Neustálé tlačení a přitahování nožiček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luciashek
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 29.06.11 20:13
neustálé tlačení a přitahování nožiček

Ahojda maminy,

již jednou jsem tu zkoušela řešit náš problém, ale nějak jsme ani tu ani u dr. nedošli řešení.Naše malá už cca měsíc přitáhne nožičky, okamžitě je v tom přitažení propne, škube si u toho plíny, bříško nebo stehýnka, tlačí a rudne, ale nikdy nic nevytlačí. Když to začalo, nebyla žádná nová změna v jídelníčku, prostě se to objevilo z ničehožnic. zkusili jsme už přejít z HA na normální mléko, ale bezvýznamně.Některé dny to skoro u ní nepozoruju, ale jindy to děláme neustále, dělá to jen když leží na zádíčkách. Je pravda, že jsme poslední dny měli problém se zácpou, ale to se upravilo. Jenže problém trvá už dlouhou dobu. Naše dr. ji na dvou návštěvách prohmátla bříško, řekla, že dobré a nic víc to neřeší. Jenže mě to pořád vrtá hlavou a dělá starost. Prdíme, to ano, kakáme taktéž každý den(jen posledních pár dní to bylo tuhé až tvrdé). Už mi dochází nápady, jednu chvíli jsem si myslela, jestli to nemůže být projev nějakého vztekání. Předem moc děkuji za všechny nápady.

Reakce:
PetkaSv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.11 21:12

A nemůže to být prostě jen kvůli tomu, že se jí to líbí, naše malá,5měsíců, dělá totéž, je teda plně kojená, takže s kakáním taky žádný problém, ale vždycky si chytla nožky a tlačila, nevztekala se u toho, neplakala, prostě se jí to líbilo, viděla si na nožky :-) a teď si nožky hodí na bříško a zvesela se přetáčí, prostě pokud nepláče, nehysterčí tak bych jí nechala ať si to dělá, a pokud Dr nic v bříšku nenahmatala, tak bych to považovala za dobrý, ještě si můžeš vyžádat Ultrazvuk, aby si byla klidnější :-)

Melody 4
Extra třída :D 11692 příspěvků 29.06.11 21:29

Hele a nemá vyrážku a suchá místa po těle? Nám malý dělal přesně to same a v nemocnici mu zjistili ABKM a to byl od narození na HA mlíčku. I když je teda pravda, že i hodně brečel a pak nechtěl papat.

luciashek
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 29.06.11 21:40
Laskecka píše:
Hele a nemá vyrážku a suchá místa po těle? Nám malý dělal přesně to same a v nemocnici mu zjistili ABKM a to byl od narození na HA mlíčku. I když je teda pravda, že i hodně brečel a pak nechtěl papat.

Nn, vyrážku nemáme a baštíme šíleným způsobem :-D Snášíme jogurtíky, všechno. Akorát poslední měsíc, a že nám je už 8,5 měsíce, jí to trápí. NEvím, někdy mi přijde, že ji něco bolí, jindy zas že je to způsob vztekání se, kdo ví, ale nejdemi to pořád z hlavy.

Melody 4
Extra třída :D 11692 příspěvků 29.06.11 21:43
luciashek píše:
Laskecka píše:
Hele a nemá vyrážku a suchá místa po těle? Nám malý dělal přesně to same a v nemocnici mu zjistili ABKM a to byl od narození na HA mlíčku. I když je teda pravda, že i hodně brečel a pak nechtěl papat.
Nn, vyrážku nemáme a baštíme šíleným způsobem :-D Snášíme jogurtíky, všechno. Akorát poslední měsíc, a že nám je už 8,5 měsíce, jí to trápí. NEvím, někdy mi přijde, že ji něco bolí, jindy zas že je to způsob vztekání se, kdo ví, ale nejdemi to pořád z hlavy.

Tak to jsem ráda :palec: já už se právě toho tlačení děsím, protože jsem si taky myslela, že má jen prdíky a nakonec z toho bylo tohle. Tak se ted snažím všechny varovat :lol: Ale to tlačení by mi taky nešlo z hlavy, vůbec nevím co ti poradit, nenapadá mě, z čeho by to mohlo být. Tak ale když doktorka říká, že je to v pořádku :nevim:

maja84
Kecalka 151 příspěvků 10.08.11 13:00

Ahojky, já mám ten samý problém. Mám 8 týdenní holčičku a ta pořád tlačí, tlačí, kope nožičkami a hýbe ručičkami a u toho neustále pláče. Stolici má tak 1-2× za den. Už si taky s ní nevím rady, protože mi pak moc nespí. Jinak dva dny po propuštění z porodnice malá chytla e-colu (bakterie ze špinavých rukou-někdo si neumyl ruce po záchodě), tak nevím jestli to není tím. Brali jsme Hylak a po vysazení začala dělat tohle. Doktorka nám předepsala jakýsi sirup tak ho teď berem a k tomu ještě ten hylak, ale nevím jestli to bude mít nějaký účinek. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti. Za každou radu jsem ráda. Poraďte prosím.

evick2
Závislačka 3540 příspěvků 10.08.11 13:21

holky ze skupiny mluvili taky o tom že jim mrňata pláčou a bolí je bříško když právě davají moc léků, kapiček, sirupů.. ale když ti ho předepsala mudr. tak to asi bude ok. malý mi tohle dělal tak dáváme kapičky espumisan, prdí jak starej chlap a celkem bych řekla že to pomáhá jo ataky piju fenykl. čaj aby si to ze mně vycucnul

Ivana IZA
Kecalka 343 příspěvků 10.08.11 13:24

Tak u nás byl také takový problém. Zjistila
jsem příčinu docela rychle. Bylo totiž horko a dostávala místo dupaček jen kalhotky. Jakmile jsem sundala z kalhotek gumu a výrazně povolila plenku, tlačení ustalo takřka okamžitě. Od té doby už to nedělala…

monulda
Kecalka 385 příspěvků 10.08.11 14:08

Náš prcek dělal zvuky jak kdyby tlačil už 1. měsíc po porodu. Bylo to hrozný, vůbec jsem nevěděla, proč to dělá. Kakal pravidelně, sice měl prdíky, ale u těch hrozně plakával, takže to nebylo tím. Dělal to třeba i když byl vzhůru v noci a vydržel vydávat takový zvuky i půl noci :-( bylo to hrozný, ale pak to jednoho krásnýho dne samo odeznělo a už to pak nikdy neudělal. Jenom ty nožičky si nepřitahoval.

maja84
Kecalka 151 příspěvků 10.08.11 15:32

Eviku, já jsem dávala jenom kapičky Infacol a potom jsem přešla na Sab Simplex. Sab jsem chtěla vyzkoušet, ale mám pocit, že prostě nefungoval. Jinak ten Infacol jsem nedávala vždycky, jen občas. Takže nevím jestli je tohleto příčina. Jinak kojím a občas přikrmím Nutrilonem 1. Kdyby to bylo z UM tak nic neříkám, ale ono je to po mateřském mléce, tak už nevím.

Katka Hrňová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.11 10:34

Mám 5M holčičku plně na UM a různých kašičkách a přesnídávkách. Máme úúúúplně stejné problémy. Přitáhne nožičky, ručičky dá v pěst, stáhne je k tělíčku a prudce zčervená, no jako by tlačila. Ale kaká pravidelně, prdět umí nebo jí dávám kapky, takže tím to není. Myslela jsem, že je to tou pevnou stravou, tak jsem jí na pár dnů vysadila a nechala jen UM - ale bez úspěchu. Popravdě, s manželem to sledujeme a jsme toho názoru, že to není nic zdravotního - nepláče, neškube se, nevrtí se, nevystřeluje nožičkami jako při zácpě, prostě je to jen zatínání svalů. Někdy to vypadá, jako by chtěla roztrhnou hračku, kterou má právě v ruce a někdy to vypadá, jako když cvičí prdící svaly. 8o Tak a teď babo raď…vydržíme a uvidíme.

luciashek
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 02.12.11 12:30
Katka Hrňová píše:
Mám 5M holčičku plně na UM a různých kašičkách a přesnídávkách. Máme úúúúplně stejné problémy. Přitáhne nožičky, ručičky dá v pěst, stáhne je k tělíčku a prudce zčervená, no jako by tlačila. Ale kaká pravidelně, prdět umí nebo jí dávám kapky, takže tím to není. Myslela jsem, že je to tou pevnou stravou, tak jsem jí na pár dnů vysadila a nechala jen UM - ale bez úspěchu. Popravdě, s manželem to sledujeme a jsme toho názoru, že to není nic zdravotního - nepláče, neškube se, nevrtí se, nevystřeluje nožičkami jako při zácpě, prostě je to jen zatínání svalů. Někdy to vypadá, jako by chtěla roztrhnou hračku, kterou má právě v ruce a někdy to vypadá, jako když cvičí prdící svaly. 8o Tak a teď babo raď…vydržíme a uvidíme.

ahojky, my jsme s tím skončili na neurologii a tam se pan dr. od plic zasmál se slovy, že to je miminkovská masturbace, nic škodlivého :-) Tak masturbujeme jako o život, ale lepší se to :-)

Katka Hrňová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.11 13:06

No nevím, četla jsem o dětské masturbaci, ale malá se při tom tlačení nehýbe, je celá stuhlá, jako by v křeči nebo při tlačení hovínka. Kdyby při tom dělala nějaké pohyby, tak bych to i chápala, ale takhle…i tak děkuji za radu, myslím, že nejdelůžitější, že to není nic strašného ;) , ať už je to cokoli.

slecnapruhovana
Povídálka 14 příspěvků 20.06.17 21:07
Obnoveni diskuze...

Dobry vecer, muzu se zeptat jak to s detmi dopadlo? Kdy prestaly rucicky pritahovat k telu a nozicky a u toho jakoby tlacit? Mala to dela od 6.mesice a brzy ji bude 11m. Nevime co to je, dela to furt…

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 20.06.17 22:10
@slecnapruhovana píše:
Dobry vecer, muzu se zeptat jak to s detmi dopadlo? Kdy prestaly rucicky pritahovat k telu a nozicky a u toho jakoby tlacit? Mala to dela od 6.mesice a brzy ji bude 11m. Nevime co to je, dela to furt…

Malý to dělal, když ho bolelo bříško. Dělal to asi od 4-7 měsíce. Pak to dělal sice taky, ale ne tak často a hlavně si spíš hrál s nožičkami a netlačil u toho

Váš příspěvek
Reklama