Neustálé zahlenění a léky (kortikoidy)

Anonymní
28.2.14 19:15

neustálé zahlenění a léky(kortikoidy)

Omlouvám se za anonymitu, snad zůstane zachována - pro mě je to citlivé. Snad celý tok trpím rýmou, poslední asi 3 měsíce neustále trošku odkašlávám. V noci mě chytá takový kašel, že skoro nemůžu dýchat.
Dneksa jsem se dokopala k doktorce. Průdušky mám prý čisté, že podle popisu to vypadá na chonickou rýmu a na alergický základ… Napsala mi Avamys, u kterého jsem si přečetla, že je to kortioid, a Dasseltu, ta by mi měla zajistit klidnější noci…
Ty kortioidy mě děsně vyděsily, mám z nich takový pocit, že už nebude cesty zpět… Co vy na to? Doktorka by měla být dobrá, s hodně zkušenostma, ale překvapuje mě, že mi to napsala jen tak, bez nějakých testů na alergologii.
Máte někdo s těmito léky zkušenost??? Jsem z toho fakt špatná… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6258
28.2.14 19:23

Nemela si v minulosti, zanet nosohltanu, nebo neco co se dyl tahlo.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.14 19:31

@Andy27 Já nevím… jakože s ničím jsem se neléčila… ale neumím vůbec poslouchat svoje tělo,… je pravda, že to že se mi ta rýma tak dlouho táhne jsem si uvědomila, až se mě na to ona zeptala…

• Citovat
  • Nahlásit
754
28.2.14 19:33

Ja bych zkusila prostrik nosu.. Je to neprijemny, ale mne to pomaha.. Lzicka preslicky a 20 zrnek anyzu, prelit 150ml horke vody, po 30 minutach slit. 5ml do jedny nosni diry a pet do druhy. Musis si lehnout na postel a na rantlu mit ramena aby hlava sla smerem dolu. Aby ti to nezateklo do jiny diry. Vydrzet aspon minutu. A delat to rano, zopakovat 3× za sebou. No a pak cely den smrkas a odhlenujes se.. Zkus to nez zacnes brat ty kortikoidy.. Tyden treba.. Mne to fakt strasne pomohlo. Je to neprijemny, ale ucinny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6258
28.2.14 19:37

Ja jsem loni mela tahlou rymu, trvalo zahleneni nekolik mesicu, pak uz jsem fur smrkala krev, kapky uz jsem ani nemohla uzivat. Doporucim ti, vincentku do nosu, dobrej je i zvlhcovac vzduch, zapnout ho na noc..Ten mi dost pomohl..Ryma muze pak byt i chronicka, a je to tedy neprijemny, at ta zadni nebo klasicka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
28.2.14 19:49

Může pomoct změna stravy, vyloučit mléčné výrobky, cukr, lepek. Je to ale tip pro odvážné, lidi to obvykle neradi slyší a ne každý na to má ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17163
28.2.14 20:16

Tak chronicka ryma nemusi byt nutne podminena alergii. Jsem astmatik s chr. rymou, po lecbe Avamysrm se mi ryma zklidni. Beru leky jak na rymu tak na prudusky, po tezkem zanetu prudusek loni holt musim brat silnejsi leky. Ale dnes jsou i kortikoidy moderni a lecba cilena, tudiz pusobi jen na mista, pro ktera jsou primarne urcena.
Nelecenou chr. rymou muzou vzniknout deformace nosni prepazky, coz muze zpusobit vetsi problemy nez ryma samotna.

Mne leky umoznuji zit bez zdr. omezeni, sportovat, vyslapnout si do hor i schodu bez dusnosti a v noci se v klidu vyspat. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.14 20:47

@murkyf A ty bylinky koupím kde? :)
Ještě mi doporučila Physiomer mořskou vodu - tu oranžovou na alergie. Co kdybych zatím zkusila to?
Jinak moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
754
28.2.14 23:04

Anyz tqk nejak vsude, cca 10 kc a preslicku v lekarne, cc 30 kc. Mela jsem asi deset let rymu, uzivala neustale nejake leky, kapky do nosu, nemohla jsem spat, porad ucpany dutiny, kneflik v krku.. Tyden jsem proplachovala a od ty doby jsem uplne v pohode.. A stalo me to cca 40 korun ;-) motskou vodu pouzivam taky.. Protoze po tech letech mam strasne vysusenou sliznici.. Krome hydratace mi nepomohla..

citace] @Anonymní píše:
@murkyf A ty bylinky koupím kde? :)
Ještě mi doporučila Physiomer mořskou vodu - tu oranžovou na alergie. Co kdybych zatím zkusila to?
Jinak moc děkuji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
28.2.14 23:10

Užívání kortikoidů po omezenou dobu snad tak neuškodí. Znám pár lidí i dětí, které se jimi léčili a pomohli a neuškodili.

Ale nemáš tu chronickou rýmu spíš z toho, že jsi přetažená a potřebovala by sis na chvíli odpočinout? Třeba odjet někam na týden (bez dětí, pokud je máš?) nebo něco takového?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
28.2.14 23:20

Anonymní, awamys je lokální kortikoid a myslím, že napsala správně.. používáme ho i u syna od dvou let! nárazově, když nemůže přes nosík ani dýchat.
doporučuju si to stříkat. nic negativního ti to neudělá! a uvidíš, že ti to pomůže. lidi často plaší nad kortikoidy, ale tohle není to prednison, nebo hůř,
inhalační kortikoidy taky dýchají děti od roka..
fakt neboj.
(manžel je pneumolog, a léčí se tím sám, synovi to taky dávál.. )

plus určitě physiomer, nebo vincentka, noc vystříkávat pořád dokola. a inhalace. to je základ. zkusila slanou vodu nad hrncem?? (prootže inhalátor asi nemáte.. to jen my s astmatickýma dětma.. :? )
zvlhčit vzduch v noci. buď zvlhčovač, nebo pověsit prádlo na sušák v ložnici, mokré ručníky na topení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.14 07:23

@murkyf Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.14 07:24

@ii12 Máme dvě maličké děti, mladší ještě kojené… rýma z přetažení, jako sedělo by to…
@Nataša Děkuji za informace, já se v tom vůbec nevyznám, jak jsem přečetla příbalový leták, tak jsem se zděsila…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.14 18:52

@murkyf Můžu se ještě zeptat, kde si na to přišla? Že zrovna tyhle bylinky, tento poměr a ta dávka??? A jak dlouho ti to vydželo hotový - ten týden, nebo jsi dělala denně (ob den) čerstvé?

• Citovat
  • Nahlásit
754
3.3.14 08:30
@Anonymní píše:
@murkyf Můžu se ještě zeptat, kde si na to přišla? Že zrovna tyhle bylinky, tento poměr a ta dávka??? A jak dlouho ti to vydželo hotový - ten týden, nebo jsi dělala denně (ob den) čerstvé?

Zajima me prirodni lecba.. Pikud nepomuze az pak do sebe cpu chemii. Toto mi doporucil lecitel.. Aspon to zkus nez do sebe zacnes cpat kortikoidy ;-)
http://www.prirodni-cisteni.estranky.cz/clanky/lecba/
http://www.naucitse.cz/…chacich-cest

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat