Neustálé říhání (krkání) v průběhu dne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 20:35
Neustálé říhání (krkání) v průběhu dne

Ahoj, syn skoro měsíc neustále říhá, a to nejen po jídle, ale v průběhu celého dne. Myslela jsem si, že ho to přejde, nejdříve jsem tomu nevěnovala zvláštní pozornost. Teď ale vidím, že to vůbec nepřestává a budeme muset jít k lékaři. Je mu 8 let. Nevíte, co by to mohlo být? Nějaký zánět žaludku? Četla jsem o refluxním onemocnění, ale to by měl od narození, ne? Žádné bolesti nemá, zvracet se mu také nechce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

luliana
Kecalka 118 příspěvků 22.01.18 20:37

S tímhle jsem se setkala u jednoho známého. Tomu bylo 18 a měl před maturitou. Říhání měl ze stresu a bral na to nějaké pilulky řekla bych, že espumisan, ale na doporučení lékaře

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 20:38

Ve stresu by být neměl, začalo to týden po Vánocích, nechápu to. Nikdy jsem se s tím nesetkala.

luliana
Kecalka 118 příspěvků 22.01.18 20:45

A nedělá to třeba schválně? Že přišel na to, jak se to dělá a že by ho to bavilo? :think:

Uživatel je onlinesirikit
Generální žvanilka 23830 příspěvků 22.01.18 20:45
@Anonymní píše:
Ve stresu by být neměl, začalo to týden po Vánocích, nechápu to. Nikdy jsem se s tím nesetkala.

Když se tohle dělo mně, měla jsem ve žlučníku kamenolom. :zed: :zed:
Taky předtím vůbec žádné příznaky, žádné nevolnosti, bolesti, natožpak žlučníkový záchvat. :nevim: Začalo to zničehonic a obtěžovalo mě to hrozně, tak jsem se svěřila obvodní, ta mě poslala na sono a jejda! 8o 8o
Jenomže Tvůj syn je osmiletý, to se mi zdá na žkučník fakt brzo.
Každopádně bych se s tím dětské svěřila, nikdy nevíš - já si taky říkala, že nějaká banalita a jakej mám „zip“ přes celý břicho.. :nevim: :cert: :cert: :pocitac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 20:49
@sirikit píše:
Když se tohle dělo mně, měla jsem ve žlučníku kamenolom. :zed: :zed:
Taky předtím vůbec žádné příznaky, žádné nevolnosti, bolesti, natožpak žlučníkový záchvat. :nevim: Začalo to zničehonic a obtěžovalo mě to hrozně, tak jsem se svěřila obvodní, ta mě poslala na sono a jejda! 8o 8o
Jenomže Tvůj syn je osmiletý, to se mi zdá na žkučník fakt brzo.
Každopádně bych se s tím dětské svěřila, nikdy nevíš - já si taky říkala, že nějaká banalita a jakej mám „zip“ přes celý břicho.. :nevim: :cert: :cert: :pocitac:

Právě, kdyby byl starší, tak jsem četla, že to může být žlučník apod., ale u takto malého? Schválně to určitě nedělá, sám mi říká, že to má pořád a že se toho chce zbavit. Je to jen vzduch, není to zapáchající nebo kyselé šťávy, pocit na zvracení z toho nemá. Ale je to fakt několikrát během hodiny, a to celý den. To jsem ještě neviděla, ani o něčem takovém neslyšela.

Lenka_Hal
Závislačka 4257 příspěvků 22.01.18 20:52

On je to symptom mnoha veci, je treba vysetreni doktorem, pokud to je opravdu v prubehu celeho dne.
Jen mi to pripomnelo…ja chodim na turistiku v Adirondacku (tehdy jeste s klubem), jednou tam s nama sel takovy namachrovany tatik, tak jsem tezce nesla jeho reci, ze jsem si rekla, ze mu to nezjednodusim a zrychlila jsem (fakt jsou to kopecky), snazil se drzet krok, zcervenal a zacal krkat, ale opravdu brk co tri kroky :mrgreen: nikdy bych neverila, ze je to mozne…radeji jsem zpomalila, aby se neslozil :lol:…v jeho pripade to bylo asi neco se srdcem, ale jak rikam, opravdu je treba to vysetrit, rihani jen tak neni v poradku. Ale je to hodne veci…treba ten reflux, spatne neco travi, je neco noveho v jidle?, infekce atd…

Generální žvanilka 23830 příspěvků 22.01.18 20:58

@anonymní Když nevím, zeptám se strejdy Googla:

https://globe24.cz/…vazne-nemoci

Tohle není vyloženě o dětech, ale člověka to úplně nepotěší.
A přitom taková blbost, řečeno s klasikem. :nevim:
Zkus zajít za tou Mudr. a pak sem hoď, na co Vám přišli. Třeba to pomůže někomu dalšímu. Moc držím palce, ať je to jenom nějaké povánočně rozhozené trávení. :kytka:

Lena007
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 22.01.18 21:11

Zrovna před měsícem jsem to řešila s dcerou. Byly jsme i na sonu břicha, naštěstí negativní. S největší pravděpodobností měla jen překyselený žaludek a více plynu ve střevech. Pomohla dieta, např. vyřadit sladké. Dostala i nějaké prášky, když to lehce odeznělo, stačil espumisan.

hani28
Ukecaná baba ;) 1056 příspěvků 22.01.18 21:18
@sirikit píše: @anonymní Když nevím, zeptám se strejdy Googla:

https://globe24.cz/…vazne-nemoci

Tohle není vyloženě o dětech, ale člověka to úplně nepotěší.
A přitom taková blbost, řečeno s klasikem. :nevim:
Zkus zajít za tou Mudr. a pak sem hoď, na co Vám přišli. Třeba to pomůže někomu dalšímu. Moc držím palce, ať je to jenom nějaké povánočně rozhozené trávení. :kytka:

Ptat se strejdy googla na zdravi, to je snad to nejhorsi, co muzes delat. At zadas jakykoliv priznak, strejda Google vyjede i s tou rakovinou :roll:

Valverunka
Kecalka 268 příspěvků 22.01.18 21:35

NO, já sama s tím mám problém, na gastru mi přišli na reflux jícnu. Zkus se zaměřit na to.. možná to bude stejný případ. :nevim:

jita22
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 3 inzeráty 22.01.18 21:50

Ja to mivam po prujmove diete, prekyseleny zaludek, dostanu vzdy Lanzul a za 2-3 dny v pohode.Ale nevim jestli je i pro deti.

Generální žvanilka 23830 příspěvků 22.01.18 21:58
@hani28 píše:
Ptat se strejdy googla na zdravi, to je snad to nejhorsi, co muzes delat. At zadas jakykoliv priznak, strejda Google vyjede i s tou rakovinou :roll:

Ale zas pak to radostné překvapení, když zjistíš, že pečlivě sepsaná závěť je pro tentokrát zbytečná, páč je to jen nějaká banalita. :palec:
Mnohem lepší, než myslet si, že je to jen nějaká banalita a tududumtumtum. :roll:
A že takových případů taky není málo. :?

NoFear
Kecalka 233 příspěvků 22.01.18 22:11

Zajdi k lékaři. Ale taky se přijláním k refluxu. Má spousty podob. Já třeba na začatku strašně kašlala. Pořád. A nejvíc po jídle. Myslela jsem, že se mi zhoršilo astma a on to byl reflux. A nemusí to mít od narození. U mě se to taky projevilo až v dospělosti.

Korculalala
Kecalka 478 příspěvků 22.01.18 22:15

Zkus mu dát kapky espumissan, ty banánové. Jsou proti pěnění. Je jedno jestli to jsou prdy nebo brkání. Ať nepije štávy a sirupy, vař mu čajíčky, bylinné, feniklové, zaměř se na dostatek vlákniny a minimum sladkostí a podobných věcí co dráždí žaludek ;-) Podle mě to přejde. Při zánětu žaludku to hodně bolí. Tady může jít jen o nějakou stravovací chybu, překyselení atd..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama