Neustále se vztekající roční dítě

69
20.4.20 21:47

Neustále se vztekající roční dítě

Ahojte maminky. Mám ročního chlapečka a poslední dobou ztrácím trpělivost. Přijde mi, že se s ním neustále jen peru… když ho přebaluju, oblékám, svlékám, krmím, sedět v krmící zidlicce nechce, jist nechce, spát ve vhodnou dobu nechce, vozit v kočárku se nechce - to ho málem držím za nohy aby nespadl… V nositku být nechce… neslyším nic jiného než řev.. Má někdo z vás taky nerežimové dítě? Nebo je to povahou? Donedávna byl úplně pohodové a hodně miminko. Jak jste to všechno zvládli a nezbláznili se? Chodit spát ve 23 či 24h, protože se mu nechce spinkat, je na palici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
333
20.4.20 22:00

@besynka u nas to iste :roll: som zvedava na rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69047
20.4.20 22:25

@besynka a neni pretazeny? Zhorsuje to unava, hlad, zizen..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
20.4.20 22:25

Období vzdoru..zkouší, co si může dovolit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
20.4.20 22:40

@besynka U nás začalo vztekani někdy v roce a půl zlehka a nenápadně. Teď jsou malé dva a vzteká se furt a razantněji, když chce něco, co jí nehodlám dát/splnit. Asi je to normální. Já se utěšuji tím, že je to jen standardni období vzdoru, kterým si projde každé dítě v různém věku a odezní to časem. Že to prostě jen musíme nějak přežít. Radu asi nemám. Zkoušíme různé přístupy (vynadat, placnout přes zadek, pomalu vysvětlovat, venku odtáhnout/odnést, doma ignorovat…), ale výsledek je stejný. Nejlíp se asi osvědčilo odvést pozornost jinam. Ale to ti u převlékání či přebalování asi nepomůže.
Jestli nechce spát, tak ho utahej a počkej, zda třeba odpadne sám. Jestli nechce být v kočárku, tak ať tape sám. Tím by se mohli unavit a lépe spat. Já jsem malou od roka brala na krátké procházky bez kočárku kolem baráku. Na jídlo zkus poridit třeba malou dětskou židličku (máme takovou tu plastovou obyčejnou), jestli to pro něj nebude zajímavější na nějakou dobu, jíst jako dospelak. Nebo občas s malou jíme spolu. Dám na její jídelní židličku i svoji misku a jime obě spolu. Ona mě pak i krmí :) Občas teď jíme stylem „jednu lžičku za…“, kdyz dělá ofuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
20.4.20 22:40

@besynka
Náš malej (za měsíc mu bude rok) má teď taky takové období. Hodně se vzteká asi ne v takové míře jako ten váš, ale nemůžu na něj ani houknout aniž by se nerozčílil. Padesátkrát řeknu ne, ale stejně to zkusí, tak na něj houknu a už je řev. Ale zase si všechno hrozně bere a stačí se na něj jenom blbě podívat a už brečí. Zkouší co si může dovolit no. Naštěstí spinká pořád krásně. Od narození spinká celou noc a do teď se to nezměnilo. To vztekaní už měl jednou cca týden, pak se to uklidnilo a teď to měl také týden a dnes už byl zase zlatý. Tak jsem zvědavá co bude zítra. :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
20.4.20 23:40

No u nas je to ted taky vyzivny, teda uz nekolik mesicu. Synovi je rok a pul a strasne se vzteka. Pri prebalovani - to by me i zkopal do kulicky jak se pere, oblikani, v zidli je schopnej skakat jak na koni. Kdyz ji tak to hazi po zemi nebo psovi :roll: Neco vidi a chce to, kdyz to nema tak rev. Nevim no, snazim se neustupovat. Nedavat co chce a najit neco jineho cim odvest pozornost. Pri prebalovani nebo pri oblekani po koupani mu davam do ruky “vzacne veci” co jindy nema jako hodinky atd, tak to zkouma a je hodnej. Jinak neni sance ho oblect. Kdyz ma jo vztek, zaviram ho v pokojicku kam ale po minute napriklad prichazim a pohladim ho, obejmu. snazim se vysvetlovat… jinak radu nemam. Sama tapu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
20.4.20 23:43

Uz se mi i stalo ze mi ji ve vzteku placnul, nebo se me snazi poskrabat. Tak to je pak ale velky toco, parkat jsem mu to jemne oplatila, jako jemne placnuti pres ruku, taky vykulil oci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.4.20 12:32
@blumen píše:
@besynka a neni pretazeny? Zhorsuje to unava, hlad, zizen..

Nene je to permanentně po celý den…Když se mu snažím nabídnout pitíčko nebo jídlo, tak po tom praští nebo mi vyrazí lžičku z ruky…únava kdo ví, když se ho snažím uspat, tak mi buď utíká z postele nebo mi skáče po hlavě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.4.20 12:35
@Tynulda píše:
@besynka
Náš malej (za měsíc mu bude rok) má teď taky takové období. Hodně se vzteká asi ne v takové míře jako ten váš, ale nemůžu na něj ani houknout aniž by se nerozčílil. Padesátkrát řeknu ne, ale stejně to zkusí, tak na něj houknu a už je řev. Ale zase si všechno hrozně bere a stačí se na něj jenom blbě podívat a už brečí. Zkouší co si může dovolit no. Naštěstí spinká pořád krásně. Od narození spinká celou noc a do teď se to nezměnilo. To vztekaní už měl jednou cca týden, pak se to uklidnilo a teď to měl také týden a dnes už byl zase zlatý. Tak jsem zvědavá co bude zítra. :zed: :lol:

Taky jsou dny, kdy je to lepší a kdy horší…říkám si, jestli je nenabourávají i zuby nebo tak…spaní celou noc vám závidím, my vstáváme co dvě hoďky :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.4.20 12:40
@vrbule píše:
@besynka U nás začalo vztekani někdy v roce a půl zlehka a nenápadně. Teď jsou malé dva a vzteká se furt a razantněji, když chce něco, co jí nehodlám dát/splnit. Asi je to normální. Já se utěšuji tím, že je to jen standardni období vzdoru, kterým si projde každé dítě v různém věku a odezní to časem. Že to prostě jen musíme nějak přežít. Radu asi nemám. Zkoušíme různé přístupy (vynadat, placnout přes zadek, pomalu vysvětlovat, venku odtáhnout/odnést, doma ignorovat…), ale výsledek je stejný. Nejlíp se asi osvědčilo odvést pozornost jinam. Ale to ti u převlékání či přebalování asi nepomůže.
Jestli nechce spát, tak ho utahej a počkej, zda třeba odpadne sám. Jestli nechce být v kočárku, tak ať tape sám. Tím by se mohli unavit a lépe spat. Já jsem malou od roka brala na krátké procházky bez kočárku kolem baráku. Na jídlo zkus poridit třeba malou dětskou židličku (máme takovou tu plastovou obyčejnou), jestli to pro něj nebude zajímavější na nějakou dobu, jíst jako dospelak. Nebo občas s malou jíme spolu. Dám na její jídelní židličku i svoji misku a jime obě spolu. Ona mě pak i krmí :) Občas teď jíme stylem „jednu lžičku za…“, kdyz dělá ofuky.

Zkusím váš styl jedení :D Dám si dietku a budu jíst jen zdravé jídelka :mrgreen: Máme takovou tu starou dřevěnou krmící židličku po manželovi, má tam velký pultík, na který neustále vylízá a skáče po něm :( Nevím, jestli by pořízení nové židličky nebyla zbytečná investice…všechno ho strašně rychle omrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19926
21.4.20 12:42
@ocean.mama píše:
No u nas je to ted taky vyzivny, teda uz nekolik mesicu. Synovi je rok a pul a strasne se vzteka. Pri prebalovani - to by me i zkopal do kulicky jak se pere, oblikani, v zidli je schopnej skakat jak na koni. Kdyz ji tak to hazi po zemi nebo psovi :roll: Neco vidi a chce to, kdyz to nema tak rev. Nevim no, snazim se neustupovat. Nedavat co chce a najit neco jineho cim odvest pozornost. Pri prebalovani nebo pri oblekani po koupani mu davam do ruky “vzacne veci” co jindy nema jako hodinky atd, tak to zkouma a je hodnej. Jinak neni sance ho oblect. Kdyz ma jo vztek, zaviram ho v pokojicku kam ale po minute napriklad prichazim a pohladim ho, obejmu. snazim se vysvetlovat… jinak radu nemam. Sama tapu

Ano vzácné věci a já mám třeba dvě minuty klid na to něco dokončit… Pak ale přijde manžel a že sem neschopná a rozmazluju ho a proč mu to dávám :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
21.4.20 14:00
@Bubla Bůčková píše:
Ano vzácné věci a já mám třeba dvě minuty klid na to něco dokončit… Pak ale přijde manžel a že sem neschopná a rozmazluju ho a proč mu to dávám :roll:
ten muj mu dava “dospelacky veci” na zkoumani uz taky, protoze sam vidi ze se to neda obcas :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
21.4.20 14:09

@besynka
Tak dneska je to zase naše zlaté dítě. Přikláním se k tomu, že mu lezou zuby. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
21.4.20 20:38

@besynka V židličce bych zkusila přikšírovat. My jsme je tam měli přímo zabudované, ale sousedka kupovala do kočárku nějaké univerzální, stalo to asi stovku a snad by to šlo i někam připnout na tu dřevěnou židličku. Teď už to nepoužívám, ale taky se mi stává, že si tam malá stoupne a chce sama seskočit 8o takže pořád ve střehu :lol: No a za pár měsíců mě to čeká s druhou dcerou, takže mě definitivně trefí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat