Neustálé vysvětlování manželovi

Anonymní
6.10.20 10:13

Neustálé vysvětlování manželovi

Ahojte, omlouvám se za anonym. Máme 8 m dítě a od narození musím stále manželovi vysvětlovat, že něco nejde. Už si dávám otázku, jestli já jsem úzkostná/unavená nebo manžel natvrdlý… jedná se o vysvětlování typu: nejde být v létě venku ve 30 st přes poledne, protože miminko má v kočáře tak 35, nespí, řve… nejde jít na celodenní výlet, protože už není počasí na přebalování/kojení/krmení venku, už je chladno. Chci, aby aspoň jeden spánek dopo nebo odpo měl malý v postýlce, v kočhrku nespí a nevydrží, takže pak nosítko. Že je třeba ho oblíknout a to si myslím že to nějak nepřeháním. Že prostě výlety a procházky plánovat aspoň až po dopoledním spánku a obědě nebo nejlíp po odpoledním spánku cca na 2, 3 hoď. Svačinu dávám venku. Je to únavné. Taky bych ráda šla na celodeňák, ale je to pak o ničem (zkoušeli jsme). Napadlo mě začít dávat malého víc manželovi, samotného i za cenu že bude brečet, nachladí se atd. aby to pochopil. nechápe, že nemůže nechat malého ve sporťáku bez dozoru např. Na něčí zahradě (má obyč kšíry a vyvádí tam, nebaví ho sedět a už vůbec ne na místě sám koukat do zeleně…?).. jsem na nervy. Máte radu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.10.20 10:16

A další z opakovaných situací, před spánkem vyrazit, půl hodiny popojet autem, kde dítě usne a pak ho dávát do kočárku, kdy se vzbudí a brečí. Tak nevím kdo z nás je na hlavu.

• Citovat
  • Nahlásit
635
6.10.20 10:18

Dle mého jsi příliš úzkostlivá. S takto velkými dětmi jsme na celodeňáky jezdili úplně normálně. A to jsme nikdy neměli auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7259
6.10.20 10:28

@Blankaspl No ale každé dítě je jiné s některým to jde s některým to prostě nejde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
6.10.20 10:29

Ano, dávej víc dítě manželovi a smiř se s tím, že k němu bude přistupovat jinak než ty a ano, že se občas nachladí a občas bude brečet. Ty se u toho nevyskytuj, aby si nebyla v pokušeni prudit s tím, že si měla pravdu.

To že ty budeš mít víc času a dítko lepší vztah s otcem a otec se naučí snáze zacházet s mimiem za to fakt stojí.

Rady jak to děláš ty udílej jen pokud budeš o ně požádána - nechceš se vůči svému muži dostat do role sekýrující účy.

Zároveň už si najděte někoho dalšího na hlídání a pravidelně alespoň jednou za dva týdny vyražte s manželem na rande - tedy věnujte se nějaké činnosti mimo domov, kdy se nebudete bavit o dítěti a nebo o domácnosti.

Příspěvek upraven 06.10.20 v 10:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10666

No každé dítě je jiné. @Blankaspl

Ja mam devitimesicniho a děláme výlety půldenní a je to akorát.
Přebalit můžeš v restauraci, krmit v kočárku nebo v restauraci na klíně. Vždy beru i nosítko. Jezdi se mnou i psi kromě deti. Jsme šílená výprava :)
Ten muj me chtěl nesmyslne tahat prespavat v hroznych podmínkách. Jednou jsem podlehla nátlaku a pochopil, ze mu to za to nestojí.

Příspěvek upraven 06.10.20 v 22:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Blankaspl Opravdu? I když v kočáře nespí? A přebalování a příkrmy venku v počasí jako je už tento týden?

• Citovat
  • Nahlásit

A teď si představ, co ten chudák manžel, když ho furt někdo péruje a poučuje a v podstatě krok správně neudělá :zed: Mimina jsou všeobecně docela odolná, tak mu ho určitě můžeš dávat, přinejhorším bude trochu řvát, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
6.10.20 10:30

Hodit mu ho na krk na celý den je výborný nápad. Spousta nápadů ho pak samovolně přejde. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10666
6.10.20 10:32

A prosím te, jestli dite dávat nechceš nekomu dalšímu, tak nedávej.
A nevím, on by ho nechal někde samotného v kočárku? Tomu bych snad dite nesverila.
Oni jsou někteří fakt mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221

Nejdi uzkostliva, chces dodrzet rezim, coz i tobe poskytuje jisty komfort a neni na tom nic spatneho. Kazde dite je jine, s prvnim naruseni rezimu nevadilo a vylety se daly praktikovat celkem pohodove. S druhym ditetem pravy opak, sebemensi zmena rezimu znamena ceky den na prd, protoze dite je protivne a furt vyrvava. Jibak muj chlap je neco podobneho jak ten tvuj :roll:, furt chce s detma neco podnikat a v naruseni rezimu nevidi priblem. Tak jsem toho jednou uz meka plne zuby a rikam-ok, tak si to udelej po svem, ale ja s vami nejedu, protoze presne vim, jak toto dopadne. Manzel vysmatej, ze prudim, vecer jsem se smaka ja, protoze celodenak stal za h.ovno s malym, krerej nemel svuj spanek a celou dobu vyrvaval. Od ty doby uz manzel uznava, ze dodrzovat zakladni rezimovy opatreni se u mladsiho vyplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
@Anonymní píše:
@Blankaspl Opravdu? I když v kočáře nespí? A přebalování a příkrmy venku v počasí jako je už tento týden?

Ano, bez problémů. Přebalit můžeš někde v závětří, v autobusové zastávce, v restauraci, pod převisem… Možností je spousta. A víkend byl nádherný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10666
6.10.20 10:33
@Pruhovaný_mýval píše:
A teď si představ, co ten chudák manžel, když ho furt někdo péruje a poučuje a v podstatě krok správně neudělá :zed: Mimina jsou všeobecně docela odolná, tak mu ho určitě můžeš dávat, přinejhorším bude trochu řvát, no.

Odolná? Je to její dítě a její zodpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
6.10.20 10:34

Klidně mu ho dej, nebo ani nemusíš mu ho „házet na krk“, ale společný výlet podmínit, že ho má na starosti primárně on, a ty ho max nakojíš/přebalíš/nakrmíš (ale není nutnost). Třeba sama zjistíš, že to přeháníš. Anebo si on uvědomí, že to vidí jak Hurvínek válku.

Mně taky expřítelkyně tvrdila, že x věcí s jejími dětmi nejde, že mají ADHD, dysfázii - kupodivu, šlo to. Ale štvalo jí to, že mám pravdu. Ne že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
6.10.20 10:34
@Anonymní píše:
@Blankaspl Opravdu? I když v kočáře nespí? A přebalování a příkrmy venku v počasí jako je už tento týden?

Jak dlouho přebaluješ? Hodinu? Za těch pár minut se prckovi fakt nic nestane, maximálně si bude zvykat na chladnější počasí a trošku se otuží a nebude pak pořád soplit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama