriv jsem zkousela nejaky cipky, co se daji bezne koupit v lekarne. Potom jsem to zacala resit s lekari nejdriv v CARu, pak i u svoji doktorky. Porad dokolecka delali kultivace, cytologie, ale vse ciste. Strileli tam jedny cipky/masticky za druhyma, ze treba neco zabere.
Doktorka nasledne prisla s tim, ze mam tzv. „podkozni“ kondylomata, ktery nejsou beznym okem videt a dostala sem masticku a nejaky vitaminy.
Doktor u apolinare prisel pro zmenu s tim, ze je to herpes.
Nakonec v motole ustrihli kousicek tkane a poslali na rozbor. Histologie cista, je to reakce na to paleni. Ani kondylomata, ani herpes, ani nic jinyho.
Casto se objevovala bakterie enterococcus faecalis (obcas i zlaty stafylokok), ale lekari to nechteli lecit, ze je to v poradku. Kdyz uz jsem si „vydupala“ nejaky leky, tak stejne nezabraly. Jen jednou jedinkrat mi doktor z CARu napsal lecbu, ktera zareagovala, ale zlepseni trvalo jen 5 dni a pak se to vratilo (i pres dobirani leku) do starych koleji, nasledna kultivace cista. Tu lecbu sme po par mesicich opakovali, ale bez uspechu.
Byla jsem u tri doktoru v CARu, v nemocnici u Apolinare, v nemocnici v Motole, na Klinice v Hradci Kralove, kde vyloucili i „vulvodynii“, 3× jsem zmenila gynekologa.
Zkousela jsem prat si spodni pradlo samotne (mam jen bavlnene), vynechat avivaz, koupili jsme toaletni papir bez parfemace, vyzkousela jsem i bily jogurt, ruzne vyplachy (kupovane v lekarne samozrejme), wobenzym, spoustu vitaminu (hlivu, Cecko, Becko atd.), dokonce jsme i umyslne vynechali uplne vsechno mazani a cipky, koupila sem si hygienicky mydlo a nebo se naopak oplachovala jen vodou, ale nic.
Byla jsem i u kozni, nic. Byla jsem na imunologii, kde testovali 64 „veci“, ale az na hodne nizky vit. D a hodne dobrou imunitu na tetan absolutne nic nenasli.
Moc jsme posilali ke kultivaci asi 5×.
Za „lecbu“ sme utratili bezmala 10 tisic a vsechno bylo uplne k prdu. Prvni pulku cylku mam i ovulacni hleny, druhou pulku cyklu je tam naprosty sucho, ze jsem mela kolikrat problemy zavest cipek.
S manzelem uz nekolik mesicu nespim (pokud nepocitam cca pul minutovy pokus v cervnu po svatbe s kondomem, kde me behem ty chvilicky odrel totalne do krve i pres dobrou lubrikaci), takze alergie na sperma to neni. Kuze je tam velice tenka a staci malinko a je tam hned trhlinka, coz mi potvrzoval i doktor. Ty kondylomata/herpes tam obcas je, obcas neni, sliznice je tam celou dobu zarudla.
Ja sem po 9,5 mesicich totalne na lano. Jsem vztekla, prodivna, boli me to nonstop (driv jsem mela treba hodinu paleni, hodinu klid), nepomuze ani sprcha. Driv mi pomohla hodne prace, ze sem sem prisla a zazrala se do povinnosti, ale ted uz to nejde ani v praci. Doma na vsechno prdim, uvarim, vyperu, v ramci moznosti uklidim, ale pak si drepnu na gauc s podsednutym zadkem, abych nesedela primo na „ni“ a nereaguju na okolni svet. Nebavi me chodit mezi lidi, nebavi me nic. Jen porad premyslim, cim by to asi mohlo byt a co se tehdy v unoru stalo jinak, ze to zacalo palit. Vzdycky skoncim u toho, ze bylo OPU a sem presvedcena, ze mi dovnitr zanesli nejakou bakterii, ale tim to pry neni.
Posledni doktor, u kteryho momentalne jsem, mi po sestricce vzkazal, ze posledni kultivace byla cista (delali jsme ji z MS krve) a ze uz nema co udelat za vysetreni, takze to dal resit nebude. Kdyz sem u nej naposledy sedela, vypravel mi pribehy, jak sou na tom mnozi hur a stavel me do pozice „zvyknete si na to“ (a manzel si ma asi najit milenku nebo nevim). Sestricka mi doporucila zajit k psychologovi. Kdyz sem se ji rikala, ze bych byla ochotna si pripustit, ze paleni muze byt psychickyho razu, ale ze dost pochybuju, ze mi „tam“ bude „neco“ rust a bude u toho ta suchost, notabene jednou jsem na lecbu zareagovala, tak mi na to nic neodpovedela. (O psychologovi castecne uvazuju hlavne kvuli manzelovi, ten trpi se mnou, navic me a moje nalady.) Na otazku, kam jinam mam jit, jestli mam jit s palenim posevniho vchodu na chirurgii, kdyz me muj gynekolog nechce dal lecit, mi taky neodpovedela.
Vsichni doktori, u kterych sem byla, mi postupne doporucovali jit na transfer, ale myslim si, ze to bylo jen proto, aby meli klid. Nakonec sem podlehla a momentalne stimuluju na KET, ktery by mel probehnout nekdy v pristim tydnu, podle utz, ale uprimne se na to vubec necitim a vlastne se i trosku bojim, ze se embryo udrzi, muze se necim nakazit a budu mit postizeny dite, coz se pry dle lekaru nestane, ale na 100% mi to zadny nerekne, ze pry v medicine je 100% jen smrt.

Momentalne netusim, co dal… Pokud se embryo neudrzi, mam v planu jit hned zacatkem pristiho roku do dalsiho IVF a pripadne se vratit do Motola, zda tam nekoho jeste neco nenapadne. Dalsi vec je, ze mi tahne na 36 a MUSIM mit IVF, mam spatnou genetiku, takze me pomerne dost tlaci cas, chceme 2 deti. Tohle byl muj prvni pokus, ze kteryho mame 2 embrya, KET bude prvni.

No a ted „babo raď“… :zed:
Napada nekoho neco, co udelat, kam zajit…? Hodne mi doporucovali MUDr. Masatu, ale bohuzel nebere nove pacientky.

Jo a jeste jsem zapomnela, paleni neprestava ani pri menstruaci, naopak je to kolikrat jeste horsi. :roll:

A dalsi jsem zapomnela, zkousela jsem i homeopatika, taky nic. :nevim:
Leky na upravu PH pochvy a spravny pomer bakterii taky nic. :nevim:

Příspěvek upraven 27.11.17 v 10:49

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 27.11.17 10:43

@radka.vos jedine co snad neni zminene je prirodni lecba, homeopatie velmu dobry zkuseny homeopatik, popripade bylinkarstvi kde vam treba a rikam treba namichaji nejakou tinkturu.Nic jineho kloudneho me bohuzel nenapada

radka.vos
Závislačka 2709 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 10:47

@kavulenka jo homeopatika jsem taky zkousela, zapomnela jsem to tam napsat (asi i vic veci sem zapomnela, precijenom skoro rok je dlouha doba, doplnim). :nevim:

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 27.11.17 11:03

@radka.vos ahojky které s homeopatik jsi zkoušela?…mě pomohlo brát arniku montána 15 ch - 5kuliček 2* denně…při potřebě o po ní polévat výluhem s heřmánku a dubové kůry a promazávat kokosovým olejem…samozdřejmě jsem měla i probiotické intinky a tampony a po dvou cyklech bylo vše v pořádku…olejem promazávám na noc pořád…prostředí ve vnitř se zlepšilo i suchost už není…Hanka

radka.vos
Závislačka 2709 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 11:08

@nelinka204 ja se priznam, ze si to uz nepamatuju. Byla to nejaka kulicka, ktera se po mesici bere znovu, snad nejak na bazi nejaky soli? :nevim: Sama pani mi rikala, ze dalsi nema smysl davat, ze na to nereaguju, i kdyz jinde uspechy ma. Zkusila jsem i bachovy kapky, abych se alespon srovnala trosku psychicky, ale byla sem po nich jeste vic podrazdena. Probiotika jsem jedla v pilulich i v cipku jsem je mela, tampony nepouzivam, momentalne bych ani nemohla, protoze bych se totalne sedrela. nez bych zavedla. Olej jsem na promazavani nezkousela, mela jsem nejaky masticky na zvlhcovani sliznice, ale nezabralo to.

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 27.11.17 11:17

@radka.vos já po druhém porodu úplně vyschla…doktoři to přičítali mým problémum s jatry brala jsem spoustu prášků…měla jsem i šíleně suchou kůži…umyvala jsem se olejovým eucerinem pro atopiky…i po šestinedělí kdy už jsem prášky nebrala se to nespravilo a začalo právě to šílené páléní-svědění já si pořídila intimní gel saforelle…chodila jsem na gyndu každý měsíc a dr. se vystřídali 3 a lečéní čípkama, mastičkama i homeo. na herpes nepomohlo…až paní v bylinkové apatice mi poradila ten výluh, arniku a ten olej…vyzkoušej třeba i tobě se konečně uleví…

Petule030
Kelišová 5739 příspěvků 1 inzerát 27.11.17 11:24

@radka.vos Mě napadá, jestli jsi nejdřív neprodělala nějaký zánět a teď to nemáš už jako reakci na ty všemožné léky? Jak dlouho jsi bez medikace? A to velké sucho máš celkově v pochvě, nebo „jen“ v okolí poš. vchodu?

radka.vos
Závislačka 2709 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 11:31

@nelinka204 ja mam atopicky exem, ale na kozni jsme to vyloucili, ze to neni od toho. Ja se priznam, ze na homeopatika moc neverim a to je podle me zaklad toho. :think:

radka.vos
Závislačka 2709 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 11:36

@Petule030 Neprobehl tam zadny zanet, aspon o nem nevim. Posledni nejaky kvasinkovy zanet jsem mela X let pred timhle, jinak vse ok. Proste po OPU prisla MS a po ms to postupne zacalo. Nejdriv sem tam, potom castejc, ted uz to pali nonstop. To sucho je celkove. Kdyz zajdu hodne do detailu, tak pri vyvrcholeni jsem vzdycky byla jak prutokac, ze sem jeste 5 minut stala ve sprse a cekala, at to vsechno vytece, ted tam neni vubec nic (ja sama, ne pri sexu a jen z donuceni, abych zjistila, zda to porad „netece“, i chut na sex uz me pri tom paleni presla). A pri tom petidennim zlepseni se vratila i tahle vlhkost. :nevim: Bez medikace jsem byla nekdy uprostred toho paleni, takze ani ne pul roku zpatky, ted jsem uz par tydnu taky bez niceho.

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 27.11.17 11:39

Zánět jsem během těhotenství ani po porodu neměla…ani streptokoka vše v pořádku…pač jsem na porod cvičila s aniballem + kondomem + kokosový olej…porod proběhl bez většího poranění a bez nástřihu…kvůli velké žloutence u malého jsem byla v porodnici 5 dní a mezitím začali ty problémy…od těch problému je to již 2 roky co nic neberu a už se nevrátily…když jsem ten krát přišla na kontrolu na gyndu a řekla dr. co používám a že se to zlepšuje zůstal na mě hledět s otevřenou pusou…že obyčejný olej, heřmánek, dubová kůra a arnika mě zbavili vešrých problémů…ono jediné vysvětlení co dr. měl, že olej všechni by bakterie a potvůrky ve vnitř zadusí a zpružnítkáně a sliznice…ted chodím normálně 1 * za rok a je vše v pořádku…je fakt, že před sexem promažeme olejem trošku víc ale nikdy jsem sedřená nebyla… pokud jsem použila cokoli na lubrikaci na vodní bázi trochu to pálilo takže už nikdy více…

radka.vos
Závislačka 2709 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 11:44

@nelinka204 No pokud me to bude palit cely tehotenstvi a nasledne i porod, tak nevim, jak to zvladnu. Dokazu se „natrhnout“ pri utirani po curani a to si davam sakra pozor, abych nedrela. :think: Doktor rikal, ze je i mozny, ze v tehotenstvi se to samo upravi. :think:

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 27.11.17 11:47

@radka.vos opravdu vyzkoušej alespon mazat tím kokosovým olejem…to můžeš i během těhotenství i po porodu…

radka.vos
Závislačka 2709 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 11:57

@nelinka204 vyzkousim, dekuju.

alifie
Extra třída :D 12581 příspěvků 27.11.17 11:58

Může to být důsledek toho, že používáš na důkladné mytí nevhodný mycí prostředek (sprchový gel nebo mýdlo), který příliš vysušuje sliznici. :think: Doporučuji zkusit nějaký mycí prostředek určený pro intimní hygienu. (Mně při podobných problémech před cca 10 lety doporučila gynekoložka Laktacyd, a už jsem u něj zůstala.)

radka.vos
Závislačka 2709 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 12:03

@alifie to pisu v uvodnim prispevku. Driv jsem pouzivala (uz opravdu hodne let) Niveu, pak jsem zacala kupovat v lekarne gel na intimni hygienu pro citlivou kuzi, ten pouzivam uz min. pul roku a zadny zlepseni. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >