Neustálé psychické napadání expartnerem

11.1.20 22:54

Neustálé psychické napadání expartnerem

Ahojky maminky, jdu sem s věcí která mě dlouho trápí a už to přestávám psychicky zvládat.
Mám s ex-manželem syna (5let). Partner nás opustil když měl syn 3roky (vztah nám skřípal a on mi řekl že to nechce už nijak řešit ani zachraňovat), našel si jinačí ženu, rozvedli jsme se a oni dva spolu mají nyní ročního syna. Já mu přeju ať je zas šťastný. Komunikuji sním kvůli syna jenom když musím. Ovšem on to má v hlavě asi trochu jinak…
Od doby co má nový vztah mi vyhrožuje (zhoršilo se to když mi soud svěřil syna do péče), že mi syna nechá vzít, že ho údajně zanedbávám a že on je pro něj lepší rodič se svou přítelkyní než já.
Neustále mě po telefonu napadá že je syn zanedbaný, vše co dělám je špatně a syn podle nich v mých rukou trpí… Ovšem ve školce i na sociálce jsou toho názoru, že bylo a je u nás doma vše v pořádku.
Když jsem si našla přítele a začali jsme spolu žít, začalo hotové peklo. Přítel má mě i mého syna strašně rád, doslova by se pro nás rozkrájel (vymýšlí různé aktivity, furt něco podnikáme aby jsme nebyli doma, jako s mým ex který se furt vymlouval že se mu nikam nechce), udělal synovy hezký pokojíček, rozumí si spolu, jsou vážně super dvojka (podotýkám že syn ví kdo je tatínek a kdo strejda a bere to). Když to bývalý zjistil, že bydlíme v domečku a že se máme dobře, výhrůžky se začali stupňovat a už je toho vážně moc.
Podle mého ex, nemám totiž právo na to, abych měla přítele nebo si dovolila mít další dítě, protože mám v péči našeho syna a toho by to prý mohlo zničit. Ale on nový život a rodinu mít může?
Co mám dělat? Setkala jste se stím některá? Omlouvám se za slohovku ale vážně už jsem zoufalá… Přítel sice říká že mě miluje a že to mého ex časem přejde, ale já mám strach že jednou hrneček přeteče a přítel náš vztah vzdá…
Moc děkuji za vaše rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10320
11.1.20 22:57

Proste nemuze unest, ze se mas lip bez nej. Mozna ma v hlave, ze tvuj partner je pro vaseho syna mnohem lepsi tata a spise jeho i za tatu bude brat.. jestli ti nejak vyhrozuje, tak si nech nahrat hovor a predej to policii. I kdyz nevim, zda nekdo v nasem statu bude neco resit :roll: pokud je on tak natvrdly, tak s nim bohuzel nic neudelas a budes se muset naucit to ignorovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 22:58

Neřešit. Je to jen závist a způsob, jak dostat syna k sobě. Zachovej klid a buď nad věcí. Pokud máš vše v pořádku, jak říkáš a syn je spokojený, buď trpělivá. Ono ho to časem přejde. Kope kolem sebe jenom.

• Nahlásit
  • Citovat
2722
11.1.20 23:02

No jo žárlí. On může jít dál, ale ty ne. Pokud by mi vyhrožoval a obtěžoval mě, uložila bych si veškeré konverzace a to i ty telefonické a pohrozila tím, že to dám na policii jako stalking a ať s tebou jedna slušně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 23:12

@Martha03 nejhorší je, že se mi o tom poslední dobou i zda. Že mi zazvoní na dveře sociálka a bere mi syna a podobné kraviny.
Jsem z toho už hotová, nevím co stím dělat. Jestli mám zajít na sociálku ať mi poradí jak dál. Strašně se bojím že jednou někomu kvůli mezi ex rupne v bedně a jenom aby měl klid, mi syna vážně vezmou a dají ho jemu. Jsem už doslova paranoidní, to přiznávám. Ale vážně mi to leze krkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 23:19

@Ketris on mi vyhrožuje prakticky jen tím že mi syna nechá vzít. Jinak že by mi řekl, že nějak ublížit mi, to ne. Jediné co akorát poslední dobou umí, je říkat, že za všechno můžu já a že já jsem mu zničila život. Naposled mi napsal že je škoda, že nemá syna s někým jinačím. Což mě dost vzalo, že se takhle chová. Všem kamarádům co se mě kdy ptali, jsem přiznala že vím že to semnou někdy není jednoduché a že za rozpad vztahu můžu určitě i já. Ovšem všichni co znají mého ex, mi tvrdí že ho musí proti mě očkovat ona a nebo že mu prostě přeskočilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
11.1.20 23:25
@Biskitka27 píše:
@Martha03 nejhorší je, že se mi o tom poslední dobou i zda. Že mi zazvoní na dveře sociálka a bere mi syna a podobné kraviny.
Jsem z toho už hotová, nevím co stím dělat. Jestli mám zajít na sociálku ať mi poradí jak dál. Strašně se bojím že jednou někomu kvůli mezi ex rupne v bedně a jenom aby měl klid, mi syna vážně vezmou a dají ho jemu. Jsem už doslova paranoidní, to přiznávám. Ale vážně mi to leze krkem…

Bezdůvodně ti jej určitě nevezmou… V tomto je tvůj strach neduvodny, ale chápu, že je vyvolán stresem ze situace. Nicméně pamatuj si, že lidé se k nám chovají tak, jak jim to my dovolíme. Takže tvůj ex ví jak tě vydeptat, ví, že si to budeš brát k srdci a zřejmě mu to přináší potěšení… Ty naopak neumíš na jeho výhrůžky důrazně reagovat a jak se říká rychle mu „zavřít hub. u“. Takže příště až ti bude zase něco vykládat tak s ním o tomhle nijak nediskutuj, nevysvětluj a řekni mu rázně, že tě jeho řeči nezajímají ať se stará sám o sebe a jestli ti hodlá dal vyhrožovat bezdůvodně nahlásíš na policii stalking, až si ho predvolaji k výslechu, tak ho to přejde… V rozhovorech ho prostě utni, nenechávej ho převzít kontrolu nad vaším rozhovorem, případně prostě zavěs či v osobním kontaktu odejdi. On časem pochopí, že tady mu pšenka nepokvete a nechá tě být. Dokud mu ale dovolíš uvedené chování a budeš ukazovat svou slabost bude do tebe šít dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 00:01

Nikdo ti ho nevezme, neboj :hug:

Jinak ja mam brutalni hnojomet uz 5 let, trosicku se to zklidnilo, ale v zasade je to uplne hrozny. Pomaha jenom: nebrat si to k srdci, nereagovat, max. pokud ti treba nadava, ja jsem napr. z ruznych duvodu uchylna, tak strucne „to je tvuj nazor“, kdyz vyhrozuje, ze te uda nebo „to“ preda pravnikum: „to je tve pravo“, pokud ti keca do zivota: „to se te vubec netyka“. jet si svoje. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 00:10

@PaníKadrnožková
Děkuji za podporu, snad to přejde jak tu všechny píšete. Musím se naučit sním zamrzat, tak jako on zametá semnou. Přítel totiž děti ještě nemá, můj syn je dá se říct jeho „první“. Ale moc by děti chtěl. No já mám strach co by se stalo kdybych otěhotněla. Bývalý by asi rozpoutal třetí světovou…
Teď mi tak došlo… Syn dříve špatně mluvil, ale logo nám strašně moc pomohla. To mi tříska o hlavu do teď, že kdyby nebylo jeho tak by syn prej nemluvil. Ale že syn přestal mluvit když on odešel a začal ho hned tahat k nové tetě, to podle něj není pravda. To si asi doktorka vymyslela :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 07:47

Muj ex je jeste horsi. O deti se nijak valne nezajima, ale pomlouva me, kde muze. V jeho hlave je on nejlepsi tata, mama, ucitel i doktor v jednom a ja jsem jen hodne spatna a neschopna hlidacka jeho deti. Vyhruzky (a to mnohem drsnejsi) jsou jeho hobby. Ikdyz spolu nejsme uz skoro 10 let, tak to neni o moc lepsi. Tedy jak kdy. Kdyz jsem mela pritele, bylo to mnohem, mnohem horsi.
Ja mu na ty jeho hnusarny neodpovidam vubec. Pokud je treba neco resit, pisu jen strucnou sms a odpovidam jen na tu konkretni vec, ne na jeho vyblitky, ikdyz me to casto stoji fakt hodne sebeovladani. Zasadne s nim nemluvim. Pri predani max reknu stav deti atd., ale i to, pokud je to nutne, tak radeji pisu predem sms a jen se venuju louceni s detmi a hned mizim domu.
S takovym clovekem to jinak ani nejde. Ja mam nastesti uz vetsi deti, takze si volaji a vyrizuji s otcem samy, kdyz je neco potreba. Ale vim, ze ikdyz budou dospele, vzdycky bude psat hnusarny. Vzdycky bude vse v jeho ocich moje vina. Vsechno zle kolem nich kvuli mne a vse dobre diky nemu. Je to vlastne smesne.

Takze ja radim podobny pristup. Nereagovat, pripadne jen vecne psat ohledne stavu ditete. Nemas povinnost s nim mluvit osobne nebo po telefonu. Sms staci.

• Nahlásit
  • Citovat
12.1.20 07:59
@Biskitka27 píše:
@PaníKadrnožková
Děkuji za podporu, snad to přejde jak tu všechny píšete. Musím se naučit sním zamrzat, tak jako on zametá semnou. Přítel totiž děti ještě nemá, můj syn je dá se říct jeho „první“. Ale moc by děti chtěl. No já mám strach co by se stalo kdybych otěhotněla. Bývalý by asi rozpoutal třetí světovou…
Teď mi tak došlo… Syn dříve špatně mluvil, ale logo nám strašně moc pomohla. To mi tříska o hlavu do teď, že kdyby nebylo jeho tak by syn prej nemluvil. Ale že syn přestal mluvit když on odešel a začal ho hned tahat k nové tetě, to podle něj není pravda. To si asi doktorka vymyslela :think:

Hele, v pohode. Muj synek je ted z tatky poprdenej, jednak vyvojove stadium, jednak se tatka fakt stara. A vykladal mi, jak je skvely, ze ho tata naucil plavat a bla bla…no tak naucila jsem ja, ale nevyvracim, jen se v duchu zasmeju. Horsi je, kdyz mu tatka mele do hlavy, ze jeho nova zena je taky maminka, to mi teda praska cevka, ale na to uz je zase kluk dost velkej, navic „maminka“ dost skodi a uz je to hodne vidět a da se to okomentovat. Uz si stezovala navic i ucitelka, zkratka nase vzorova rodinka se odkopava…

Fakt drzim moc palce, zkus se nad vetsinu veci povznest a nezanaset si srdce zlobou. Mas partnera, ktery te podrží, takze neni tak zle. Ja kdyz mam partnera a i ted, co jsem tehotna, tak je vzdycky „soutěž“ o nej rodice, takze klukovi to jde k duhu - panske jizdy s tatkou, vraci se driv z prace a chodi s nim sportovat atd.atd :palec: :lol: za to jsem ja rada, protoze mou ambici nikdy nebylo shanet noveho tatinka, kdyz uz ho kluk ma, jako proc :lol: ale tatka to (nastesti) nechape, jeho otcim ho hezky vysoutezil, takze on ma jiny „vzor“ :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 20:46

@PaníKadrnožková já se snažím nad to povznést, jenom mě to občas strašně ubíjí. Nemůžu pochopit že někdo ským jsem žila 10let se teď ke mě takhle chová… Ale snad to časem přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 22:12
@Biskitka27 píše:
@PaníKadrnožková já se snažím nad to povznést, jenom mě to občas strašně ubíjí. Nemůžu pochopit že někdo ským jsem žila 10let se teď ke mě takhle chová… Ale snad to časem přejde.

Jo, je to v.ser :roll: hele, nas tatka vymazal vsechny synovy fotky se mnou a nechal jen ty s novou zenou, takze v jejich rodinem albu to vypada, ze synek vysublimoval na svet ve veku 3 let :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3090
12.1.20 22:38

Tomu se říká,, dívčí válka s mužským egem,,. Nereagovat na nepodstatné. Ignor. Řešit jenom časy ohledně předávání dítěte a vše, co máte stanovené soudem. Nepouštět se do hlubších debat.. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama